Hlavní obsah

Týdenní horoskop: Býci se ujmou vedení, Váhy obrátí minusy do plusů a Ryby se odreagují v divadle

Foto: Ivanko80, Shutterstock.com

Foto: Ivanko80, Shutterstock.com

V pondělí 13. listopadu v 10.27 hodin proběhne novoluní ve Štíru. Luna se potká se Sluncem v hvězdném pásmu přezdívaném „Zaklínač hadů“, které vám propůjčí až neuvěřitelný klid, trpělivost, vytrvalost, ale také schopnost tajit plány, aby vám to, co jste si předsevzali či vymysleli, někdo nesebral před nosem.

Článek

Novoluní naznačují dění na následné čtyři týdny a toto bude ozvláštněno tím, že se dá přirovnat k symbolickému překročení hranic z dobře známého území do neznámého. Naproti novu se totiž ocitne rebelský Uran (opozice), který bude nejblíž Zemi v tomto roce. Může to avizovat náhlé a nečekané změny nebo reformy, šokující ekonomický restart, stejně tak zvraty hlavně tam, kde je nejasná situace a vlastně nikdo neměl žádnou jistotu do budoucna.

To stvrzuje i smaragdová hvězda Zubeneschamali, v jejíž blízkosti novoluní proběhne (konjunkce). Ta nebere ohledy na to, co kdo chce, ale zajistí to, co potřebuje. Její starobylý název zní Severní dráp nebo Plná cena, a to ve smyslu „zde slevy neexistují“. Funguje jako vesmírná „mýtná brána“, kde musí každý zaplatit za „něco“, co je jeho povinností, nebo to používá, bez čeho se neobejde, ale bez uhrazení to prostě nedostane.

Naštěstí součástí novoluní bude i akční a odvážný Mars, klasický vládce Štíra, tedy i novu, a společně s hvězdou Zubeneschamali, Sluncem a Lunou vytvoří „shluk“, který vás vybaví obrovskou energií a úžasnou předvídavostí. Když vám o něco půjde, zajdete klidně do extrémů, ale výsledek bude velkolepý. Dokážete vytěžit z případných potíží, prostě na problémech nakonec vyděláte.

O to se přičiní zejména Mars, jenž bude nejvzdáleněji od Země v tomto roce. Tím získá největší rozhled i kontrolu nad veškerým děním a postaví se nezištně zejména na obranu dětí, slabých a seniorů. Ještě je nutné připomenout, že cílem znamení Štíra je regenerace, obnova a navrácení vnitřní síly každému jedinci, posílení odolnosti a ochrany společnosti. Jeho jedinečnost spočívá ve schopnosti přeměnit jed v lék na všechny trable.

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Jste znamení, které se řídí vlastní hlavou. Nicméně udělejte výjimku a řiďte se radou hvězd, která zní: „Udělejte si pořádek v penězích a ve vlastním zájmu se nezadlužujte, i když návrhy vyzní lákavě.“ Stali byste se totiž finančně závislí, což by vás deptalo víc, než si dovedete představit, a ještě ke všemu to nebudete potřebovat. Váš horoskop totiž naznačuje možnost příjmů z cizích zdrojů, což může být třeba příspěvek na bydlení, dotace, vyloučit nelze ani nemovitý dar či dědictví. Tak nepanikařte, když se vaše finanční situace otřese v základech, řešení se najde.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Existují-li jedinci, v jejichž společnosti jste nervózní, podráždění, nesví, nebo na vás působí jako energetičtí upíři, takže jste i po kratším rozhovoru vyčerpaní, jásejte! Startuje totiž období, ve kterém vám dojde trpělivost, navíc budete mít kuráž, takže se jich konečně zbavíte. Skvělé je, že se obecně osvobodíte od vztahových omezení, protože ústředním tématem štířího novoluní je pro vaše znamení nastolit vyváženost ve všech formách partnerství, tedy nejen vy versus drahá polovička, ale týká se to i pracovních a společenských kontaktů. Tam, kde hrajete druhé housle, se ujmete role dirigenta.

Foto: fizkes, Shutterstock.com

Žaludek jako na vodě, hlava třeští, síly i nálada na nule. I to jsou příznaky, že jste se dostali do sféry vlivu jedince, jenž z vás jako upír „vysává“ energii. Pryč od něj! Foto: fizkes, Shutterstock.com

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Jelikož vám hrozí stres z nečekaných událostí v zaměstnání i ve volném čase, sestavte si harmonogram domácích i pracovních povinností a držte se ho jako klíště. Díky pečlivé organizaci se nestane, že byste nestíhali, a plusem také bude, že přijdete na různé zlepšováky a zkratky, jak si práci zjednodušit, a tím pádem dokážete ještě efektivněji nakládat s časem. Máte-li už stanovený termín menší operace, patrně se odloží. Může ale nastat i opačná situace, že si z vašeho pohledu banalita vyžádá okamžitý zákrok, a než si uvědomíte, co se děje, budete venku z ordinace, neb to bude přímo blesková akce.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Boom zažijí umělci a jedinci mající tvůrčího koníčka. Políbí je múza a jejich výkony, potažmo výtvory budou natolik originální a jedinečné, že i začátečníci konečně dostanou příležitost svou práci prezentovat před širší veřejností a zpeněžit svůj talent. Všichni se ale snažte o to, aby na úkor vašich volnočasových zálib nikdo nestrádal, zejména děti a drahá polovička. To by vygradovalo v ostré konflikty nebo emoční výlevy, které by vás chytly za srdce. Jedincům čekajícím na výsledek zdravotního vyšetření skončí stresující období, neb se dozvědí, že jsou v naprostém pořádku.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Před rodinnými problémy a novými okolnostmi, které vyvstanou, nikam neutečete ani se neschováte. Připomeňte si rčení, že je „všude dobře, ale doma nejlíp“, a symbolicky vkročte do jámy lvové. Sice můžete spoustu času strávit ostřejšími diskusemi, ale řešení nakonec najdete a s nutnými změnami se postupně všichni smíří, což bude hlavní. Přijmete-li v tomto období veřejnou či politickou funkci nebo vyšší pracovní pozici, vbrzku se stanete mocní a respektovaní. Dobře udělají jedinci, kteří investují například do půdy, připraví si tím klidné stáří.

Foto: adriaticfoto, Shutterstock.com

Hvězdy vás nabádají, abyste neváhali a případnou nabídku přijali. Těch pár nesrovnalostí vyřešíte za pochodu. Hlavní přece je, že využijete šéfovské schopnosti Foto: adriaticfoto, Shutterstock.com

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Startuje období, v němž budete mít sice originální nápady, ale mírně drzý styl komunikace. Kvůli tomu celkem pravidelně narazíte na nesouhlas sousedů, příbuzných, politických nebo filozofických souputníků. Veskrze sice půjde o ostré polemiky, vy ale dáte druhým jasně najevo, že to, co si myslí oni, si nenecháte vnucovat a svobodně si řeknete svoje. A vždy vyjdete jako vítězové. Svůj názor obhájíte a předložíte fakta, která nelze rozporovat. Neodmítejte možnost přivýdělku z domova. Finančně bude lukrativní víc, než to zpočátku vyzní, a dokonce se zapojí celá rodina.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Váš horoskop avizuje nečekané zvraty a výkyvy kolem peněz, tak vás patrně nemine hledání možností, jak z toho ven. To sice nezní optimisticky, ale nakonec budete z nejistoty profitovat. Přinutí vás totiž jednat, hledat vedlejší příjem, brigádu nebo něco prodáte, neb zjistíte, že provoz stojí nekřesťanské peníze, a přitom z toho máte minimální užitek. Možná se dokonce na úkor volného času začnete sebevzdělávat a zlepšovat si profesní dovednosti. Těmito mírně nepopulárními kroky se postaráte o finanční stabilitu, nebudete na nikom a ničem závislí.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Novoluní aktivuje vaše pozitivní vlastnosti, ale nabírat na síle začnou i ty negativní. Pro vás bude nejdůležitější nepřekročit hranici mezi sebedůvěrou a přílišnou originalitou či výstředností. Když to v sebeprosazování přepísknete, začne se vám spousta lidí právem vyhýbat. Přitom upozorňovat na sebe, natož používat manipulaci nebo ostré lokty, nebudete mít vůbec zapotřebí. Budete totiž obdaření neomylnou intuicí a schopností, že to, čeho se pomyslně dotknete, přeměníte dle svého přání. S touto výbavou překonáte jakékoli potíže, navíc získáte obdiv, sympatie a respekt.

Foto: Rawpixel.com, Shutterstock.com

Skoro vždycky existuje šance domluvit se po dobrém. Na vytáčky, nátlak, manipulaci a podobné finty tedy můžete zapomenout. Intuice vám napoví, co a jak máte udělat Foto: Rawpixel.com, Shutterstock.com

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Cosi vás sice šokuje, překvapí nebo zaskočí, ale bude se jednat o něco, co jste už delší dobu tušili, jenže jste nevěřili, že by to mohlo nastat. Pozitivní bude, že se zbavíte strachu z nejistoty, protože už budete vědět, jak na tom skutečně jste, a pro příště uvěříte vnitřnímu hlasu. Úskalím tohoto období je, že snadno přeceníte síly. Dech vám dojde bez předchozího varování, doslova z minuty na minutu, což by mohlo skončit fyzickým vyčerpáním. Tak mnohem víc pečujte o tělesnou schránku, zajděte si do sauny či na masáž a v práci ani při sportování se nesnažte lámat rekordy.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Mnohem razantněji se začnete prosazovat ve skupinách, sdruženích, prostě spolcích, kde jste členy. Navážete nové kontakty a nejeden se záhy transformuje do loajálního přátelství. Najdou se ale mezi vámi i tací, kteří budou v pokušení vetřít se do něčí přízně, aby něco získali. To by však nedopadlo dobře, protože z dráhy planet se dá odvodit, že vbrzku by chtěl dotyčný něco na oplátku, a stalo by se z toho pravidlo. Tak nepodnikejte nic jenom z prospěchu. Velký přínos pro vaši pracovní pozici budou mít tajné rozhovory, prostě takové, které proběhnou za zavřenými dveřmi.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Nebývale vzrostou vaše profesní ambice. Planetární konstelace vám navíc vytvoří příležitosti předvést nadřízeným, že už jste například zralí na kariérní vzestup, nebo je ubezpečit, že jste odborník na správném místě, což se týká i podnikatelů. Nesnažte se však o inovace, držte se tradičních postupů, jinak by nastal pravý opak. Improvizacemi byste vyvolali chaos, poškodili si dobrou pověst a trvalo by půl roku, než by vám nadřízení či klienti opět začali důvěřovat. V rodině neignorujte problémy příbuzných. Stanou se vašimi věrnými spojenci a vězte, že jejich „hlas“ budete zanedlouho potřebovat.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Abyste se vyhnuli hádkám, uvědomte si, že každý má právo na svůj názor a ten se nemusí shodovat s vaším. Výjimkou budou psaná i nepsaná pravidla morálky a etiky. Zde to budete mít nastavené na správnou frekvenci, a když někdo překročí hranici únosnosti či slušnosti, bez skrupulí ho okamžitě slovně „sekněte“ a diskusi ukončete. Necháte-li tyto lidi řečnit, bude to dělat dojem, že s nimi souhlasíte. Jelikož budete potřebovat změnu, udělat si pauzu od denního stereotypu, budete-li v tyto dny cestovat, lepší termín jste si nemohli vybrat. Parádně se odreagujete i v divadle či na přednášce na téma tajemné historie.

Afirmace na tento týden: Než se do něčeho pustím, nejprve se nadechnu a akci promyslím…

Reklama

Související témata: