Hlavní obsah

Editorial: Co je horší než daně? Nemoc!

Foto: Greta Blumajerová

Už jste byli letos nemocní? Jestli ne, tak gratuluji!

28. 1. 2013

Jen jedno téma je v redakci aktuálnější než probíhající hradní výměna – jsou to choroby. Psali jsme, jak rozeznat chřipku od virózy i jak proti nim bojovat. Mám k tomu pár osobních postřehů, o které jsem se nijak neprosila:-).

Článek

Před pár týdny jsem onemocněla. Vypadalo to na chřipku, přešla jsem tedy – jsouc poučená (více zde) – do protiútoku. Byl to zánět průdušek. Po vzorovém protiútoku číslo dvě se přidal zánět dutin provázený alergickou reakcí. To už jsem trochu odpadávala, nicméně jsem se dohrabala ke své zlaté doktorce a vyfasovala čtvery léky. Další den jsem proležela s ukrutnou bolestí hlavy. Na protiútok už nezbyly síly.

Foto: Dalibor Puchta

Jana ještě naposledy prohlíží výsledek své práce – vynikající jídla s ovesnými vločkami. Recepty najdete v dnešním článku

Když mě dobolela hlava, chytl to ode mě pes a dostal průjem. Pak nasněžilo, on samým štěstím půlku sněhu sežral a v noci se počural. Zatímco já jsem naprosto vyřazená z provozu ležela na posteli, pes týden nežral. Od té doby jsem pečená vařená na akupunktuře, a pes stále nežere, protože po dietních těstovinkách s kuřecím masem a zeleninou, které jsem v horečkách vařila, mu granule nejedou.

Foto: Vlado Kníž

Máte rády barvy? Pak si nenechte ujít dnešní módní článek!

Nestěžuju si, jsem šťastná, že je to za mnou. Naše editorka Jana byla letos nemocná jednou, Michal také jednou, fotografka Greta dvakrát a ostatní to jistě brzy čeká. Dcerka naší editorky Sabiny už ani neví, jak to vypadá ve školce, a Vojta Müller to má také nahnuté – letos sice ve školce pár dnů pobyl, ale ukázalo se, že dva jeho spolužáky skolily neštovice. Inkubační doba je 14 dnů a Lucka má s rodinou přesně v době, kdy inkubační doba skončí, odjet na hory. A kdyby náhodou neklaply neštovice – k dnešnímu dni je ve Vojtově školce z 65 dětí 48 nemocných. No, obávám se, že Müllerovi neodjedou.

Foto: Jakub Jurdič

Ve čtvrtek vám ukážeme, jak může vypadat zimní móda pro boubelky

Tolik sumář letošního roku. Kdyby vás to zajímalo, od podzimu je to v zásadě pořád stejné – jen ta frekvence odpadávání a následného mátoření je u různých členů redakce různá. I tak se ale nevzdáváme. Ti, co jsou zrovna zdraví, pilně píší články o tom, jak s nemocemi bojovat. Tento týden se věnujeme opět chřipce – a to hned dvakrát. Kromě dnešního článku o tom, jak zmírnit průběh nemoci, když už jste měli tu smůlu a s chřipkou se potkali, pro vás Renata Vyšínová připravila text o tom, kolik vlastně taková chřipka stojí. Vyjde ve středu.

Přeji vám příjemné čtení!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.