Hlavní obsah

Byt plný cibuláku: V tomto interiéru je hlavním motivem

Foto: Josef Neumann

Mladý pár chtěl svůj nový byt „něčím“ oživit. Cibulák a barvy i motivy z něj vycházející se ukázaly jako skvělá volba. Interiér se designérkám podařilo sladit do nejmenšího detailu.

Článek

Pražský Karlín se v posledních letech stává jednou z nejatraktivnějších a nejžádanějších čtvrtí. Rostou zde zajímavé stavby, je tu velké množství skvělých restaurací a do samotného centra je to odtud stále velmi blízko.

Byt v jedné z novostaveb o rozloze 52 metrů čtverečních si vyhlédl mladý pár, jehož přáním byl vzdušný, světlý a čistý interiér se zajímavým prvkem. Tím se na základě dalších konzultací stal motiv cibuláku.

Modrá + elegance = cibulák

„Majitelům se líbila modrá barva, takže ji do návrhu chtěli zahrnout. Zároveň si přáli, aby jejich vysněný zajímavý prvek byl elegantní a interiér dokázal pěkně oživit. Tak jsme došli k bílo-modrým talířům různých tvarů pověšeným na bílém pozadí, které působí čistě, jednoduše a elegantně,“ vzpomíná na spolupráci Jitka Kobzová ze studia Ambience design, které zařízení bytu realizovalo.

Nezůstalo ovšem jen u samotných talířů. Modro-bílá linka a motiv cibuláku se line celým prostorem jako sjednocující prvek a zároveň mu dodává nevšední ráz.

Foto: Josef Neumann

Na motiv talířů navazují kruhová čalouněná čela za postelí. Polštářky na posteli vycházejí ze vzoru cibuláku, pískové polštáře barevně navazují na pohovku v obývacím pokoji

Jednotná linka v celém bytě

„Na motiv talířů tvarem navázal například detail kruhových čalouněných čel za postelí, malé polštářky zase vycházejí ze vzoru cibuláku, zatímco pískové polštáře svou barevností navazují na pohovku v obývacím pokoji,“ dodává Zuzana Wiesnerová z Ambience design a radí: „Fantazii se meze nekladou, beze všeho kombinujte tvary a motivy, dbejte však na sjednocující prvek – v našem případě jím byl modro-bílý základ. Talíře je možné pořídit levně, od klasických jídelních přes dezertní až pomalé podšálky.“

Do shánění se zapojily celé rodiny

A jak se tolik krásných talířů shání? „Do hledání porcelánu jsme zapojily známé i rodinu, ostatní jsme nakoupily na různých e-shopech,“ říká Jitka Kobzová. Jako poměrně náročný úkol se však v průběhu realizace ukázalo jejich efektní uchycení na zdi. „Až po čase jsme objevily nejjednodušší a nejlevnější řešení, a to kancelářské sponky v kombinaci s dvousložkovým lepidlem,“ doplňují autorky návrhu.

Aby byl v bytě hned při příchodu cítit závan domácké atmosféry, vybraly do něj designérky pár kusů renovovaného staršího nábytku s určitou historií, které interiér krásně zabydlely.

Foto: Josef Neumann

Jednotícím prvkem celého bytu se stal motiv cibuláku. Talíře s tímto dekorem zdobí stěnu nad jídelním stolem

Prosvětlit a dobře osvětlit

Důraz při zařizování kladli majitelé také na kvalitní osvětlení ve všech místnostech a prosvětlení jako takové. Předností bytu jsou poměrně velká okna, kterými dovnitř proudí dostatek přirozeného světla a opticky jej zvětšuje. Prostor zároveň sjednocuje dubová podlaha ve světlém provedení, na kterou navazují kuchyňské skříňky, sokl televizního stolku i podnoží křesla v obývacím pokoji. „Od linky směrem vzhůru jsme navázaly na bílou výmalbu a kuchyni odvrácenou od přirozeného zdroje světla jsme tím opět prosvětlily,“ říká Zuzana Wiesnerová.

Vizitka studia

Jitka Kobzová vystudovala bytové návrhářství na JJAADA Academy v Londýně a home staging na British Academy of Home Staging. Interiérovému designu se profesně věnuje více než dvacet let, po návratu do ČR založila mj. společnost Ambience design, v níž od počátku působí i Zuzana Wiesnerová. Ta absolvovala studia v oboru multimedia a design se specializací na prostorový design. Více na ambiencedesign.cz.

Jak se vám cibulákový byt líbí? Jaké dekorace máte doma vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.