Hlavní obsah

Hravé zimní doplňky, které zahřejí

Foto: Ann Christine

Užijte si letošní zimu stylově!

19. 11. 2010

Vyšla byste v zimě ven bez kabátu? Asi ne, že? A co bez čepice, rukavic a šály? Je až k nevíře, kolik je za mrazivých dní vidět žen, které mají holý krk, hlavu i ruce. Brr! Nedělejte stejnou chybu a vyberte si úžasné kousky, které nebudou jen hřejivé, ale i stylové!

Článek

O co více je letošní móda minimalistická, o to více si můžete s těmito zimními „zahřívačkami" vyhrát. Je-li pro vás móda hrou, určitě si přijdete na své.

Kulichy, ušanky a spol.

Máte trauma z dětství, kdy jste musela nosit ohromného kulicha, který vám vůbec, ale vůbec neslušel? Letošní sezona je hodně pestrá a přeje i ženám, které klasické čepice nemusí. Do módy se vrátily staré dobré klapky na uši, pokud do nich půjdete, volte ty chlupaté. Jednou z nejslušivějších čepic jsou potom barety, které jsou v zimě pletené. Pro dámy, které si potrpí na eleganci, je zase skvělou volbou klobouček, připomínající žokejskou čapku.

Na foto: Debenhams, klobouček a klapky H&M

Překonala jste odpor ke kulichům? Výborně. Ty totiž slaví velký comeback. Pletené čepice s bambulí vypadají hravě, ty jednoduché ve střízlivých barvách potom decentněji. Hitem jsou také vtipné čepice s ušima, takže pokud patříte do mladší generace nebo se v ní alespoň cítíte být, jděte do nich. Kdybyste si měla letos vybrat jen jednu zimní pokrývku hlavy, byla by to ale ušanka. Ta frčí jak v chlupatém provedení, tak i se zimními, severskými vzory. A když ji budou zdobit zavěšené bambulky, tím lépe!

Na foto: S. Oliver, Roxy, Topshop

Šála třikrát jinak

Látkové šálky, které jste nosila na podzim, odložte, a pořiďte si teplou vlněnou šálu. Kromě těch klasických si ale můžete pořídit i takzvanou rouru, kdy vám odpadá zavazování a upravování a navíc vás krásně zahřeje. Dáváte-li přednost klasickým šálám nebo velkému pašmínovému šátku, naučíme vás, jak ho rychle zavázat.

Na foto: Topshop, H&M, Bandolera

  • Nejrychlejším způsobem je šálu přehnout, obmotat kolem krku a dvojitý konec protáhnout vzniklým očkem.
  • Dále si můžete šálu uvázat tak, že ji vpředu přitisknete ke krku, konce vzadu překřížíte, vrátíte se dopředu a uděláte klasický uzel. Část uvázané šály, která je nad uzlem, potom tahem povolíte a přetáhnete přes uzel. Pak už stačí jen lehce poupravit a je to!
  • Dalším tipemje šálu pověsit na krk tak, aby vám dlouhé strany visely vpředu, na konci jedné šály udělat volný uzel a očkem protáhnout druhý konec šály. Vznikne vám tak uzel, se kterým můžete pohybovat. Šálu si poupravte podle toho, chcete-li ji mít volněji s uzlem níže nebo naopak.

Na foto: Mango, Debenhams, H&M, Topshop

„Odklápěcí“ rukavice

I ve výběru rukavic máte letos volnou ruku. Vybrat si můžete elegantní kožené nebo koženkové rukavice s jednoduchým zdobením v podobě mašličky nebo zipu, nebo také palčáky, z nichž některé mívají praktický odepínatelný vršek. Když tak budete lovit drobné na kafe, nemusíte si je celé sundávat a ukládat. Místo rukavic si také můžete pořídit kožešinový rukávník. V obchodech jich je ale zatím poskrovnu, jestli žádný neseženete, zabruste na internet.

Letos to bez roztomilého doplňku nepůjde, nebo vy odoláte?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.