Hlavní obsah

Jak na úspěšný a sebevědomý šatník? Inspirujte se hvězdami

Foto: Profimedia.cz

Způsob, jakým se oblékáte, o vás hodně vypovídá a dokáže opravdu mnohé ovlivnit. Toužíte po výraznějším kariérním vzestupu? Zkuste na to jít přes svou skříň a uplatněte v praxi následující tipy slavných a úspěšných žen.

Článek

Staré dobré „šaty dělají člověka“ stále platí – a tím víc, jedná-li se o byznys nebo pracovní prostředí. Vypadat slušně a upraveně je fajn, ale není to způsob, jakým na sebe upozorníte a zaujmete šéfa, klienty nebo investory. Chcete, aby se vám začalo dařit v práci ještě víc? Pak je načase začít se oblékat tak, jako byste na své vysněné pozici už byly.

Větší role, než se zdá

Power dressing je pojem, který vznikl v sedmdesátých letech a celé osmdesátky se nesly v jeho duchu. Jedná se o styl, který má v ženě podpořit sílu a průbojnost, nasměřovat ji na úspěch a zajistit jí pozornost v oblastech, kde mají větší slovo muži.

Mohutné ramenní vycpávky, agresivnější siluety, velké množství maskulinních prvků v kombinaci s červenou rtěnkou a jehlami – přesně tak to vypadalo v osmdesátých letech. Kdo viděl film „Podnikavá dívka“ (1988), přesně ví, o čem je řeč.

I dnes, kdy jsou ženy emancipované a mohou pracovat i podnikat ve všech sférách, které je jen napadnou, je tento styl velmi aktuální. Ať už se totiž nacházíte v jakémkoliv bodě kariéry, vždy můžete růst ještě výš. A i když je troufalé tvrdit, že vše dokážete změnit jen úpravou šatníku, opravdu se budete divit, jak velký vliv to má.

Nuda nemá šanci

Podívejte se, jak vypadá power dressing v jednadvacátém století v podání nejúspěšnějších a zároveň nejstylovějších dam. Má šťávu, je dynamický a velmi slušivý!

Amal Clooney (40)

Mezinárodně uznávaná právnička, aktivistka, bojovnice za lidská práva a spisovatelka... Není divu, že právě tato žena dokázala okouzlit zarputilého starého mládence George Clooneyho (57). Její pracovní úspěchy mluví za vše. A přestože se většinou pohybuje ve velmi tradičním a seriózním prostředí, ráda vyčnívá z davu.

Její šatník je vyhlášený. Je formální a splňuje všechny podmínky pracovního dress codu, zároveň ale není nudný a nenese se jen v neutrálních barvách. Naopak, Amal Clooney miluje jasné barvy, v nichž ještě víc vyniká její krása, a nebojí se ani výraznějších potisků. Její hlavní zbraní je ženskost, která vyzařuje z každého jejího looku.

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): Celý outfit v rudé? Rozhodně! Je to barva úspěchu i moci – a přesně tak chcete být v pracovním prostředí vnímány. O kombinaci leopardího vzoru a pomněnkové barvy by mohlo mnoho lidí pochybovat, podle nás ale toto zajímavé spojení nemá chybu

Angelina Jolie (43)

Modelka, herečka, režisérka a také aktivistka a zvláštní vyslankyně OSN pro uprchlíky. Jedna z nejkrásnějších žen světa se při natáčení dostala do zemí třetího světa a zasáhlo ji to takovým způsobem, že nyní většinu času a mnoho peněz věnuje humanitární činnosti.

Se změnou životního stylu se Angelině Jolie výrazně změnil i šatník. Roztrhané džíny, upnuté sexy kousky a průhledné topy nahradila cigaretovými kalhotami, šik halenkami a pouzdrovými šaty. S barvami herečka moc neexperimentuje a dává přednost béžové, šedé, černé a bílé. I tak je ale okouzlující a vyvolává respekt.

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): Elegantní klasika… Kdo by řekl, že si s ní herečka takhle „potyká“! Perfektně střižené kousky jí skvěle sedí a podtrhují její křehkost. Jednoduché linie a dokonalá mididélka – kéž by se takto oblékaly všechny ženy, které mají co do činění s byznysem

Melania Trump (48)

První dáma Spojených států amerických vyvolává rozporuplné pocity a během svého krátkého působení se už několikrát dokázala postarat o pořádný rozruch – a zrovna tak i její oblečení. Většinou však vypadá skvěle a velkou část jejího šatníku bychom rozhodně chtěli vlastnit.

Elegance a luxus – tak by se daly jednoduše popsat její modely. Pouzdrové sukně a šaty ke kolenům, kalhotové kostýmky a v každé situaci špičaté lodičky na jehlách. Ráda také experimentuje s barvami a vzory a někdy sahá i po třpytivých nebo metalických modelech.

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): Zářivě žlutý kabát a rolák byste nepřehlédli ani v té nejtemnější noci. Melanie Trump tuto dvojku dala dohromady s koženou sukní a leopardími lodičkami. Odvážné a velmi stylové řešení! V jednoduchosti je síla – malé černé šaty se zajímavě řešeným kabátkem nemají chybu

Victoria Beckham (44)

Čím je starší, tím je krásnější. Velkou roli v tom hraje absolutní proměna stylu dříve zpěvačky, dnes úžasné návrhářky. Její sofistikované a zajímavé outfity jsou perfektní a inspirují miliony žen po celém světě.

Posledních pár let si Victoria Beckham obzvlášť oblíbila velmi široké kalhoty a kombinuje je s pánskými košilemi nebo poloprůhlednými halenkami. Také miluje volné, oversized obleky i rozevláté midišaty. Zarputilá milovnice jehel se občas objeví v teniskách, které vypadají skvěle i k elegantním kouskům.

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): Lahvově zelený oblek, bílá košile a trendy doplňky – nedokážeme si představit lepší model na vyjednávání s klienty nebo důležitou obchodní schůzku. I poloprůhledné materiály jsou přípustné – jen vědět, jak je nosit. Victoria Beckham vás to naučí!

Myslíte si, že to, jak vypadáte, má vliv na vaše pracovní úspěchy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.