Kadeřník radí: Barbora Lapáčková

komerční

Top Stylist v salonu DéOR Hair Design, kde kadeřníci pečlivě dbají nejen o krásu, ale i zdraví vlasů svých klientů. Rádi vám pomohou vyřešit také Váš problém a doporučí Vám jak o vlasy pečovat.

Položit svůj dotaz »

Dobrý den, prosím poraďte. Mám černé dlouhé vlasy. Kadeřnice mi vlasy nabarví,jsou krásně lesklé,ale max.týden. I ta barva není podle mých představ. Chtěla bych vlasy hodně černé (jako uhel) a aby vydržely déle lesklé. Vlasy nemám zničené,spíš bych řekla,že jsou totálně bez života. Jak toho docílit? Předem mnohokrát děkuji za jakoukoliv odpověď. Lucie

Odpověď na dotaz

Dobrý den Lucko,
netuším jaké barvy vaše kadeřnice používá. Když někoho barvím na černo, tak je to vždy černé. Po barvení jsou vždy vlasy krásně lesklé a plné života. Vy pak sama jim musíte trochu pomoci, aby to vydrželo. Netuším jakou vlasovou kosmetiku používáte. Jestliže máte pocit, že vlasy jsou zdravé pak zcela určitě používáte nevhodně zvolenou vlasovou kosmetiku. Vždy je základ mít kvalitní šampon a kondicioner. Velká většina naší klienteli používá vlasouvou kosmetiku značky Alterna, kterou pečujeme i u nás o naše klienty. Řekla bych, že 99.9% naší klienteli jsou s ní naprosto spokojení. Dám Vám pár tipů, které určitě zaberou. Zkuste Alterna Caviar Moisture Shampoo a Caviar Moisture Conditioner. Nejlepší zkušenost pro lesk vlasů u brunetek mám s produktem Caviar 3 Minute Shine Boost též od Alterny. Po opláchnutí kondicioneru vlasy prosušte ručníkem a poté naneste 3 Minute Shine Boost, který nechte působit minimálně tři zmiňované minuty. Pokud ho necháte působit déle, tím více lesku dodá vašim vlasům. Jako finální produkt po vyfoukání vlasů přes kartáč bych zvolila Alterna Caviar Polishing Serum. Dová vašim vlasům lesk a zahladí nerovnosti vlasu. My mu říkáme žehlička na vlasy. Hodně štěstí. :)

Dobrý den, chtěla bych poradit se změnou účesu,již celé roky nosím dlouhé tmavé vlasy, stejne dlouhé,nestříhané. Ráda bych nyní nějakou změnu ale tápu v tom jakou. Nebo myslíte že takhle je to dobré a neměla bych nic měnit? Děkuji Alice 36let

Odpověď na dotaz

Dobrý den,
chápu že po letech nošení stejného střihu a barvy člověk potřebuje alespoň malou změnu. Vůbec se toho nebojte. Volila bych o něco světlejší odstín barvy. Tmavě až středně hnědou. Jestli se nechcete vzdát svých dlouhých vlasů, nechte si zastřihnout spodní délku alespoň o pár centimetrů a vrchní vlasy sestříhat. Získáte tak více pohybu ve vlasech. Budou tak vzdušnější. Též delší patky bych se nebála. Zkuste to a budete se cítit lépe :)

Dobrý den, jsem pracující důchodkyně, učitelka. Mám zájem vypadat před studenty dobře a prosím radu. Nosím krátký, sportovní účes, ale má trochu problém s barvou vlasů. Jsem silně prošedivěla, řešila jsem to melírem ton v tonu. Nevím, zda si nechat odrosty nabarvit a obnovit melír. Děkuji a přeji pěkný den ! Mia.

Odpověď na dotaz

Dobrý den,
pokud jste hodně prošedivělá tak bych se do tmavších odstínů barvy nepouštěla. I světlé barvy pak dělají ostrou hranu při odrůstání. Pokud vám nevadí chodit ke kadeřníkovi každý 4-6 týden na odrosty, pak je to v pořádku. Melír tón v tónu je ideálním řešením. Při jeho odrůstání nedochází k tak velkému kontrastu. Zůstala bych u melíru. Hezký den. :)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaká barva by ke mně nejvíce šla? Zkoušela jsem černou i zrzavou. V černé jsem vypadala jak sněhurka a zrzavá mi nešla chytit do odstínu jakého bych chtěla. Co se týče patky, vždy jsem jí nosila, ale už mě přestala bavit, slušelo by mi vzhledem k mému obličeji dlouhé, normálně odrostlá? Předem děkuji Kristýna

Odpověď na dotaz

Dobrý den,
už poněkolikáté píšu tuto větu. Bez přiložené fotografie vám nemůžeme poradit. Pošlete nám fotografii a my vám rádi napíšeme zpět. :)

Dobrý den, jaký byste mi doporučil střih, barvu vlasů? A jaký bych měla nosit účesy na doma, nemyslím ty společenské? Děkuji

Odpověď na dotaz

Dobrý den Moniko,
u vašeho dotazu jsme nikde nenašli přiloženou fotografii, podle které bychom vám mohli poradit ohledně střihu a barvy.

Dobry den jmenuji se Adriana je mi 16let. Mam cerne vlasy, a chtela bych je obarvit na svetle hnede.. jak mam postupovat aby se vlasy neznicily? Dekuji za odpoved :')

Odpověď na dotaz

Dobrý den,

aby se Vám vlasy nepoškodily, je to dlouhá cesta k požadovanému výsledku.
Je mnoho způsobů jak se černé zbavit. Jemné melíry, vymývací lázně, zesvětlení.... Po všech zákrocích je nutné vlasy ošetřit hloubkovou kůrou a používat profesionální kosmetiku . Opakováni těchto chemických procesů se opakuje dle požadovaného odstínu, typu vlasů a navrstvené barvě ve vlasech. Další variantou je vlasy nechat odrůst. Po chemických zákrocích se vlasy musí natónovat/nabarvit na požadovaný odstín.


Hezký den,

-Jakub-

DéOr Hair Design

Dobrý den, myslíte, že by mi slušela zrzavá barva? Mám zelené oči a v létě pihy od sluníčka. Děkuji Michaela Layerová

Odpověď na dotaz

Zdravím Míšo,

Zrzavá barva je dobrou volbou :). Volil bych výraznější odstin, ale nemyslím tím úplně oranžovou. Počitejte, že se Vám barva ze zesvětlených vlasů bude ze začátku vymývat, tudíš je dobré barvu opakovat častěji než bude barva navrstvená, poté stačí barvit jen odrosty a ob barvení dotónovávat.

Zrzavá barva je elegantní, moderní a sexy!


Hezký den,

-Jakub-

DéOr Hair Design

Krásný den přeji. :-) Chtěla bych se zeptat kolik tak u kadeřníka může stát odbarvení. Mám přírodní světle hnědé vlasy , ale momentálně obarveno do hnědé až červené barvy. Chtěla bych zpět svojí přírodní barvu a zbavit se tak barvení. Kamarád mi říkal , že si to nejdříve musím peroxidem odbarvit, a pak si obarvit vlasy na svůj přírodní odstín. Dá se to zvládnout i doma? nebo radši to mám přenechat odborníkům?

Odpověď na dotaz

Dobry den,
Ceny za odbarveni jsou pohyblivé..Hodně záleží na spotřebě materiálu. Každý salon má jiné ceny. Spodní hranice začíná zhruba na dvou tisících a odvíjí se od spotřeby, jak už jsem zmiňovala. Barva jde určitě stáhnout, ale své přírodní barvy zcela určitě nedocílíte.. Po stažení barvy se vlasy musí znovu obarvit na požadový odstín. V začátku se barva rychle vymývá. Pro dosažení své přírodní barvy je jediná možnost, nechat barvu odrůst. :)

Dobrý den, chtěla bych radu, jaký účes se hodí k mému obličeji a k mým velmi jemným vlasům. Děkuji. Zdenka

Odpověď na dotaz

Dobrý den Zdenko,

Ve Vašem případě bych nechal dorůst delší a mohutnější patku. Myslím, že asymetrický nebo kreativňjší střih je dobrá volba :) s patkou můžete tvořit různé variace účesu. Volil bych i vystříhané boky a volil bych trochu "pánský" střih.


Hezký den,

-Jakub-

DéOr Hair Design

Zdravím, Ve středu jdu ke kadeřnici a přemýšlím o obarvení na světle (oříškově ) hnědou. Mám normální ,světlou pleť , dobře se opaluji a mám modré oči. Moje přírodní barva je opravdu světlounce hnědá ve které nosím blond melír. Myslíte,že mám do hnědé jít? Jaký odstín mi doporučíte? Samozřejmě se ještě zkusím poradit s kadeřnicí,ale zajímá mne i váš názor. Předem děkuji Michaela.

Odpověď na dotaz

Dobry den,
Bez přiložené fotografie bohuzel nemohu radit... :)

Staňte se naším fanouškem na Facebooku