Hlavní obsah

Česko peče s ProŽeny.cz: Cukroví z piškotů

Foto: Mona Martinů

Pro recept jsme dnes nešli daleko

Pro další recept na nepečenou vánoční dobrotu jsem tentokrát nemusel chodit daleko. Podělila se o něj totiž kolegyně Lucka Müllerová. Nevěříte, že se z mletých piškotů dá vytvořit moc dobré mlsání? Tak sledujte další díl seriálu Česko peče cukroví s ProŽeny.cz!

Článek

Mleté piškoty asi dobře znáte jako případný základ pro cheesecake nebo rumové kuličky. Věděli jste ale, že se z nich dá vytvořit obstojné nepečené cukroví, které je téměř k nerozeznání od toho, se kterým se moříte v troubě a netrpělivě číháte, kdy už bude hotové? Připravte si piškoty, jde se na (ne)pečení!

Potřebujete:240 g piškotů, 100 g cukru moučka, 4 lžíce rumu, 150 g másla, (2 lžíce kakaa), na krém 1 tubu čokoládového mléka do kávy, 250 g mletých vlašských ořechů, 100 g másla, 2 lžíce cukru moučka, lískové oříšky na ozdobu.

Piškoty umelte a smíchejte s cukrem, rumem a trochu změklým máslem. My jsme do těsta přidávali i kakao, ale doporučuji ho tam nedávat. Krém byl totiž prakticky k nerozeznání od tmavého základu. Ale když kakao vynecháte, bude cukroví efektnější.

Foto: Mona Martinů

Rum nesmí chybět

Ve vedlejší misce umíchejte krém. Čokoládové mléko vymačkejte z tuby, přidejte mleté ořechy, máslo a 2 lžíce cukru. Cukr můžete také vynechat, aby cukroví nebylo tak sladké.

Foto: Mona Martinů

Těsto i krém máte hotový za chvíli

Piškotové těsto vyválejte – na moučkovém cukru nebo přes igelitové fólie, ideálně na 3 milimetry vysoký plát. Vše následně potřete dobře promíchaným krémem.

Foto: Mona Martinů

Na rozválený plát naneste vrstvu krému

Foto: Mona Martinů

Vykrajujte malé tvary

A teď si dejte na dvě hodiny pauzu, protože placka musí někde v chladu ztuhnout!

Podle nálady si pak připravte vykrajovátka – my popadli ta nejmenší, co jsme v redakční kuchyni našli. Lucka vykrajovala kytičky, srdíčka i měsíčky a já ještě každé ozdobil lískovým oříškem. „Jen je škoda, že se zbytek těsta musí vyhodit, protože by výsledek už nebyl dvoubarevný,“ posteskla si Lucka. Za pár minut jsme měli hotovo a mohlo se jít ochutnávat.

Foto: Mona Martinů

Jeden kousek vedle druhého...

Foto: Mona Martinů

A teď už jen pořádně vychladit!

Pozor, zítra opět opustíme zdi redakční kuchyně! Pojedeme do Tábora za paní Hankou, která už tři měsíce na našich stránkách úspěšně hubne. Co budeme společně péct? Otestujeme dietní cukroví z ovesných vloček a ořechů. Jste zvědaví na výsledek? Přijďte na www.prozeny.cz i zítra.

A nezapomeňte, že se sponzorem toho seriálu, společností Delta, můžete hrát o úžasné ceny. Tento týden je ve hře poukázka na módu značky Mango v hodnotě 10 tisíc korun! Soutěžit můžete ZDE!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama