Hlavní obsah

Týdenní horoskop: Býci zpeněží svůj talent, zdravotní potíže Raků odezní a Ryby bez mapy zabloudí

Foto: Maria Markevich, Shutterstock.com

Foto: Maria Markevich, Shutterstock.com

Takřka nemožné bude ve dnech kolem úterý rozlišit fikci od skutečnosti. Strůjci mlhavých, zkreslených, a tím pádem nejasných informací budou Merkur s Neptunem, kteří se ocitnou naproti sobě (opozice) a zafungují jako voda na mlýn konspirátorům a „vymývačům mozků“. Šokující zprávy proto neberte vážně, ty pravdivé zazní až po 5. říjnu, kdy Merkur vstoupí do znamení Vah.

Článek

V pátek 6. října v 15.47 hodin Měsíc doputuje do třetí, tedy poslední čtvrtky v Raku, kde je nejsilnější, ale také hodně nostalgický, takže do emočních hlubin vtáhne i „tvrdé nátury“. Symbolicky se totiž zeptá: Je ve vaší rodině všechno v pořádku? Cítíte se doma bezpečně? Podporujete a pečujete o své nejbližší? Naštěstí se jedná o poslední kapitolu stávajícího lunárního cyklu, která svazuje volné konce, a v Raku navíc motivuje podniknout kroky k nápravě všech nešvarů a ukončení případných rozepří v rodině. Dokonce je možné, že se opět stmelí rody rozhádané napříč několika generacemi. Po boku Luny totiž bude jedna z 15 Behenianských stálic, legendární hvězda Sirius, která propůjčuje schopnost rozlišit dobro od zla, je symbolem vysokého etického kodexu a vždy se snaží nastolit spravedlnost.

Vliv Siria se projevuje i globálně. Zasazuje se o dodržování lidských práv a ve sporech, potažmo rozbrojích funguje jako katalyzátor, což se bude hodit, neb ve vzduchu začne být cítit „střelný prach“. Do sebe se totiž zakousnou Mars s Plutem (kvadratura), což vždy signalizuje neklid a narůst napětí tam, kde to je již vyhrocené, a drobné konflikty mají potenciál eskalovat až ke skutečnému boji. Naštěstí horoskop naznačuje, že Sirius se role vesmírného mírotvůrce zhostí na výbornou, a dokonce se patrně provalí, že ten, kdo se naparoval a dštil oheň a síru, není vůbec tak silný, jak se snažil prezentovat.

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Až do středy budou vaše nervy tenké jako pavučinka. Aby vás do svých spárů nelapila deprese, uvědomte si, že když je někdo „hloupý jako štoudev“, vy to vztekáním nezměníte. Také mějte na paměti, že odpočinek funguje na nervy jako balzám, a proto neponocujte, choďte spát se slepicemi. Zato v druhé polovině týdne budete ve skvělé formě, opět budete mít kontrolu nad veškerým děním. Pokud vás někdo nekalými praktikami připravil o pracovní pozici, lásku, zakázku či dobrou pověst, získáte to zpět. A hoďte za hlavu, když vám někdo naznačí, že jste nemilosrdní. S vámi by se ve stejné situaci také nikdo nemazlil.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Živíte-li se kreativně nebo uměním, zazáříte. Je-li vaší zálibou libovolná forma tvoření, není vyloučena nabídka, která vám umožní váš um a talent zpeněžit. Řidiči by si měli dávat pozor ve dnech kolem čtvrtka. Jinak můžou mít nohu na plynovém pedálu příliš „těžkou“ a pokuta za rychlou jízdu je nemine. Zaměstnancům prospěje, když se začnou profesně vzdělávat, neb zanedlouho budou obhajovat pracovní pozici. V závěru týdne svými názory narazíte na nepochopení, dokonce vás pár lidí patrně odsoudí, ale z toho si nedělejte těžkou hlavu. Vbrzku pochopí, že se mýlili.

Foto: NaMong Productions92, Shutterstock.com

Díky konstelacím přistoupíte ke každému důležitému úkolu originálním a tvůrčím způsobem, což se vám záhy vyplatí. Umělecky nadaní se můžou dokonce proslavit Foto: NaMong Productions92, Shutterstock.com

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Opatrní buďte při podpisu nájemní smlouvy nebo výběru zájmových kroužků pro potomky, poplatky budou neúměrně vysoké. Stejně tak, když prodáváte něco cenného či nemovitost, aspekty planet zase naznačují, že cena bude podhodnocená. Prostě byste se nepozorností při čtení dokumentu připravili o nemalé peníze. V závěru týdne se přesvědčíte, jak je ošidné dát na první dojem. Z usměvavého a vtipného člověka se totiž vyklube tyran bez zábran. Máte-li na dny od pátku do neděle domluvené první rande, vyberte veřejné místo, díky tomu se nevystavíte nebezpečí, které horoskop naznačuje.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

V pondělí i úterý vždy mějte časovou rezervu, prostě do práce, na jednání, pro potomky do školky atd. choďte s předstihem. V okolí bydliště vás totiž může zdržet překážka či objížďka. Pokud poslední dobou nejste zdravotně v pořádku, kolem čtvrtka se konečně začnete cítit skvěle. O víkendu si na vás jen tak někdo nepřijde. Intrikány a citové vyděrače necháte zajít až na nejzazší mez, prostě hodně daleko, takže budou mít pocit, že vás mají v hrsti. Příliš pozdě si uvědomí, že si lidově řečeno naběhli na vidle. Vezmou si z toho ponaučení a už si nedovolí zkoušet na vás svoje triky.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Zákeřná vazba Merkura s Neptunem zasáhne váš sektor peněz, což vnímejte ve dnech do středy včetně jako varování před internetovými šmejdy, kteří by vám mohli vyluxovat účet. Buďte obezřetní zejména při nákupech na bazarových portálech. Po zbytek týdne už budete mít intuici nastavenou na příjem, takže bude neomylná stejně jako váš sluch. To pro vás patrně bude mírně stresující, ale na stranu druhou osvobozující. Konečně totiž zjistíte, kdo o vás a vaší rodině roznáší klepy, nepěkně o vás mluví za vašimi zády. Bude to člověk, do kterého byste to vůbec neřekli.

Foto: fizkes, Shutterstock.com

Hvězdy varují, že se všude najdou fikaní podvodníci, takže při nakupování libovolného zboží musíte být opatrní. Riziko, že naletíte, je nyní bohužel vysoké Foto: fizkes, Shutterstock.com

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Pro ostatní znamení zodiaku budete poněkud nebezpeční. Dokážete totiž do diskuse zakomponovat své požadavky a přání tak šikovně, že vám kolegové, přátelé či příbuzní sami od sebe nabídnou pomoc při realizaci. Prostě budete druhé využívat, ale oni se na vaší spolehlivosti, ochotě a pracovitosti přiživují po většinu roku, takže si na sedm dní prohodíte role, nic víc. Odolat milostnému pokušení by měli nezadaní, patrně by k sobě připoutali citového vyděrače. Ovšem rodiče by měli věřit potomkům, neb to, co vyzní jako výplod jejich bujné fantazie, bude pravda slovo od slova.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Nekomplikujte si život otázkami ve smyslu: „Co se to, sakra, děje?“ Vám pouze budou splývat sny s realitou, a tak obvykle nenastane to, co očekáváte. Po středě se vše vrátí do normálu nebo se ještě vylepší. Máte-li pracovní smlouvu na dobu určitou, ještě před víkendem vás ujistí, že firma s vámi do budoucna počítá, dokonce vystoupáte výš v kariérním žebříčku. Od soboty nenechávejte otevřená okna v bytě bez dozoru, zejména když bydlíte v blízkosti zeleně. Vzhledem k aspektům by k vám totiž mohl proniknout nezvaný „zvířecí“ návštěvník.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Informace, které zaslechnete v první polovině týdne bez vědomí diskutujících, se nesnažte využít ve vlastní prospěch. Nic byste nezískali, naopak se o něco připravili. Konečné rozhodnutí se dozvědí jedinci, kteří jsou s někým v právním sporu, mají podanou žádost o vízum či pracovní povolení mimo EU, a s verdiktem budou spokojeni. Víkend přeje aktivitám, jež potřebujete před druhými zatajit. Zároveň vám horoskop nedoporučuje chodit bez doprovodu ven po setmění, povšechně se raději držte dál od míst, kde se scházejí podivné existence.

Foto: FotoDuets, Shutterstock.com

Večerní procházka nebo proběhnutí je sice zdraví prospěšná činnost, na pokyn horoskopu se však vyhýbejte neosvětleným a liduprázdným místům Foto: FotoDuets, Shutterstock.com

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Veřejně nic nekomentujte, což se týká práce i soukromí. Budete totiž mluvit tak květnatě, že vás lidé bez fantazie špatně pochopí a z naprosté banality vytvoří skandál měsíce. Skvělé je, že se vyjasní a ukončí něco, co se vleče už od léta, a vy jste pomalu ztráceli naději. Může jít o peníze, které vám někdo upřel, například půjde o různé příspěvky, třeba na péči o osobu blízkou, schválení invalidního důchodu atd. Jelikož vám o víkendu hrozí finanční ztráta kvůli kapsářům, jako ostříž si v davu hlídejte peněženku a platební karty.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Až do středy vám budou propůjčeny mystické schopnosti a dar předvídavosti. To pro vás bude impulzem přehodnotit některé plány a cíle, protože zjistíte, že byste se plahočili za iluzí, což platí i pro reklamace nebo právní záležitosti. Ve druhé polovině týdne pocítíte obrovský přetlak, proto vám prospěje vybít přebytečnou energii fyzicky náročnou aktivitou. V opačném případě lze jen těžko předvídat důsledky vašich emočních výbuchů v mezilidských vztazích, nemluvě o možném zranění. Slavit vítězství ale budou sportovci, protože hlavně o víkendu budou neporazitelní.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Ve dnech do středy byste mohli ztratit důležité listiny, stavební plány atd., tak na obchodní a úřední jednání noste pouze kopie. Další dny budete mít tak obrovské sebevědomí, že zvládnete cokoli v práci i soukromí. Víra v sebe sama vám také pomůže zorientovat se i v nepředvídatelných a chaotických situacích. Jste-li nemocní, kolem pátku dodržujte termíny vycházek, patrně vás navštíví kontrola. V neděli vesmír otestuje vaše morální kvality. Když si vezmete či necháte, co vám nepatří, neprojde vám to. Tak na to myslete a co najdete, odevzdejte a na nevěru ani nepomyslete.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Snažte se zkraje týdne nedávat najevo, jak se cítíte a co si myslíte. Planetární kombinace totiž naznačují, že by toho mohl někdo využít jako zbraň, rozhodit vám psychiku, poškodit vaši pověst, prostě byste se dobrovolně stali obětí manipulátora. Kolem pátku nejspíš oslavíte příchod nového človíčka nebo se dozvíte, že se rodina rozroste o další osůbku. Budete-li o víkendu cestovat, nespoléhejte na navigaci a nastudujte si cestu na mapě, jinak zabloudíte a strávíte spoustu času hledáním cesty ven z bludiště objížděk.

V pondělí 2. října je svátek Andělů strážných. Tak tomu svému nezapomeňte poděkovat, že nad vámi držel ochrannou ruku, když jste to nejvíc potřebovali, a že nad vámi bude bdít i v budoucnu…

Reklama

Související témata: