Hlavní obsah

Týdenní horoskop: Blíženci odhalí manipulátora, Raci změní profesi a Vodnáři se uvelebí za volantem

Foto: Natalia_Grabovskaya, Shutterstock.com

Foto: Natalia_Grabovskaya, Shutterstock.com

Romantický rostoucí Měsíc v úterý 26. září od 14.38 hod až do dvou hodin po středeční půlnoci nepřijde do kontaktu s jinou planetou, což vám poskytne skvělou astrologickou výmluvu pro nicnedělání. Takzvaně „poběží v prázdnotě“ a činy při této lunární fázi mívají nulový výsledek. Zato lenošit a snít se vám bude skvěle, tak si to užijte.

Článek

Naspořená energie se vám bude hodit. V pátek 29. září krátce před polednem Měsíc v Beranu doputuje přesně naproti Slunci ve Vahách a nastane patrně nejdivočejší úplňková lunace letošního roku. Povšechně úplňky ukončují, uzavírají a dokončují. Tentokrát vytřídí i nepravosti, které je nutné symbolicky spálit na popel. V čem si nejste jistí, navede vás k nejlepší variantě a v případě potíží nabídne účinnou strategii k nápravě. Měsíc ve znamení Berana také zafunguje jako obrovská hnací síla. Vnese rychlost do osobních i kolektivních rozhodnutí, mnohdy to bude obnášet i nečekané zvraty, což si samozřejmě vyžádá spoustu energie.

Úplňková lunace nastane v prvním dekanu Berana. Tomu se přezdívá „Sekera“, která dokáže rozetnout i ocelová pouta, potažmo vše omezující, otrocké či vazalské, stejně tak to, co už ztratilo smysl a je pouze zátěží. Vše se bude točit okolo vztahů ve všech podobách, tedy nejen osobních, ale i kolektivních, společenských a v globálním měřítku lze predikovat, že napilno budou mít diplomaté. Mars, vládce Berana, tedy i úplňku totiž bude v hvězdném pásmu, které je dle antických hvězdopravců vyhnanstvím „padlých andělů“. Zde symbolicky skončí jedinci, kteří porušovali pravidla v jakémkoliv vztahu, společenství či účastnictví, a také je možné, že ze svého piedestalu bude svržen někdo mediálně známý či mocný.

O naprosto nečekané a patrně šokující situace, kdy bude všechno jakoby naruby, se také postará extrémně idealistická, od reality odtržená konstelace Venuše s Uranem (kvadratura). Patrně nebudete věřit vlastním očím ani uším, kdo s kým se začal přátelit, uzavřel pakt nebo se dal do holportu, a z odůvodnění se vám až zatočí hlava. Jelikož úplňková lunace má platnost 14 dnů, až do novoluní, nenechte se ukolébat klidem. Události budou přicházet jako blesk z čistého nebe, což se týká i počasí. Horoskop totiž naznačuje neobvyklé, až podivné meteorologické jevy.

Beran (21. 3. – 20. 4.)

V první polovině týdne o sobě dají vědět dluhy, ale nikoli finanční. Půjde o neuzavřenou záležitost, kterou vy pokládáte za ukončenou, ovšem situace vás donutí sdělit to konečně osůbce, jíž se týká. Nejspíš vás potrápí svědomí, že jste to natahovali, odkládali, ale naštěstí vám úplněk ve vašem znamení pomůže zbavit se výčitek. Poradí vám, abyste prominuli hříchy druhým a odpustili i sami sobě. Jste-li s někým dlouhodobě „ve válce“, s podáním ruky na usmířenou posečkejte. V polovině října ve vašem sektoru vztahů totiž nastane prstencové zatmění a vy si ujasníte, kdo je kdo.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Od pondělí do pátku si opakujte, že každá akce vyvolává reakci. Někdo se k vám totiž zachová netaktně nebo poruší diskrétnost a „vyslepičí“, co jste mu ve slabé chvilce prozradili. Variant, co by mohlo nastat, je vícero, ale ať už se ocitnete v jakékoli trapné či neblahé situaci, zapomeňte na pomstu. Revanš, potažmo odplata by vás pomyslně dohonily jako bumerang. Buďte si vědomi toho, že vaším znamením prochází blahodárný Jupiter, který vás ve štychu nenechá; prostě kdo si počká, ten se dočká. Pokud vás někdo z rodiny či rodičů omezuje nebo brzdí, o víkendu konečně vymyslíte trik, jak to změnit.

Foto: Shutterstock.com

Pečlivě zvažte, komu sdělíte libovolné tajemství. Podle horoskopu hrozí riziko, že dotyčný bezděčně nebo i záměrně vše prozradí jenom proto, aby byl zajímavý Foto: Shutterstock.com

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Vše uvidíte jakoby z ptačí perspektivy, což vám otevře oči a odhalíte fatální blamáž. Ujasníte si totiž, kdo de facto podniká kroky, které nejsou ani omylem ve vašem nejlepším zájmu. Možná vám bleskne hlavou, že vás dotyčný zmanipuloval, jako by naprogramoval tak dokonale, že jste mu bezmezně uvěřili. Naštěstí se probudí váš vnitřní bojovník, takže intrikánům střelhbitě utnete tipec. Opačná situace nastane, chodíte-li na návštěvu k příbuzným bez ohlášení nebo přes pozemek sousedů bez dovolení. O víkendu kategoricky usměrní oni vás.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Až do středy raději mlčte, když vás někdo starší či zkušenější zkritizuje. Nakonec se právě s touto osůbkou skamarádíte, protože pochopíte, že vás naučí to, co v knihách nenajdete. Pokud se vám nedaří sladit kariéru s rodinným životem, kolem pátku začnete zvažovat změnu práce, stejně tak když se živíte profesí, která vás nebaví ani pořádně neuživí. Když vás nadšení neopustí, do 14 dnů najdete skvělé uplatnění. Ostatní oslaví profesní úspěch, což může být povýšení nebo získání odpovědnější pozice. V neděli nic nekupujte, jinak se příští týden zhrozíte, jak nevkusnou věci jste si pořídili.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Vše nedořešené, vztahující se k právu, potažmo zákonům, zahraničí či vzdělání se vám připomene s dvojnásobnou intenzitou. Naštěstí budete mít dva týdny na promyšlenou. To přijde vhod hlavně jedincům, kteří mají v úmyslu změnit místo pobytu nebo směr studia. Zalíbí se jim dvě oblasti nebo obory, ale po zvážení všech pro a proti zvolí pro sebe to nejlepší, co skutečně splní jejich představy. Ve dnech kolem soboty budete mít menší problém zapadnout mezi ostatní. Proč? Kam vkročíte, tam na sebe soustředíte pozornost a osoby z ostatních znamení zodiaku na vás prostě budou žárlit.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Vraťte se k tématům, kde se vaše snaha někoho o něčem přesvědčit míjela účinkem. Tentokrát s podporou Merkura ve vašem znamení poběží vše jako po másle. To přijde vhod i jedincům, které čeká jednání o peníze z cizích zdrojů, tedy vyřizování žádosti o dotace, různé dávky, úvěr a podobně; s prázdnou z banky či úřadu neodejdou. O víkendu až příliš pozdě zjistíte, že jsou vaše názory nepopulární, a několik lidí očividně proti sobě popudíte. Nicméně to bude prospěšná lekce, protože si propříště ujasníte, co si máte nechat pro sebe.

Foto: Shutterstock.com

Podle hvězd máte slušné vyhlídky získat finance, o které jste žádali. Je však potřeba, abyste se nevzdávali, jakmile narazíte na překážky nebo neochotné jedinceFoto: Shutterstock.com

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Jste-li na někoho naštvaní, uvědomte si, kolik energie vás stojí přikrmování zášti, hněvu či boje o moc. Navíc horoskop vám jako zrcadlo ukáže, jak vás vidí a vnímají ostatní. Ať už bude výsledná bilance jakákoli, těm, kteří mají vůči vám výhrady, odpusťte. Tím, že na ně přestanete myslet, se totiž uvolní energie, která vás k těmto „nepřátelům“ de facto připoutává. Obratem v sobě pocítíte nejen obrovskou sílu, ale skvěle se začnete cítit i po psychické stránce. V následných dvou týdnech dokonce tam, kde jste byli v něčím stínu, se stanete vůdčí osobností.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

To, že se v první polovině týdne nedokážete dohodnout se staršími lidmi, nevyjímaje třeba učitele potomka, berte jako požehnání. Vaše nápady budou střelené, ale nebudete ztrácet čas „blbostmi“. Kolem pátku si uděláte jasno v tom, co vám přerostlo přes hlavu a podepisuje se na vaší tělesné schránce. Může to být například zaměstnání, které vás vyčerpává fyzicky i psychicky, a obava o finanční zabezpečení vám brání s tím něco udělat. Případně zdravotní problém, který neřešíte, protože se bojíte lékařského vyšetření. Strachům udělá konec úplňková lunace a to, co vás trápí, začnete hned po víkendu razantně řešit.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Horoskop vám v první polovině týdne doporučuje připravit bydlení, zahradu, případně víkendovou chatu na chladné období. Budete pečliví, trpěliví a také nebývale kreativní, takže si poradíte i s problémy, na které byste si jindy objednali řemeslníka. Od čtvrtka budete mít pocit, že dokážete kouzlit. Když na někoho pomyslíte, najednou se před vámi zjeví. Emocionální uzdravení čeká na zahořklé, nezadané jedince, protože úplňková lunace naznačuje romantické seznámení, které bude mít pokračování. O víkendu neprostydněte, jinak si koledujete o onemocnění ledvin.

Foto: Shutterstock.com

Podzimní sychravé počasí a ještě letní oblečení je kombinace, která nahrává nachlazení. Nic nepodceňujte, ať se z rýmy a kašle nevyklube něco vážnějšího Foto: Shutterstock.com

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

V okolí bydliště mějte nastražené uši i oči. Jinak vám unikne informace související například s odstávkou vody, elektřiny nebo výkopovými pracemi. Veskrze půjde o něco, na co když se dopředu nepřipravíte, zkomplikuje vám to život. Ve dnech kolem pátku se bez rozpaků pusťte do řešení rodinných problémů, i když správně tušíte, že se to bez bouřlivých hádek neobejde. Nakonec se vám podaří najít konstruktivní řešení, což je nejdůležitější. Perný víkend čeká čerstvě zamilované, neb horoskop naznačuje hádku, usmíření, rozchod a návrat.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Konečně najdete způsob, jak se popasovat s hlučnými sousedy či nepořádným spolubydlícím, stejně tak nespolehlivým nájemcem, jemuž pronajímáte prostor k podnikání. I z vašich slov bude zřejmé, že jste naštvaní a pohár vaší trpělivosti přetekl. Jelikož startují dva týdny vhodné pro aktivity spojené s cestováním na kratší vzdálenosti, stejně tak ke studiu, nemáte-li řidičák, přihlaste se do autoškoly. Pokud řidičák již máte, neuškodí vám absolvovat školu smyku. O víkendu neustupujte drahé polovičce ani rodině, jinak budete až do konce roku hrát druhé housle.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Ohledně pomoci druhým jste v zodiaku jedničky a často dobrými skutky plýtváte. Konečně nastanou konstelace, které vám ozřejmí, za koho má cenu bojovat a de facto si pálit prsty a koho je nejvyšší čas poslat k šípku. Do konfliktu se také dostane vaše snaha šetřit s touhou utrácet. Jelikož zanedlouho ve vašem sektoru peněz nastane zatmění, raději otočte každou korunu, lze totiž předpokládat, že se vám finanční rezerva bude hodit. O víkendu někdo pomluví vaši práci a to berte jako impulz k hádce. Během ní vypluje na povrch, že „kritik“ vám profesně nesahá ani po kotníky.

Afirmace na tento týden: Zbavuji se negativních myšlenek a všeho, co pro můj život není přínosem…

Reklama

Související témata: