Hlavní obsah

Jak dostat akné pod kontrolu? Odhalte její příčiny!

Foto: Eucerin

Jak dostat akné pod kontrolu? Odhalte její příčiny!

Proč vás trápí černé a bílé tečky nebo pupínky? Pochopte spouštěcí faktory a zlepšete stav své problematické pleti!

Článek

Existuje řada způsobů, jak léčit pupínky a projevy zánětů pleti. Účinným způsobem boje s akné je také prevence: snažte se vyhnout rizikovým faktorům. Podívejte se s námi na několik hlavních příčin vzniku akné a položte si ruku na srdce: co můžete pro svou pleť dělat lépe?

1. Nevhodná péče o pleť

Nešetrné čisticí pleťové přípravky na bázi mýdla a příliš horká voda mohou narušit přirozenou rovnováhu pokožky. Svou pleť čistěte ráno a večer. Nezapomeňte před spaním odstranit veškerý make-up. Pečlivé čištění a pravidelná péče se speciálním složením pro problematickou a aknózní pleť vám ji pomohou dostat pod kontrolu. Vyzkoušejte přípravky řady Eucerin DermoPure, u kterých bylo klinicky prokázáno, že vedou k redukci počtu pupínků, zklidňují podráždění pleti a zabraňují vzniku nových nedokonalostí. Řada zahrnuje přípravky jak na čištění pleti, tak pečující krémy.

SOUTĚŽ O TESTOVACÍ SADU

Ještě jste nevyzkoušeli řadu Eucerin DermoPure? Máte jedinečnou příležitost vyhrát 3 vzorky produktů: Eucerin DermoPure Čisticí gel, Sérum pro regeneraci pleti a Zmatňující emulzi. Nenechte si soutěž uniknout zde.

2. Strava

Výzkumy o vlivu stravy na akné jsou sice často kontroverzní, většina vědců se však shodne na tom, že potraviny s vysokým glykemickým indexem a mléčné výrobky mohou u problematické pleti způsobit vzplanutí příznaků. Vsaďte na zdravou vyváženou stravu. Veďte si „kožní deníček“ o všem, co jíte a co mohlo spustit výsev pupínků a akné.

3. Stres

Stres naše tělo vybízí k vyšší produkci inzulinu. Ten stimuluje androgenní (mužské) hormony, které podporují seboreu (zvýšenou produkci kožního mazu) a hyperkeratózu (nadměrnou produkci kožních buněk, což vede k ucpání mazových žláz). To jsou klíčové fáze vývoje pupínků. Nepodceňujte odpočinek a najděte si způsob, jak se uvolnit. Cvičení vám pomůže udržet si tělo v dobré kondici.

Foto: Eucerin

Jak dostat akné pod kontrolu? Odhalte jeho příčiny!

4. Kouření

Kouření způsobuje vzplanutí akné tím, že pleť vystavuje oxidačnímu stresu a mění složení kožního mazu. Přestaňte kouřit, nebo alespoň zkuste snížit spotřebu nikotinu.

5. Mechanické dráždění

Akné v důsledku tření vzniká, když příliš těsné oblečení zadržuje pot na kůži. Podráždění způsobené potem vede ke zvýšené tvorbě mazu a ke vzniku pupínků. Snažte se sprchovat vždy co nejdříve po sportovní aktivitě. Noste spíše bavlněné oblečení než umělá vlákna. Nesahejte si na pleť obličeje a pravidelně čistěte svůj mobil, perte polštářové povlaky a ručníky, aby se počet bakterií udržel na minimu.

Pokud vás zajímá detailněji, jak vůbec dochází k vývoji černých a bílých teček a pupínků, přečtěte si tento článek.

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek