Hlavní obsah

Babiččiny recepty: Domácí vdolečky s povidly a tvarohem

Foto: Jakub Jurdič

Milujete domácí vdolečky? Zkuste si je připravit podle receptu naší babičky!

Svět nejlepších smažených dobrot se dělí na koblihy a vdolky. Dnešní recept se bude věnovat právě domácím vdolečkům – těm poctivým se švestkovými povidly a strouhaným tvarohem!

Článek

Moučníky můžete péct, můžete je dělat nepečené nebo je můžete smažit. Do této kategorie jich nespadá zrovna mnoho, vdolky jsou ale jasnou ukázkou toho, že nejen, co se peče, si zaslouží výsostný post v žebříčcích nejoblíbenějších (a nejnezdravějších :-)) dobrot. Takže jestli hubnete do plavek, ve čtení už radši nepokračujte. Tyhle vdolky už zlomily nejednu pevnou vůli!

Na asi 8 kousků potřebujete:250 g polohrubé mouky, 1 vejce, 250 ml mléka, 20 g (1/2 kostky) kvasnic, 1 lžíci cukru, 1 vanilkový cukr, špetku soli, asi 2 dl řepkového oleje na smažení, švestková povidla na pomazání a 150 g tvrdého tvarohu na posypání.

Foto: Jakub Jurdič

Strouhaný tvaroh a povidla jsou to, co vdolky korunuje

Dobrá mouka a čerstvé kvasnice jsou základem úspěchu tohoto receptu. Kvasnice si v ideálním případě vyndejte aspoň hodinu před přípravou z lednice, aby se „připravily na práci“, mléko nezapomeňte ohřát tak, aby bylo vlažné, jinak vám kvásek nevzejde.

Prosátou mouku nasypte do mísy a udělejte v ní důlek. Do toho nasypte lžíci krupicového cukru, rozdrobte kvasnice, přidejte vejce a zalijte částí vlažného mléka. Připravený kvásek uložte na teplé místo a nechte ho vzejít. Když jsou kvasnice dostatečně naběhlé, přidejte zbytek mléka a špetku soli a zadělejte nepříliš husté těsto. To nechte ještě asi hodinu na teplém místě kynout. Výsledkem je řídké, ale táhnoucí se a pohromadě držící těsto, které lze nabrat naběračkou.

Foto: Jakub Jurdič

Kynuté těsto připravíte klasickým způsobem, jen je ve výsledku řidší

V hlubší pánvi rozehřejte olej a postupně do něj naběračkou tvořte hromádky, které osmažte z obou stran dozlatohněda. Pak je vyjměte a papírovým ubrouskem zbavte přebytečného tuku. Usmažené vdolky podávejte ještě teplé (nebo když tedy zbudou – klidně už studené) potřené povidly a posypané nastrouhaným tvrdým tvarohem.

Foto: Jakub Jurdič

Vdolky usmažte z obou stran v rozpáleném oleji, potřete je povidly a posypte strouhaným tvarohem

Foto: Jakub Jurdič

Taky při pohledu na hotové vdolky cítíte vůni linoucí se z kuchyně? :-)

Ať už vdolky budete podávat jako hlavní chod nebo jako dezert, pochutnají si všichni!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama