Francouzská okna do bytu i domu

Architekti je milují a jejich majitelé také. Aspoň na začátku. Okna až k zemi, kterým se říká francouzská, nabízejí krásný výhled, propojují místnosti s okolím a vypadají zajímavě. Ale pozor, mají i spoustu nevýhod!

Reakce na článek

Přidejte svůj názor

???!!!

V prvé řadě čeština-hrozné. Teď k věci. Jedná se jen a jen o snahu nepopsat pravdu. Pokud je dobrá izolace a topení v podlaze, není co řešit. Mám dost zkušeností s tímto typem oken a jsou úplně jiné, než se zde popisuje. Za 3000 korun nemohu mít kvalitní okno a samozřejmě ušetřím jen na ceně. Za 3000 ... mám kvalitní a úsporné prosklení, ale jsem terčem závistivců. Každý ať má na co má, hlavně však nepomlouvat..

AramandJack

14. června 2010, 12:20
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

Technické informace

Na žurnalistice nás pět let učí, že než něco vypustíme do světa, máme si to nejméně dvakrát ověřit. A pak si přečteme něco takového. O jazykové stránce článku ani nemluvě. Nebo snad autorka žije v domácnosti se ženou, že veškerá shoda podmětu s přísudkem je pouze ženského rodu?
Díky tomu, že místa redaktorů jsou obsazena podobnými existencemi, pracuji teď v markletingu jedné nadnárodní firmy vyrábějící plastová a hliníková okna. A nutno podotknout, že po přečtení tohoto článku jsme se tu všichni od srdce zasmáli. Vedle toho je nám však líto, že někdo, kdo se 10 let zabývá stavebnictvím, může takovým způsobem mystifikovat čtenáře.

siraelka

14. června 2010, 12:10
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

TIP na chlazení fr.oken

Pro všechny níže přispívající - existuje zajímavé řešení ve spojení podlahového konvektoru a tepelného čerpadla - při pořízení tepelného čerpadla stačí instalovat podružný rozvod tzv.chladové vody a zabudovat konvektor, který umí i chladit. V letním období se TČ pak spustí na reverzní režim a pomocí právě konvektorů můžeme prostor u okna ochlazovat - výkon chlazení je sice asi 1/10 až 1/5 topného výkonu ale přijde v parných dnech jistě vhod. A spotřeba oproti klimatizaci minimální - jen pár watů .

Franc.Kamil

14. června 2010, 12:07
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

AAch joo

V dnešní době, kdy jsou lidé jen někde zavření jsou francouzká okna super. Pokud jsou okna kvalitní, není třeba vyšších nákladů a pohled ven nás skutečně může jen těšit. Pouto s přírodou je s krásným výhledem a dobrým pocitem z něj super. Asi ten kdo napsal ten článek má malá paneláková okna a nám kdo máme velká francouzká jen tiše závidí.

somemystery

14. června 2010, 11:38
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

AAch joo

Jó, fr.okna jsou jistě super, ale pokud je nač se z nich dívat a pokud je čas se z nich dívat. Já moc času na koukání z okna nemám, takže nato, abych je myla 3-5x do roka, mi bohatě stačí obyčejné okýnka a balkónové dveře - stejně do výšky 1 m vidíme jen dřevěné zábradlí na terase.

vlk.lucie

19. června 2010, 7:04
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

AAch joo

naopak, paneláková okna jsou vždycky velká ale "pravdu díš, člověče" fr. okno bych chtěla taky, až budu mít baráček

ja.kralovna.ze.saby

15. června 2010, 16:37
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

Je s podivem

že napíše paní redaktorka článek aníž se seznámí s technickou realitou.Potom vznikají takovéto nesmyslné dezinformace.Francouzká okna jsme měli již před 50ti lety a tam mohu potvrdit,že jejich provedení bylo opravdu"propustné".Ale dnes je to již v jiných polohách!Máme jich v domě 9ks.Ktomu tepelné čerpadlo a pohoda! Za el.energii 1890,-Kč měsíčně i s vyhřátým bazénem!Příští rok to bude 5let a již si topíme a ohříváme vodu do vlastní kapsy.Hromádný glosátore snášíte také nesmysly!Zavěšené radiátory se používají dodnes.Je to pouze otázka znalosti účinnosti a možná i vkusu.Ten Váš názor je to samé jako těch "zastánců" diet a prolhanosti o biožrádle!!! To je ten největší podvod jaký se v současné době propaguje!Ať se pěstuje touto metodou,ale ať jsou podávány správné informace.  

real50

14. června 2010, 11:33
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

Ach jo

Myslím, že tyto články jsou opravdu psané proto, aby popuzovali lidi a ti na ně co nejvíc reagovali. Naší mají v domě již 12 let francouzská okna po celé straně stěny, jejich celkové náklady roční se všemi!!! energiemi činí cca 25 tisíc korun. Moje, v 4x menším bytě činí 48 tisíc. Z bytu jsem k nim utekla v těchto horkých dnech, protože u nich je i v těchto vedrech opravdu příjemně. V zimě si jen lehce přitápí, zatím co já topím naplno abych neumrzla.  V dnešní době chytrých spotřebičů, spínačů a kombinací energií stojí opravdu vše jen pár korun. Jen se o to trochu zajímat a ty okna jsou ta nejúžasnější věc co si mohli pořídit.

Vlasakova.Petra

14. června 2010, 11:13
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

francouz.okna X balkonové dveř

Otevíravá "okna" navazující na zahradu a balkón jsou balkónové dveře a ne francouzská okna.

vlachova.vladimira

14. června 2010, 10:37
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

francouz.okna X balkonové dveř

A zde je definice z normy..
<!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoFooter, li.MsoFooter, div.MsoFooter {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; tab-stops:center 8.0cm right 16.0cm; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> Zvláštním typem je tzv. francouzské okno, jako balkónové dveře, avšak není před ním vysunutý balkon nebo lodžie. Sahá až k podlaze a parapet je nahrazen zábradlím.

vlachova.vladimira

14. června 2010, 13:50
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

francouz.okna X balkonové dveř

Pracuji jako projektantka ve stavební firmě pro rodinné domy a okna objednávám..
a zde je výpis z firmy vyrábějící okna..
Balkonové a posuvné dveře se vyrábí ve stejných profilových skupinách, dřevinách i barvách jako okna a vchodové dveře. Některé z nich mohou mít i bezbariérové prahy a proto jsou pohodlnější pro frekventovaná místa. Často tyto dveře nazýváme franzouzskými okny. Jejich obvyklé využití je pro přístup na terasy či zahrady.

vlachova.vladimira

14. června 2010, 13:38
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

francouz.okna X balkonové dveř

Balkónové dveře jsou balkónové dveře a francouzská okna jsou to, o čem se zde píše. Zapomeňte na komunistické paneláky.

AramandJack

14. června 2010, 12:26
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

Kam s radiátorem?

Pan redaktor asi ještě neslyšel, že se radiátory nevěší pod okno jak za první republiky. To jen v čechcách se tento nesmysl stále praktikuje...

SveraznyGlosator

14. června 2010, 10:27
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

Kam s radiátorem?

Je nesmysl strkat radiátor pod okno? A jak jinak zaručit, aby se okna nerosila? Jistě - s troskly se to občas nestane.. Ale je nutné zvážit poměr ceny - radiátor/trojsklo.

vlachova.vladimira

14. června 2010, 10:39
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

Okna

Kdybych někdy "nešťastnou náhodou" přišla k penězům a koupila si dům, tak velká okna budou nutnost. Ze svého bytu jsem zvyklá na prosluněné místnosti, kde okna zabírají prakticky jednu stěnu, v prostoru s malými okny bych si připadala jako vězeň.

Je mi jedno, že je dovnitř vidět. Jestli je někdo takový zoufalec, že se chce koukat, jak dvě hodiny pařím hry na compu, motám se kolem plotny nebo si čtu knížku, tak ať si klidně poslouží. A když zatoužím po soukromí, není problém zatáhnout žaluzie.

Bezpečnostní hledisko bych taky neřešila. Když zloděj bude chtít, dostane se do domu i okénkem na záchodě.

Ani kvůli dětem bych se toho nebála. Moc malé dítě to sklo neprorazí a větší dítě už si na něj dá pozor. Když to beru podle sebe, tak nebezpečnější jsou výše posazená okna, protože dítě lákají k tomu vyškrábat se nahoru, aby vidělo, co se venku děje. Stačí chybný pohyb a neštěstí je hotovo. Zato u velkých oken má vše přímo před sebou, takže dítě rychle ztrácí zájem, protože to pro něj nemá ten správný glanc dobrodružství.

Oprah.Noodlemantra

14. června 2010, 10:26
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

Moje zkušenost

Francouzská okna doma máme. Máme jich několik. Pořídili jsme si trojskla s U 0,67. Světlo v domě je nádhera. Hned se lépe žije. Dobrým pomocníkem jsou venkovní žaluzie. Můžu vřele doporučit. V zimě pomáhají držet přes noc teplo, v létě nepouští sluníčko. Pokud máte dobře zaizolovaný dům a střechu, pak se nemusíte bát ani spotřeby plynu nebo jiného paliva přes zimu.

... Dana

Sedlarova.Dana

14. června 2010, 10:16
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

Staňte se naším fanouškem na Facebooku