Hlavní obsah

Jogurt ano, vazelína ne! Čím se dá nahradit lubrikační gel?

Foto: wavebreakmedia, Shutterstock.com

Kdekdo chce nahradit kupovaný lubrikační gel něčím levnějším či přírodnějším. Jaké jsou možnosti? Pokud vám lahvička z obchodu dojde nebo jen chcete skoncovat s chemickými přísadami, otevřete spižírnu či lednici!

Článek

Lubrikant je ve světě sexu nepostradatelnou pomůckou. Zvyšuje komfort při milování, snižuje tření lubrikací povrchu (pokožky) a přirozeně zvlhčuje sliznice. Mezi často poptávané typy patří vodní, silikonový, olejový, anální či speciální (například chladivý, hřejivý, oddalující ejakulaci a podobně). I když současný trh nabízí nespočet variant, leckdo si na pultech obchodů prostě nevybere – nebo je donucen poradit si v nouzi („jé, zlato, ty jsi ten lubrikant nepřibalila s sebou?“). Jaké alternativy existují? Sexuální kouč Sean Jameson z irského Dublinu na svém blogu přináší čtyři osvědčené tipy!

1. Přírodní oleje

Kokosový, jojobový, olivový, mandlový či olej z avokáda. Jedná se o přírodní a dostupné oleje, na které mnoho mileneckých párů nedá dopustit. Jsou bezpečné? Sean Jameson podotýká, že v případě zdravé pochvy se není čeho bát. Podle něj může konkrétně kokosový olej dokonce pomoci při léčbě kvasinkových infekcí. Pro jistotu však výše uvedená „mazadla“ používejte výhradně v bio kvalitě. Taky zapomeňte na dětský olej nebo vazelínu. Tyto vedlejší produkty vznikající při zpracování ropy ulpívají na poševních stěnách, což nahrává nežádoucím bakteriím.

2. Aloe vera

Když naříznete list rostlinky aloe vera, získáte gel, který se často využívá pro zklidnění popálené pokožky. On však také výborně „klouže“, a proto skvěle funguje i coby lubrikant! Zmíněnou sukulentní bylinku doma nemáte? Nevadí. Stačí, když v obchodě se zdravou výživou koupíte láhev čistého aloe vera. Sex si užijete hladce a bez problémů! (Mimochodem, pokud využijete šťávu přímo z listu, můžete jeho obsah skladovat při nižších teplotách i několik dní.)

Foto: HelloRF Zcool, Shutterstock.com

Šťáva z aloe vera nejen zklidňuje kůži při popáleninách, zachrání vás taky před sexem bez lubrikantu

3. Jogurt

Jogurt (bez cukru) ve vagině? Může se to zdát divné, nicméně ani tomuto bílému zázraku nelze upřít jeho užitečnost. Jelikož obsahuje zdraví prospěšné bakterie, léčí poševní infekce, za které konkrétně v létě mohou bazény, koupaliště, sport i zapaření klína vinou mokrých plavek. Vlhko a teplo se totiž rovná velkému nebezpečí! Jogurt ale situaci zachraňuje, a to díky přítomnosti bakterie Lactobacillus acidophilus, jež udržuje optimální mikroflóru ve střevě i pochvě. V nouzi se dá použít i jako lubrikant v podstatě s dvojím efektem: léčí a usnadňuje pohlavní styk.

4. Vaječné bílky

Vaječné bílky nabízí překvapivé výhody, přičemž každou ženu nejspíš hned napadne maska na obličej. V pořádku, ale tentokrát to o ní nebude… Bílky jsou kluzké a zvlhčující, což z nich dělá báječnou alternativu lubrikačních gelů. „S manželkou už nic jiného nepoužíváme. Všem škarohlídům vzkazuji, že žena rozhodně nemá žádné výtoky a problémy, vše je naprosto bez problémů,“ uvádí „bílkový nadšenec“ Mirek, který prý již dávno nevlastní ani jeden komerční lubrikant. Možná půjdete v jeho šlépějích, nicméně pokaždé, když vás napadne začlenit do svého milostného života něco nového, postupujte opatrně.

Foto: ffolas, Shutterstock.com

Vaječné bílky neslouží jen jako maska na obličej, taky vám usnadní sexuální hrátky

Pro jednoho výhra, pro druhého problém

Sean Jameson varuje, že pokud používáte přírodní produkt, jako je například kokosový olej, je vhodné jej uchovávat na chladném a suchém místě. Vlhkost totiž může umožnit vznik a množení plísní nebo bakterií. Zároveň se ujistěte, že jste si pečlivě přečetli štítek na vybraném kelímku nebo lahvičce, a jste tak obeznámeni se všemi přísadami.

Dále přírodní mazadlo nejprve naneste na jinou část svého těla a sledujte reakci. Pokud se objeví svědění, pálení či vyrážka, domácí alternativu lubrikačního gelu nepoužívejte. Totéž platí i v případě, že „kokosák“, „oliváč“ nebo bílek použijete přímo při sexu a po něm zaznamenáte vaginální výtok či nezvyklý zápach. Pak pravděpodobně došlo k narušení rovnováhy pH pochvy a příště tyhle náhražky radši vynechte.

A co místo kupovaných lubrikantů používáte právě vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek