Hlavní obsah

5 zabijáků svůdného dekoltu

Foto: ALO diamonds

Petra Němcová ví, jak pečovat o svůj dekolt

Sexy dekolt! Která z nás by ho nechtěla?! Ale známe to, tahle tělesná partie je bohužel velmi náchylná k ochabování a k nepěkným vráskám. Přitom stačí dodržet pár zásad s trochou péče a můžeme mít vnady k pohledání, v kterémkoli věku a bez zásahu chirurga. Nevěříte?

Článek

Máte před důležitou akcí a ze skříně se na vás smějí šaty s výstřihem, které si bez dokonalého dekoltu nemůžete vzít na sebe? Odteď už ne! Jak mít perfektní dekolt nejen v podobných šatech, vám poradí vizážistka Jaroslava Čechová ze salonu Nous l´assumons zde:

Péče o dekolt v pěti krocích

1. Hydratace!

Aby vaše vnady byly krásné a kůže neustále pevná a hladká, je třeba dodat jí zejména v těchto partiích dostatek hydratace. Pleť je zde mnohem hůře zásobena živinami, takže je citlivější a má sklony k vysoušení. Udělejte si pravidelný rituál a dopřejte si jemnou rychlou masáž pomocí kvalitního hydratačního krému. Nechte si ho poblíž postele nebo v koupelně na očích, abyste na něj nezapomněly. Pravidelná péče se vám mnohokrát vrátí.

2. Vyhlazení kůže

„Minimálně jednou týdně si udělejte peeling dekoltu,“ doporučuje vizážistka Jarka Čechová. Přípravků je celá řada. Můžete použít i peeling na obličej. „Pozor, neměl by být příliš hrubý,“ varuje vizážistka. Variantou může být masáž pomocí jemného kartáčku, kterou provádějte při sprchování. Bradavky při peelingu vždy vynechte! Blahodárné účinky mají i masky. Můžete vyzkoušet ty od profesionálů nebo po domácku vyrobené. Jednou z nich je jogurtová maska. Smíchejte 4 lžíce bílého jogurtu se dvěma lžičkami tekutého medu a jednou lžičkou citronové šťávy. Masku můžete nanést i na obličej a krk. Nechte působit cca 20 minut. Poté ji smyjte a ošetřete pleť hydratačním krémem nebo mandlovým olejem.

Foto: ThinkstockMasáž sprchou poprsí zpevní3. Vodní masáž

Stejnou službu jako speciální přípravky na dekolt udělá i vodní masáž. Střídání teplé a studené vody v pravidelných intervalech zpevní kontury poprsí. Doporučuje se pohybovat sprchou v kroužcích a ze shora dolů. Pokud nevydržíte studenou vodu, zkuste o pár stupňů chladnější.

4. První pomoc

Pokud potřebujete večer mít úžasný dekolt, zapracujte na tom už ráno. Podle kosmetiček se osvědčily plátky citronu rozložené na dekolt. Nechte citrony působit cca 5 minut a pak s nimi jemně přejíždějte několik minut. Díky ovocným kyselinám se pokožka zjemní a pleť se pěkně vypne. Kyseliny mají příznivý vliv na regeneraci buněk. Efekt je patrný ihned. Pokud nemáte ani 5 minut, zkuste trik celebrit: kostky ledu.

5. Dokonalý make-up

I pomocí make-upu se dá vykouzlit neuvěřitelný dekolt. Nejprve použijte vyhlazovací sérum. Následně barevně sjednoťte obličej s krkem. Vše přepudrujte. Do dekoltu se hodí bronzový odstín, který opticky objem poprsí zvětší. Podobný efekt mají i tělová mléka se třpytkami nebo tzv. rozjasňující pudry.

I když léto pomalu ale jistě končí, hlubokým výstřihům rozhodně neodzvonilo. V plesové sezoně se praktické rady vždycky hodí. Začněte s péčí ještě dnes!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama