Dietologická poradna: Jiří Šusta

komerční

Zakladatel a hlavní diet kouč oblíbeného programu proteinové diety KetoDiet. Aktivně a rád se věnuje poradenství při redukci nadváhy. Více na Ketodiet.cz!

Položit svůj dotaz »

Do 42 let jsem vážil 56 kg, na mých 176 cm výšky. Později se to ustálilo mezi 68 - 70 kg. dnes je mi 63 let a během posledních třech let jsem velmi přibral na 110 kg. Začali mě bolet kyčle, takže se sportem je to tabu, po 50 metrech kvůli bolestem už nemůžu. Navíc se mi v těle začala tvořit voda. (napuchlé nohy, a i voda v plicích, takže ztrácím dech) Jim pravidelně a odpoledne a večer spíše ovoce a zeleninu. Moje nadváha je jen v břichu a na krku ze předu. Snažím se týden nejíst, ale potom to po dvou dnech, hlady, doženu. Předem děkuji za radu Tyc Vladimír

Odpověď na dotaz

Dobrý den, doporučím vám navštívit webové stránky programu Ketodiet, ve vašem případě by mohl být možnou cestou. J.Š.

Dobrý den Lenka. Chtěla bych se Vás zeptat,jaký máte názor na Lymfodrenáž ,Liposukce a jiné. Je to vůbec účinné? Děkuji.

Odpověď na dotaz

Dobrý den Lenko, rychlost metabolismu úzce souvisí s činností lymfatického systému. Proto lymfodrenáže, neinvazivní liposukci, vacupress doporučuji jako součást očistných programů či redukčních kůr. Důležité je, a by klient neměl žádné možné kontraindikace.J.Š.

Hezký den Jiří prosím o radu je mi 45 let mam 2 velke deti a nejmeší má 4 ročky mou vahu jsem měla 54 kg stále tet vážím 59 chtěla bych shodit pár kil v brichu a celkově prosí o radu děkuji iveta

Odpověď na dotaz

Dobrý den Jitko, vzhledem k vašemu věku je vaše váha ideální. Nejsou mi známy vaše stravovací návyky. Všeobecně platí zásada pravidelnosti stravy - 5x denně, dostatek bílkovin, zeleniny, sacharidy zařazovat v prvé polovině dne, dostatečný pitný režim, pohybová aktivita.J.Š.

Diaprel 1-0-0 Enelbin 1-0-1 Siofor 1-0-1 Betaloc 1-0-0 Lozap 1-0-0 Milurit 0-1-0 Apo-Diclo sr 0-0-1 Algifen popř. Febichol při potižich

Odpověď na dotaz

Dobrý den, mohu požádat o zaslání informací na mail:poradna@ketodiet.cz?J.Š.

Dobrý den, již 6 let musím dodržovat bezlepkovou dietu a mám pocit,že mnohem častěji musím sáhnout po čokoládě,abych dodala tělu energii.Je to změnou stravování? Jím hodně zeleniny,jen drůbeží maso a ryby,tvrdé sýry do 30% tuku,ale chybí mi celozrnné pečivo.Pravidelně sportuji,ale i přesto nemůžu zhubnout. Je mi 36 let,měřím 162 cm a vážím 57 kg. Zuzka

Odpověď na dotaz

Dobrý den, doporučil bych vám získat informace o nízkosacharidové proteinové dietě Ketodiet. Vhodnou formou by byl příjem proteinových nápojů. Navštivte na webových stránkách on-line výživovou poradnu, získáte potřebné informace.J.Š.

Dobrý den, je mi 49let, měřím 170cm a vážím 75kg. Před 2rokama mě zjistili celiakii a od té doby jsem přibrala 8kg +menopauza. Jím celkem pravidelně a i zdravě(díky bezlepkové dietě), ani se nepřejídám. Ráda bych aspoň těch 8kg dala dolů, ale nemohu se toho zbavit. Děkuji za radu.

Odpověď na dotaz

Dobrý den, možnou variantou pro nastartování metabolismu by pro vás mohly být proteinové nápoje Ketodiet. Navštivte webové stránky, naleznete zde potřebné informace.J.Š.

Dobrý den, chtěla by jsem začat cvičit na stepperu.Zajímalo by mne,když příjdu domů po noční směně je lepší si zacvičit a jít spát a nebo vyspat se a teprve si zacvičit. Pracuji v třísměnném provozu,ale nemám pravidelně střídající se směny. Někdy mám noční směnu i několik týdnů po sobě a nevím jak to zkombinovat. Předem děkuji Eva

Odpověď na dotaz

Dobrý den, doporučil bych fyzickou zátěž po spánku a po příjmu jídla bohatého na sacharidy a bílkoviny.J.Š.

Dobrý den, ráda bych se zeptala na snídani. Někdo říká že snídat se má hodně jako rohlík s něčím prostě se pořádně najíst. Někdo jiný zase tvrdí že snídat se má jen jogurt a ovoce. Tak nevím jaký je Váš názor?

Odpověď na dotaz

Dobrý den, snídaně by měla být nejhodnotnějším jídlem celého dne. Může obsahovat i sacharidy společně s bílkovinami. Tedy i pečivo (vhodnější je tmavé)je v pořádku. Jogurt a ovoce je také správná varianta. Všeobecně je ovoce vhodné jako dopolední svačina. Kvalitní snídaně nastartuje metabolismus. J.Š.

Dobrý den, je mi 23. Po operaci slepého střeva ve dvaceti jsem začala přibírat a nedaří se mi zhubnout, při výšce 168 cm jsem měla váhu 52kg, teď mám 65 kg. I když sportuji ( heat,brusle,kolo ) a v jídle si nijak nedopřávám. Myslíte, že to má nějakou souvislost? Jak si udržet dlouhodobě váhu?

Odpověď na dotaz

Dobrý den, vaše váha se pohybuje dle BMI v optimálních hodnotách. Operace slepého střeva nemá přímou souvislost s vaší váhou. Je třeba dodržovat pravidelnost, jíst 5x denně v pravidelných dávkách, sacharidy ráno a dopoledne, nezapomínat na bílkovinnovou stravu - maso, mléko, vejce, sýry, kvalitní šunka, sója apod. Vynechat sladkosti, světlé pečivo, slazené nápoje, omezit alkohol. Při pohybových aktivitách kontrolovat tepovou frekvenci, která by měla být v optimu.J.Š,

Dobrý den, mám dotaz ohledně váhy. Bylo mi 47 let a moje váha se nyní pohybuje 52-53 kg. Ještě před rokem jsem měla 48-50 kg. Při této váze jsem se cítila dobře. Nyní si připadám pořád nafouklá a kila mě trápí. Snídám pravidelně, musli nebo celozrnné pečivo s máslem, svačina je ovoce, popř. jogurt, oběd se snažím zeleninový salát s masem, někdy klobásou, kousek pečiva, odpolední svačina je různá, jogurt, pečivo se sýrem nebo šunkou... večer se snažím jíst minimálně, zeleninu, saláty, popř, jablko. Od 1.9. jsem přidala pohyb aerobní 3x v týdnu. Poraďte mi jak bych mohla zhubnou ta 2 kila co mě tak trápí. Bojím se víc najíst, že to bude horší. Ale hlad někdy pociťuji. Spánek je pravidlený (23-6,00 hod.v týdnu, víkend i déle). Pitný režim asi 1,5 l tekutiny. Děkuji za radu. Soňa

Odpověď na dotaz

Dobrý den Soňo, vaše váha je odpovídající věku. Tělo prodělává hormonální změny a kilogramy "navíc" jsou v důsledku právě těchto změn. Vaše stravování je v pořádku, možná bych vynechal pečivo v odpoledních hodinách. Mohl by se tím odstranit i pocit nafouklého břicha. Pitný režim je v pořádku.J.Š.

Staňte se naším fanouškem na Facebooku