
Obsah, jak ho píše autorka:
Hlavní hrdince Clare se stále vrací podivný sen: je uvězněna v kleci, cloumá mřížemi, za nimi vidí nenávistné tváře, snaží se ukrýt, ale není kam...
Může za to její hrozný zážitek z dětství?
Nesouvisí její stav s vidinou tajemného přízraku ženy, o níž Clare vyprávěla teta Margaret, majitelka rodového sídla-hradu Duncairn na skotském pobřeží?
Bezdětná Clare,nepříliš šťastná v manželství s finančníkem Roylandem, se stane dědičkou tohoto středověkého hradu a získá k jeho historii bližší vztah. Tehdy se jí začne při jógových meditacích zjevovat krásná skotská šlechtična Isobel, která kdysi na Duncairnu pobývala a postupně nechává Clare prožít pohnutý příběh svého života na přelomu 13. a 14. století. Ve vyprávění se mistrovsky prolíná přítomnost s minulostí.
Kniha je plná napětí a potěší všechny příznivce dobré četby.
Příběh hraběnky z Buchanu, její vzpoura proti manželovi, dobrodružná cesta do Sconu na královu korunovaci, zajetí i strašlivý trest, který ji potkal, jsou historicky doložená fakta. Že byla Robertovou milenkou, je výmysl či fikce některých anglických kronikářů.
Robertova slabost pro ženy je nicméně dobře známa. V pozdějších letech se však tento král se svou manželkou Elizabeth usmířil a ona mu dala čtyři děti.
Isobel z Fife - hraběnka z Buchanu se nám ztrácí roku 1313, kdy se o ní naposled zmiňují historické záznamy. V tomto roce byla svěřena do péče sira Henryho Beaumonta, hraběte z Buchanu.
Když si Robert po bitvě u Bannockburnu vyžádal členy své rozprášené rodiny a zbytky přátel, kteří přežili, Isobel už mezi nimi nebyla.


Reakce na zápisek
k.johana51
Jani
musím tě obdivovat

přečteš si a pamatuješ a nejen to jdeš dál ,ke kořenům
já si taky přečtu ,líbí se mi to tak,že to mám nějakou dobu v hlavě ,ale tím to končí.asi je to škoda
Janina
RE: Jani
Právě že já se zajímám o rody de Clare a de Braose, jednou bych se chtěla podívat na ty hrady, ale to asi až v příštím životě hihihi
k.johana51
RE: RE: Jani
jen jestli jsi tam nebyla už v minulém


Janina
RE: RE: RE: Jani
Kdo ví...
LECITELKANEMOCI
ANO
ANO MOC PĚKNÉ
mariesona
Většina
jejich knížek je moc hezká a dobře se čte. Pěkný den