Hlavní obsah

Týdenní horoskop: Býci si splní tajné přání, Vodnáři se poddají vášním a Váhy opustí vzdušné zámky

Foto: Look Studio, Shutterstock.com

Foto: Look Studio, Shutterstock.com

Od pondělí 11. září uvidíte na večerní obloze jen srpek, který bude stále ubývat, a ve čtvrtek 14. září už bude viditelná jenom tenounká nitka. Půjde o tzv. balzamický Měsíc, čtyřdenní závěrečný lunární cyklus (315°–360°), který nabádá, abyste zpomalili, odpočívali, a pokud se na někoho zlobíte, obměkčili své srdce, odpustili a zapomněli.

Článek

V pátek 15. září v 3:39 hodin Luna jako by úplně zmizí, neb nastane novoluní ve znamení Panny, které vám připomene, že každé, i zdánlivě banální rozhodnutí je důležité, protože velké věci se tvoří z maličkostí. Ideálním příkladem je skládání puzzle, pokud byť jeden dílek zaměníte nebo ztratíte, finální obraz buď nesložíte vůbec, nebo není kompletní. Pod dohledem znamení Panny ale něco takového nehrozí, jelikož je mistr v organizování, a proto je toto novoluní ideální čas k plánování. Zvážíte totiž každý krok, abyste zbytečně neplýtvali energií, materiálem ani časem.

Aby to tak bylo, o to se zasadí také vládce znamení Panny, tedy i novoluní, prostředník mezi zemí a podsvětím, posel bohů Merkur Prométheus. Ten bude v danou chvíli v zastávce (stacio) a v roli Doryphoros (Doryphory). Vycházet i zapadat bude před Sluncem, jakoby udávat směr a svítit na cestu, abyste nikde nic nezapomněli a hlavně nenarazili na překážku, ale i tu drobnou včas zahlédli a odstranili. Také se zasadí, aby vše, co si naplánujete a v následných 28 dnech realizujete, bylo praktické, efektivní a váš každodenní život běžel jako perfektně seřízené hodiny.

Je nutné ještě zmínit, že novoluní nastane v blízkosti hvězdy Denebola, která je přímo mix různorodých vlivů. Prvotně není radno podceňovat počasí, protože způsobuje změny a vyvolává přírodní kalamity. V souvislosti se zdravím si chraňte oči a hruď, protože když je Denebola aktivována, dochází k jejich poranění. Starodávní perští hvězdopravci o ní uváděli, že „přichází soudce“, jenž sešle hněv, hanbu a veřejnou ostudu na jedince, kteří zneužívají postavení, sílu a moc. Tak si z toho vezměte ponaučení. Využijte však klady Deneboly, propůjčuje totiž rychlý úsudek, odvahu a velkorysost, což jsou atributy, které vám pomohou dostat se tam, kam potřebujete, stejně tak získat to, co chcete, a to bez použití intrik, hrubých slov či ostrých loktů.

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Důvěřujte si. Budete energičtí, vynalézaví a co se rozhodnete podniknout, to bude mít perfektní načasování, což se týká práce i volného času. Dokonce u mnohých aktivit, které děláte každodenně, najdete způsob, jak udělat víc za kratší dobu. Uprostřed týdne si připomeňte, že minulost prostě změnit nejde. Nějaká příhoda vám zřejmě připomene, co jste kdysi zpackali, a pocit viny by mohl být spouštěčem depresí. Závěr týdne bude spojený se životosprávou. Ať už začnete cvičit, změníte jídelníček, či obojí, neseknete s tím za pár dnů a svůj organismus parádně připravíte na blížící se podzim.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Ve dnech do středy dostanete příležitost zbavit se jednou provždy „zlodějů radosti“, prostě lidí, kteří vám spolehlivě dokážou zkazit náladu. Sami vám k tomu drzostí a neomaleností vytvoří prostor, a když se budete řídit rčením, že „na hrubý pytel patří hrubá záplata“, pochopí to na první dobrou. Lunace v Panně se pro vaše znamení ponese na vlně splněných přání. Single osůbky potkají spřízněnou duši, párům toužícím založit rodinu přeje v početí potomka a umělecky nadaným jedincům umožní zazářit. Jen pamatujte, že nic z toho nepřijde hned, neb horoskop novoluní se naplňuje v následných čtyřech týdnech.

Foto: G-Stock Studio, Shutterstock.com

Nechte si důkladně projít hlavou, co si ze všeho nejvíc přejete, a s přispěním hvězd se vám to může splnit. Ať už jde o vztahy, práci, nebo přírůstek do rodinyFoto: G-Stock Studio, Shutterstock.com

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Počítejte se situací, kdy se budete muset například postarat o seniory nebo se rozloučit se sousedy či přáteli, kteří vás zaskočí sdělením, že se stěhují. Horoskop má pro vás také dobrou radu: měli byste konečně vyhodit staré věci, které zabírají spoustu místa, a přitom je vůbec nepoužíváte. Získáte volný prostor, který prakticky využijete. Pokud se ve vaší rodině dodržoval zvyk, ale během léta jste od něj upustili, o víkendu se k němu vraťte. Neuškodí, když zase nastavíte i základní pravidla fungování domácnosti a rozdělíte povinnosti mezi členy rodiny. Všichni to totiž pojmou jako samozřejmost.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Pokud se v čemsi spoléháte na pomoc příbuzných „po přeslici“, budete se muset obejít bez jejich asistence. Nejspíš je budete postrádat tak intenzivně, že si jich začnete daleko víc vážit a jejich obětavost už nikdy nebudete brát jako samozřejmost. Pozor si dávejte na gestikulaci. Při diskusi se totiž obvykle tak rozohníte, že budete „mluvit i rukama“, takže by se snadno mohlo stát, že něco shodíte nebo rozbijete. Ke konci týdne vám prospěje zamyslet se, co byste chtěli umět, ale nikdy vám nezbýval čas naučit se to. Startuje totiž období, které je ideální pro návrat do „školních lavic“.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

I jedinci zvyklí pravidelně si „vyhodit z kopýtka“ se začnou krotit. Přehodnotíte priority a k životu začnete přistupovat zodpovědně, stejně tak ohledně utrácení peněz. Ve dnech kolem středy neprostydněte. Z banálního nachlazení by se s velkou pravděpodobností vyvinul vleklý zánět v krku, nemluvě o bolestech kloubů. V druhé polovině týdne se konečně osvobodíte od nějaké obtěžující a omezující povinnosti. Může se jednat například o zrušení věcného břemene, v každém případě půjde o něco, co vám finančně nebo v nakládání s majetkem svazovalo ruce.

Foto: create jobs 51, Shutterstock.com

Představy, že v rámci rodiny není nutné písemně uspořádat majetkové či finanční záležitosti, se mohou vymstít. Pokud jste to podcenili, horoskop vám dá další šanciFoto: create jobs 51, Shutterstock.com

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Pokud o vás někdo pochybuje, přesvědčíte ho, že se plete, aniž to bude váš záměr. Budete totiž atraktivní, přímo zářit, navíc vaše intuice se začne perfektně doplňovat s rozumem, takže když k něčemu zaujmete stanovisko, byť sebepodivnější, bude přesné. A protože dobrých zpráv není nikdy dost, hvězdy vám propůjčí nadhled a schopnost vidět, co byste měli v životě změnit. Rovněž vám vnuknou myšlenku či nápad, jak toho dosáhnout. Nebezpečí na vás ale číhá na veřejnosti, proto se vyhýbejte hloučkům lidí diskutujících o politice, patrně byste byli „sami proti všem“.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Až do středy pečlivě sledujte, zda se vám netvoří otoky. Planetární konstelace naznačují možnost zdravotního problému spojeného se zadržováním vody. Naštěstí horoskop tohoto týdne na vás bude mít „léčivý efekt“ po všech stránkách. Chybět vám nebude sebereflexe a ještě k tomu budete obdařeni schopností proniknout ve všem až k samotné podstatě a odhalit i ten nejmenší detail. Objevíte-li problém, vyřešíte ho, co bude třeba, napravíte a hloubkovou revizí projdou i vaše plány do budoucna. Některé přehodnotíte, protože uznáte, že jste si stavěli vzdušné zámky.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Scestné rady či nápady druhých berte jako zpestření a užitečné životní lekce, neb to pro vás budou cenné zkušenosti. Díky naprosto nereálným vizím někoho z přátel či příbuzenstva si uděláte jasno, do čeho se nemáte pouštět a jaká taktika by byla přímá cesta do pekla. Jásat budou zejména státní zaměstnanci, protože se dozvědí, že vbrzku obdrží mimořádné odměny nebo prémie. Zkrátka nepřijdou ani podnikatelé, jelikož horoskop naznačuje získání zakázky, což jim zajistí finance na tři měsíce dopředu. A pokud existuje nějaké nesplněné přání, precizně si naplánujete jeho realizaci.

Foto: fizkes, Shutterstock.com

S ohledem na konstelace planet vás čeká zvláštní období, kdy se může stát naprosto cokoli. Co zpráva, to překvapení. Naštěstí většinou příjemné Foto: fizkes, Shutterstock.com

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Jak pracovně zvládnete první polovinu týdne, od toho se bude odvíjet vaše budoucí kariéra. Ocitnete se totiž pod symbolickým drobnohledem šéfů. Možná je na vás někdo poštve, ale důvodů může být vícero. Vy se nesnažte zjistit „kdo a proč“, ale plňte si svoje povinnosti, jak nejlépe umíte, aby nikdo neměl důvod kritizovat vás za chyby či lajdáctví. Určitě byste se ale všichni měli zamyslet nad vyhlídkami v současném zaměstnání. Pokud jste totiž dosáhli stropu, prostě už nemáte v kariérním žebříčku kam postoupit, zvažte změnu. Perspektivní uplatnění najdete ještě tento měsíc.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Cestování, ať už pracovní, nebo rekreační nedopadne podle vašich představ. Když to bude ve vašich možnostech, raději nikam nejezděte. Zato intelektuálně na tom budete nejlépe v tomto roce, proto je toto období vhodné pro začátek dalšího studia, stejně tak vyššího vzdělání nebo zdokonalování v rukodělném řemeslu. Navíc budete až neuvěřitelně zvídaví, a pokud jste se v minulosti spletli v úsudku nebo uvěřili bludu, odhalíte to a napravíte. Může to také být spojeno s tím, že se odkloníte od politického či náboženského uskupení, protože ztratí vaši důvěru.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Motto pro vás zní: „Co nevím, to se dozvím.“ V zodiaku se totiž aktivuje duchovní zóna vašeho znamení a vy odhalíte, co druzí chystají i co si o vás myslí. Ujasníte si také kontroverzní, matoucí a nepochopitelné situace z minulosti a konečně už budete vědět, jak to opravdu bylo. Stejně tak když někoho podezříváte z čehokoli, dojde vám, komu můžete bezmezně důvěřovat. O víkendu se znásobí váš sexuální apetit. Dobrou zprávu má horoskop pro single jedince: když o to budete stát, „láska na jednu noc“ bude počátkem vášnivého a stabilního vztahu.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Zmítá-li se váš vztah v hádkách, při troše snahy se vám podaří usmířit a udělat za minulostí tlustou čáru. Udělejte to při první příležitosti, protože lunace naznačuje start prosperity prostřednictvím drahé polovičky. V případě, že je ve hře uzavření smlouvy či dohody, a je jedno, zda se týká práce, nebo soukromých aktivit, nespěchejte a signování dokumentu zdržujte. Z dráhy retrográdního Merkura lze odvodit, že vyjdou najevo další informace, díky nimž podmínky vylepšíte, aby vás v budoucnu druhá strana neměla šanci „vyšachovat“.

Afirmace na tento týden: Ovládám své emoce a činy, za všech okolností se dokážu kontrolovat…

Reklama

Související témata: