Hlavní obsah

Dechberoucí outfity módní ikony: Znáte už Miru Dumu?

Foto: Profimedia

Pokud jste o Miře ještě neslyšely, je na čase se seznámit!

Přestože měří pouhých sto padesát dva centimetrů, její vliv na svět módy je nezměrný. Miroslava Duma, které se familiárně říká Mira, si právem vysloužila status ikony. V čem tkví kouzlo jejího stylu?

Článek

Pokud sledujete street stylovou módu, musely jste už na ni natrefit. Nesčetněkrát. Mira je součástí takzvané ruské mafie, ale neděste se, nejde o nic ilegálního :-) Módní mafie se označuje spolek ruských ikon (v čele s Mirou, Elenou Perminovou, Ulyanou Sergeenko, Natalií Alaverdian a Vikou Gazinskou), které svou popularitou dávno překročily hranice státu.

Bylo nebylo...

Vše odstartovalo před lety, kdy Duma coby tehdejší módní redaktorka často cestovala po trase New York – Milán – Paříž – Londýn a navštěvovala týdny módy. Právě tady si jí všiml jeden z nejuznávanějších street style fotografů Tommy Ton, který Miru a její dech beroucí módní sestavy zprostředkoval světu.

Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Mira si rychle získala zástupy obdivovatelů, kteří sledují každý její krok (a především výběr oblečení) a po spolupráci s ní prahnou snad všechny módní značky. Drobná tmavovláska, které je mimochodem čerstvých třicet let a má dvě malé děti, svůj úspěch šikovně zúročila a založila si vlastní web Buro 24/7, věnující se módě, kosmetice a designu.

Foto: Profimedia

Mira se pravidelně objevuje na seznamech nejlépe oblékaných žen

Foto: Profimedia

Kalhotové kostýmy patří mezi její oblíbené módní kusy, vlastní rovnou několik kompletů v nejrůznějších barvách

Foto: archiv firem

Barevné sako vám přijde vhod! Obléknout ho můžete téměř ke všemu

Foto: Profimedia

Vysoké podpatky ke sto padesát dva centimetrů vysoké, nebo spíše malinké, Miře patří

Foto: Profimedia

Kombinace bílé a krémové okořeněná kapkou zlaté stojí rozhodně za inspiraci

Foto: Profimedia

Pokud jste nevěřily tomu, že mohou mom jeans (tzn. retro džíny, které vypadají jako z šatníku vaší maminky, s volnějším střihem a vysokým pasem) vůbec kdy vypadat dobře, podívejte se na tuto sestavu

Foto: Profimedia

Asymetrické košilové šaty brunetka provětrala na pařížském fashion weeku

A čím že si Mira získala pozornost celého módního světa? Rozhodně ne jen tím, že by na sebe házela jeden designerský model za druhým, ačkoli luxusní značky tvoří velkou část jejího šatníku.

Duma totiž umí citlivě zkombinovat i zdánlivě nesourodé kousky a posouvá představy o (upřímně někdy tak trochu kýčovitém) ruském stylu na úplně jinou úroveň. O minimalismu nemůže být řeč, přesto jsou její modely svým způsobem čisté a za každých okolností ženské. Ačkoli miluje barvy, potisky a atypické, často naddimenzované střihy, nikdy to zbytečně nepřežene.

Foto: Profimedia

My milujeme Miru a Mira miluje Chanel

Foto: Profimedia

Kabát s motivem kohoutů pochází z dílny její kamarádky Natalie Alaverdian, tvořící pod značkou A.W.A.K.E.

Foto: Profimedia

Obrovskou inspirací jsou i Miřiny těhotenské outfity. Před pár měsíci se jí narodil druhý potomek

Foto: Profimedia

Upnuté šaty? Proč ne. Bříško rozhodně není nutné skrývat. Nastávající maminka tentokrát více ujížděla na Converskách

Foto: archiv firem

Tenisky k šatům? Zkuste to stejně!

Foto: Profimedia

Miře se povedl husarský kousek před dvěma lety, kdy zpopularizovala šátky, uvázané kolem hlavy na způsob „bábušek“. Kdo jiný by zvolil podobný doplněk, a ještě u toho vypadal tak skvěle?

Máte i vy svou oblíbenou módní ikonu?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.