Hlavní obsah

4 dobré důvody, proč jíst hořkou čokoládu

Foto: Sea Wave, Shutterstock.com
20. 11. 2019

Hlídáte si pěknou figuru a dobré zdraví? Možná jste přesvědčeni, že čokoláda je synonymem něčeho nezdravého a je třeba se jí vyhýbat obloukem. Vyvedeme vás z omylu!

Článek

Mléčná čokoláda pomáhá zklidnit nervy, ale její hořká varianta je přímo lék. Je bohatá na antioxidanty, minerály, a dokonce snižuje cholesterol. A to už je dost důvodů k tomu si na ní občas pochutnat. A je jich ještě o trochu více. Ale pozor, i když by jí člověk klidně snědl tabulku na posezení, dejte si jen kousek.

1. Posiluje imunitu

Kvalitní hořká čokoláda s vysokým obsahem kakaa má na lidský organismus blahodárné účinky. Pokud budete konzumovat čokoládu, která má více než 85 procent kakaa, dostanete do těla i spoustu minerálů a antioxidantů. Kakao totiž obsahuje mangan, železo, hořčík, fosfor, zinek a draslík.

Antioxidanty  pomáhají tělu odbourávat volné radikály, a tím ho chrání před různými záněty a nemocemi. Například tzv. polyfenoly chrání buňky DNA, a preventivně tak působí proti vzniku rakoviny či srdečních nemocí.

2. Nabudí mysl a odbourá stres

Jedním z dalších bonusů hořké čokolády je i to, že příznivě působí na nervový systém – navozuje pocit klidu, zbavuje stresu a povzbuzuje mysl.

„S kouskem kvalitní čokolády dodáte tělu například aminokyselinu tryptofan, ze které tělo tvoří serotonin, hormon štěstí a radosti. Obsažený kofein  zase zvýší vaši pozornost, hormon fenyletylamin působí na další látku navozující pocit uvolnění a štěstí – dopamin,“ vyjmenovává lékařka Hana Mojžíšová, která se zabývá výživovým poradenstvím. Po kousku čokolády lépe zvládnete každodenní stresové situace, a budete tak ve větší psychické pohodě.

Foto: Antonio Guillem, Shutterstock.com

Kvalitní hořká čokoláda povzbuzuje mysl a zmírňuje stres

3. Snižuje cholesterol

Kvalitní čokoláda může dokonce pomoct snížit i cholesterol, a tím i krevní tlak. Díky tomu se zlepší i krevní oběh a zpomalí stárnutí cév. Za to mohou další látky obsažené v kakau – flavonoidy. „Kakaové flavonoidy rozšiřují cévy, a mohou tak příznivě působit na krevní tlak jeho snížením. Udává se i pozitivní efekt na hladinu krevních tuků,“ potvrzuje Hana Mojžíšová.

4. Dodává energii

Vzhledem k tomu, že hořká čokoláda obsahuje kofein a má dost kalorií, je ideální dát si kostičku v momentě, kdy potřebujete zvýšit svou fyzickou výkonnost. Dodává totiž spoustu energie a dokáže tak nabudit organismus.

„Ne nadarmo se říká, že si máte vzít čokoládu s sebou, pokud vás čeká náročný trek nebo sportovní výkon,“ potvrzuje osobní trenérka Alena Vídeňská. Dodává, že i s ohledem na všechna pozitiva, bychom to s konzumací čokolády neměli přehánět. „Čtvereček až dva bohatě našemu tělu postačí na to, aby si z ní vzalo to nejlepší.“

Foto: novak.elcic, Shutterstock.com

Pokud plánujete pěší pochod, určitě si s sebou sbalte i kousek čokolády, která vám dodá energii

Jak vybrat kvalitní čokoládu?

A kolik procent musí mít, aby byla z hlediska odborníků vnímána jako opravdu kvalitní? Ideální je 85 procent kakaa a více. Ani slabší varianty ale nejsou špatné. Bez výčitek si můžete pochutnat i na kousku čokolády s obsahem kakaa nad 50 procent. Významnou roli hraje složení.

„Při výběru čokolády se zaměřte na složení čokolády a přidané ingredience. Kvalitní hořká čokoláda by se měla skládat pouze z kakaových bobů, kakaového másla, sójového lecitinu a cukru. Vybírejte čokolády, které mají co nejkratší popis složení. Hlídejte si, aby čokoláda nebyla doslazována umělými sladidly a nebyly v ní další přidané umělé látky,“ radí Alena Vídeňská. V zásadě platí, čím více kakaa obsahuje, tím lépe.

Čokoládu snad musí mít rád každý. Co takhle vyzkoušet její tekutou variantu?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.