Kadeřník radí: Barbora Lapáčková

komerční

Top Stylist v salonu DéOR Hair Design, kde kadeřníci pečlivě dbají nejen o krásu, ale i zdraví vlasů svých klientů. Rádi vám pomohou vyřešit také Váš problém a doporučí Vám jak o vlasy pečovat.

Položit svůj dotaz »

Dobrý den. Mám přirozeně šedivé vlasy, které vypadají jako melír, ale na ofině se mi dělají žluté pramínky. Použila jsem šampon na šedivé vlasy, ale žádný výsledek se nedostavil.Co s tím? Děkuji

Odpověď na dotaz

Dobrý den,
záleží který šampon jste použila. Ne každý opravdu funguje na každý vlas. Já osobně mám vyzkoušený Silver šampon od značky L'Oréal profesionální řady. Pokud však ani tato varianta nezabere, tak je dobré jednou za pár týdnů navštívit vaši kadeřnici a nažloutlé vlasy natónovat chladným tonerem nebo udělat hodně jemný melír do problematické části.

Hezký den :)

Dobrý den, delší dobu nosím polodlouhé vlasy,melír,nyní bych chtěla zkusit mikádo-myslím tím ve předu delší špičky, vzadu kratší na krk,myslíte ,že se hodí k typu kulatému obličeji?Nebo si nechám ráda poradit který střih a barvu byste mi doporučili.Děkuji.

Odpověď na dotaz

Dobrý den,
v první řadě bych se soustředila na barvu..určitě bych ji sjednotila.Nebála bych se světle hnědé. Nepravidelné blond partie vám moc nelichotí. Držela bych se jednoduchosti. Co se týče mikáda, tak klidně ale v trochu delším provedení. Bude potřeba nejdříve nechat dorůst přední partie, aby jste dosáhla správného efektu.
Hezký den. :)

Dobrý den, momentálně mám vymyté a nehezké ombré hnědo - blonďaté (konečky byly původně rezavé, spíš až oranžové a na vršku byl hnědý přeliv) a chtěla bych se nechat obarvit na zrzavo - takovou hezky výraznou zrzavou, ale nevím, zda by se to ke mně hodilo. Další dotaz mám k mému střihu vlasů. Takhle nosím vlasy už strašně dlouho, ale přála bych si nějakou výraznější změnu. Nechat ofinu? Ostříhat vlasy?? Děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne :) Markéta

Odpověď na dotaz

DObrý den Markéto:)

Pokud chcete opravdu výraznou zrzavou barvu, určitě by to neměl být vizuelní problém:) Dovedu si ji na Vás představit. Ožijete! Pokud ale chcete takového odstínu dosáhnout, je nutné vlasy předzesvětlit, aby barva byla opravdu sytá. Zesvětlené konce již nezesvětlujte, zničily by se!

Co se střihu týče, nechte dorůst ofinu a směřujte ji jako patku:) Pokud se nebojíte krátit, bylo by super vlasy ostříhat na délku k ramenům. Sestřihat, provzdušnit, tak by i vynikla hezká sytá zrzavá. :)) pokud se bojíte, můžete si nechat vlasy delší, zastřihněte konce, provzduštěne, ale já se přikláním k variantě A. :)


-Jakub-

DéOr Hairdesign

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,před 2 měsíci jsem šla ke kadeřnici a udělala mi pár pramínku blond ale mě to velmi rychle zežloutlo,chtěla bych to mít zase bíle jak to udělat?

Odpověď na dotaz

DObrý den :)

pokud chcete, aby Vám melíry nežloutly, je vhodné čas od času (1-2x týdně) mýt vlasy "silver šamponem", nebo šamponem na blond vlasy. Silver šampon Vám t=onuje a zachovává studené odstíny blonďaté, dejte ale pozor, vlasy po něm mohou být vysušenější, proto se nedoporučuje používat každé mytí. Řada pro blond vlasy zachovává všechny odstíny blond, barva se po nich tolik nevymývá a vlasy jsou ošetřené jak na hydrataci, tak ochranou před vymýváním, proto je můžete používat každé mytí ( Alterna Caviar Brightening Blonde, Redken Blonde Idol,...)

Nejprve si ale nechte "žluté" melíry natónovat odstínem Vám požadovaným:))

Hezký den přeje

-Jakub-

DéOr Hair Design

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký střih vlasů byste mi doporučili. Mám velmi husté vlnité vlasy a oválný obličej. Teď právě mám vlasy dlouhé do pasu a lehce prostříhané. Bohužel už mne tento účes omrzel, proto bych chtěla zkusit něco nového. Děkuji :)

Odpověď na dotaz

Dobrý den,

velice rád bych Vám se střihem poradil, bohužel, ale nemohu, nevidím Vás. Můžete se ale stavit na bezplatnou konzultaci u nás v salonu, nebo nám zašlete fotografii :))

-Jakub-

DéOr Hair Design

Dobrý den, přemýšlím o prosvětlení svých hnědých vlasů nějakým medovým odstínem a narazila jsem na metodu Balayage, tedy něco jako melír v koncích. Je toto barvení vhodné pro v základu rovné a jemné vlasy? Děkuji za názor.

Odpověď na dotaz

Dobrý den,

v tomto případě spíš zálezí na střihu. Pokud máte vlasy střižené do jedné délky myslím si, že zesvětlení konců bude vypadat neesteticky a nepřirozeně. Tato technika je spíše vhodná pro sestříhané vlasy.
Při použití kvalitních produktů se nemusíte bát ani s jemnými rovnými vlasy :)

-Jakub-

DéOr Hair Design

Dobrý den už rok jsem si nebarvila vlasy, mám od přírody oříškovou barvu vlasů, chěla bych se zeptat kdybych si chtěla nechat udělat blond melír zda by se to odbarvilo tak jak má (do bílé) nebo by byl problém, když jsem si před rokem barvila vlasy na tmavě hnědou. Děkuji

Odpověď na dotaz

Dobrý den,

na Vašich přírodních vlasech melír chytne jak má. Problém může nastat u délek, kde je navrstvená barva. I když barva vypadá, že je vymytá a má stejný odstín jako přírodní barva může stejně nastat problém. Ovšem šikovný kadeřník si i v této situaci poradí. Navíc, aby melír působil přirozeným dojmem a ne chemicky je nutné jej natónovat, tudíš se i ztónují délky ve kterých by melír mohl chytit jinak a sjednotí se :)

Hodně štěstí!

-Jakub-

DéOr Hair Design

Dobrý den mám od přírody oříškově hnědé vlasy, cca 5 let se barvím na zrzavo. Ráda bych zaexperimentovala s šílenými barvičkami (modrá, růžová, zelená) a vlasy jimi z velké části podbarvila. Bojím se ale, že při neustálém odbarvování a dobarvování odrostů, bych si vlasy peroxidem mohla poškodit natolik, že by mohly vypadat. Již se mi to kdysi stalo i přes svěření se do péče kadeřníka. Mohla by jste mi prosím poradit, jak se tomu napodruhé vyhnout, eventuelně jaké produkty na vlasy použít? Děkuji

Odpověď na dotaz

Dobrý den,

určitě se do odbarvování nepouštějte sama ani za asistence kamarádky v domácím prostředí.
Nikdy Vám nemůžeme zaručit, že vlasy po odbarvování budou v kondici. Aby jste případnému lámání alespoň trochu předešla, je dobré ihned po zákroku používat šampon a kondicionér na chemicky narušené vlasy. Ideální volbou v této péči o vlasy je Alterna Caviar Repair X. Je to sice investice, ale investice do zdraví Vašich vlasů. určitě není od věci vyživovat vlasy olejíčkama nebo vždy po zákroku podstoupit u svého kadeřníka hloubkovou kůru. Toť k prevenci.

Co se týče barevného experimentování, myslím si, že to již není moderní.....naopak, ale respektuji Vaše rozhodnutí. :-)

Hezký den.

-Jakub-

DéOr Hair Design

Dobrý den. O Vánocích jsem se z vlasů až po pás nechala ostříhat na krátko. V podstatě na jakousi podkovu, ale nechtěla jsem to moc, kdyby mi to náhodou neslušelo, ale všichni mi to chválili. Teď bych se chtěla nechat po létě znovu ostříhat, protože vlasy už hodně porostly a nevypadají už tak dobře. Jsem vysoká 175 cm, vážím ani ne 55kg, postavu mám normální, trochu svalnatější, mám oválný obličej a hnědé vlasy, které jsou v nejkratší části dlouhé asi 20 cm. Líbí se mi pár účesů, ale nevím jestli by mi slušely. Poradíte mi prosím, jestli by mi slušel právě tento? Barvu si chci ponechat svou. A kdyby jste mi ještě poradili něco, jak se zbavit přiliš mastných a splihlých vlasů? Posílám fotku účesu, který se mi zatím nejvíc líbí. Děkuji mnohokrát a přeji hezký den.

Odpověď na dotaz

Dobrý den,

K oválnému obličeji se tento střih zajisté hodí, ale bohužel Vám nemohu poradit, protože jsou i jiné faktory, které by nemusely se střihem korespondovat a já Vás bez fotografie nevidím.

Zkuste přijít na konzultaci k nám do salonu:)

-Jakub-

DéOr Hair Design

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli by se na mě hodila zrzavá barva? Mám tmavě hnědé až černé husté vlasy... Popřípadě mahagonová nebo nějaký takový odstín. Co byste doporučovala,? Děkuji za odpověď

Odpověď na dotaz

Dobrý den,

Zrzavá? proč ne! Barvu, kterou nyní máte je Vaše přírodní? Pokud ano, neměl by být takový problém, aby Vám barva chytla. Budete trochu extravagantnější, ale to vůbec nevadí! Zkuste tmavší odrost světlejší konce a celkový vizuál bude vypadat přirozeněji a i vzhledem k tmavšímu obočí. Jděte do toho!

-Jakub-

DéOr Hair Design

Staňte se naším fanouškem na Facebooku