Sluneční brýle za 179 Kč. Bezpečné?

Když zajdete do obchodu s módou, pořídíte tam trendy sluneční brýle třeba za stovku. Když ale s velkou parádou opustíte s novými brýlemi optiku, jste lehčí třeba i o tisícovku. Jak je to možné? Nejsou ty levné nebezpečné? Nějaký háček v rozdílu cen přece být musí! Nebo ne?

Reakce na článek

Přidejte svůj názor

Levné/drahé

Ahoj já jsem taky nad tímto tématem lévné/drahé/kvalitní/nekvalitní brýle uvažovala, když jsem si chtěla koupit nové sluneční brýle. Zjistila jsem, že ty levnější brýle vážně nejsou tak kvalitní jako ty dražší. Levnější brýle mají slabou UV vrstvu a dražší ji mají silnou. Uv vrstva zabraňuje pronikání škodlivých slunečních paprsků do očí. Oči se pak poškodí. Také levnějším brýlím chybí ochrana proti odleskům - polarizační filtr. (Než jsem si to všechno vygooglila tak jsem vůbec nevěděla co to je :D). Ten filtr je super, když jedu autem:) Nemusím se už bát, že mě oslní světlo. Dražší, kvalitnější brýle jsou tmavší a dívá se přes ně úplně jinak, než ořes ty levnější. No, když jsem si tyto věci pozjišťovala tak jsem si řekla " raději investuji do kvalitních polarizačních,slunečních brýlích, než zase do nějakých levnějších modelů, které škodí zdraví". Když jsem se dívala na webovky úplně mě ohromilo, že se tyto brýle vyrábějí i v dámském provedení. Já mám tyto: *** . Doufám, že jsem ti aspoň trochu pomohla :)

danka.trova

13. února, 14:28
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

kvalitní brýle

Podle mě není možné, aby opravdu kvalitní brýle, které nám 100% zrak ochrání, stály 179,- ! Když jsem byla ještě "mladá dáma", tak mi samozřejmě nejví záleželo, abyhc vypadala dobře a na kvalitu jsem nikterak nedbala. To se změnilo v okamžik, kdy jsem začala mít s očima problémy, zhoršil s emi zrak a stále dokola se mi vracel zánět spojivek. V té době jsem si řekla (asi proto, že jsme už byla starší), že na zraku se rozhodně nedá šetřit. A abych řekla pravdu, tak moje první KVALITNÍ sluneční brýle stály 1000,- , sice mě to při placení strašně bolelo, protože do té doby jsme byla zvyklá dát max. 200,-, ale ty brýle mám už několik let až do dneška a stále drží!! úsměv Každopádně všem brňačkám, které na svém zraku nešetří, doporučuju JOY optik (mají po městě několik poboček), mají krásné brýle a taky velice kvalitní (vydržely, idkyž jsme je už asi 5x zasedla smích ). Abych to zhrnula, na zdraví se prostě šetřit nemá!! dobrá práce

JajkaChalupova

28. února 2013, 15:37
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

kvalita se pozná

Dřív jsem měla x levných brýlí v různých designech, které jsem si pravidelně rozsedávala, ztrácela, občas praskly sami o sobě a tak. Pak jsem si loni koupila klasické wayfarerky od ray-ban a řeknu vám, fakt je to rozdíl. Podstatně lépe sedí na nose, nikde netlačí, člověk přes ně skvěle vidí a vůbec na nich není vidět opotřebení. Jasně, když je dávám do kabelky pak v pouzdro (se kterým se prodávají), ale to jsem víceméně dělala i u těch starších. Ta investice se mi fakt vyplatila, protože designem se hodí ke všem příležitostem (jen na sport mám Oakleye) a jak říkám, opotřebení ani nic na nich není vidět. A z módy nevyjdou, takže suma sumárum ještě ušetřím :)

truksova.barbora

22. června 2011, 12:30
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

Levné brýle

Tak což o to mě by se líbily pěkné a snad kvalitní brýle z optiky, ale když vezmu, že běžně používám jedny sportovní, jedny elegantnější, nějaké barevné jako doplněk, občas nějaký ten módní výstřelek tak to bych v optice nechala ne výplatu, ale asi několik výplat. To si raději koupím levnější a pravidelně je doplňuji a obměňuji.

lunalea

4. června 2011, 19:10
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

kvalita

Kdyz jsem si koupila bryle v HM a po mesici mi kruply, rekla jsem si fain, asi sem na ne neco hodila. Koupila jsem si znova ty same a ejhle, po mesici (cca) opet krup. Tak jsem se nastvala a zasla jsem do specialky a koupila jsem si za 1500 bryle od Polaroidu s polarizovanyma sklama. Bryle mam uz 2 roky, zadny skrabanec, zadne odlupovani "nateru" z nozicek. Byl to skvely kup a jinde nez ve specialce bych si uz bryle nekoupila...

Melounek

31. května 2011, 12:22
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

UV faktor

Nemusíte si kupovat drahé značkové brýle i ty levnější mají UV faktor.Prodávám v nejmenované síti drogerií a také tam prodáváme sluneční brýle..nejvyšší cena je 299kč a jsou velmi kvalitní,mam to ověřené .

Olli3

30. května 2011, 18:46
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

design je design

Možná, že se časem budu bít do hlavy, že jsem si opravdu nekupovala ty "drahé" kousky, ale... mám doma pěknou sbírku slunečních brýlí a beru to jako módní doplněk. Opravdu si nedovedu představit, kde bych sehnala tak supr módní kousky, kdyby nebylo CA,HM,Orsay,... Jsem vášnivý sběratel asi jako Naďa Urbánková a opravdu pochybuju, že ona za brýle utrácí desetitisíce... což o to, já bych i šla a koupila si nějaké dražší, ale ono fakt není kde.. prodejen je habakuk, ale design??? katastrofa!!! Tímto se omlouvám svým očím, ale asi dám a budu stále dávat přednost těm designovkám

Maki.Pesat

30. května 2011, 14:07
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

UV faktor a ochrana očí

Milé diskutující, sluneční brýle nejsou o korunkách, ale o o UV faktoru. Tmavá skla bez UV ochrany nám rozšíří zornice, čímž více umožňujeme vstupu nebezpečného záření do očí a tím jejich poškození. Pravost bankovek se nejběžněji ověřuje pod UV lampou. Pokud si koupíte levnější sluneční brýle, požádejte o možnost vrácení peněz a poproste nejbližší optiku o proměření UV faktoru, nebo jen na benzině si nechte prosvítit papírovou bankovku přes vámi zakoupené brýle. Pokud se vám ukáží ochranné prvky bankovky, brýle vraťte nebo zahoďte !!!

charlies99

30. května 2011, 13:53
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

levné brýle

Já jsem zastánce toho, že pokud jedu k moři, nebo někam na hory, pořídím si na to odpovídající brýle - ale to se stane tak jednou za 2 roky, takže vždy se najde nějaká dobrá duše, která mi je daruje třeba k narozeninám ( teď myslím drahé brýle). Ale co se týká běžného nošení - jak je psáno v článku - i levné brýle mají dostačující UV a pokud se vám podaří najít přesně typ, který vám sedí jako *** na hajzl (omlouvám se za ten výraz, ale je výstižný), tak se dají hezké a funkční brýle sehnat už od 39 Kč!!! A není to záležitost vitnamských tržnic... Takže proč ne...

Dragoon.girl

30. května 2011, 13:48
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

efekt za cenu slepoty

Jaké parametry asi mají na pohled zcela neprůhledné brýle, s nimiž většina akčních hrdinů běžně operuje ve tmavých sklepích a neosvětlených brlozích ??

etan1

30. května 2011, 13:47
 • Reagovat
 • Nevhodný příspěvek

Staňte se naším fanouškem na Facebooku