Hlavní obsah

Hemoroidy? Dejte jim vale!

Poradíme vám, co dělat, když se každodenní potřeba stává nesnesitelnou!

Sedavé zaměstnání, obezita, nedostatek fyzické aktivity mohou způsobit nebo podpořit tvorbu hemoroidů, jenž trápí až tři ze čtyř lidí! Co vlastně jsou hemoroidy a jak se toto omezení projevuje?

Článek

Hemoroidy jsou rozšířené úseky žilního systému v oblasti konečníku. Příčinou jejich vzniku je nepoměr mezi tlakem v krvi a pevností stěny žilního systému. Rozlišujeme je na vnitřní a vnější, se kterými se za svůj život setká téměř každý člověk.

Vnitřní hemoroidy se jen zřídka objevují u osob mladších 25 let. Poté se postupně začnou projevovat, a ve věku nad 50 let se s tímto problémem potýká více než polovina české populace. Často postihují také ženy po těžkých porodech.

Hemoroidy se projevují zácpou, bolestivým a namáhavým vyprazdňováním, přítomností krve a hlenu ve stolici, pocitem tlaku v konečníku. Typickým projevem je svědění v oblasti konečníku.

Potraviny obsahující vyšší množství vlákniny jsou vhodnou volbou. Z ovoce vsaďte na citrusy!

Jídelníčkem proti zlaté žíle

Při výskytu hemoroidů je vhodné zvýšit příjem vitaminu C a vlákniny v přirozených potravinách. U sušeného ovoce volte nesířené bioprodukty. V neposlední řadě se zaměřte na citrusy, které obsahují přirozené flavonoidy zpevňující žíly. Vyhněte se látkám, které mají močopudné účinky, jako je kofein a alkohol. Nedoporučují se také mléčné výrobky, které způsobují tvrdší stolici. Při potížích s hemoroidy rozhodně zapomeňte na projímadla.

Nezapomínejte na pohyb! Není potřeba se mučit hodiny v posilovně. Vyberte si sport, který vám bude příjemný

Správný pohyb, polovina úspěchu zaručena

Neseďte bez přestávky déle než 45 minut, dělejte si aktivní přestávky také v práci. Nepodceňujte pravidelnou přiměřenou fyzickou aktivitu, která podpoří pravidelné vyprazdňování. Stačí krátké procházky nebo relaxační cvičení. Nevhodná aktivita při potížích s hemoroidy je jízda na kole.

Všechno chce svůj čas

Nepotlačujte první nutkání na stolici a v klidu se vyprázdněte. Rozhodně nespěchejte. Používejte měkký, neparfémovaný toaletní papír a nakonec si utřete oblast konečníku speciálním zvlhčeným ubrouskem určeným pro intimní hygienu.

Zvolte vhodného pomocníka

Ne nadarmo se říká, že ve dvou se to lépe táhne. Vyberte si ten správný přípravek z lékárny, který uleví vašim potížím. Vyzkoušejte zdravotnickýprostředek Hemostop Gel Max. Díky unikátnímu složení obsahujícímu kombinaci dubové kůry, boswellie, aloe vera a dalších devíti bylin působí již při prvotních problémech spojených se zrodem hemoroidů (svrbění, štípání a pálení konečníku).

Hemostop Gel Max využívá ve svém složení boswellii prokazující mimo jiné stahující antioxidační vlastnosti přispívající k rychlé úlevě od hemoroidů. Navíc obsahuje aloe vera pro zklidnění pokožky při podráždění a svědění v oblasti konečníku. Je vhodný a bezpečný i pro těhotné a kojící ženy.

Hemostop Gel Max – zdravotnický prostředek při hemoroidech

Hemostop Gel Max je k dostání ve vašich lékárnách.

Více informací o přípravku se dozvíte na internetových stránkách: www.hemostop.cz.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.