Hlavní obsah

Kabáty, díky kterým budete podzim milovat! Do jakého se zachumláte?

Foto: Eva Malúšová

Které kabáty se budou nosit nejvíce?

19. 10. 2016

S žádným jiným kusem nebudete v nadcházejících týdnech trávit více času. Při výběru podzimního kabátu proto buďte extra náročné. Kterému svršku uvolníte místo v šatníku?

Článek

Stylistka Mariya Patrovská pro vás zmapovala podzimní kolekce a vybrala kabáty, které se budou nosit nejvíce. Každý svršek je typově jiný, takže si na své můžete přijít opravdu všechny. Chtěly byste strávit podzim v měkoučkém zavinovacím kabátě, peleríně, nebo minimalistickém svršku?

Střiženo podle županu

Připomíná vám zavinovací dámský kabát váš oblíbený župan? Právem. Podoba ovšem nespočívá jen ve střihu, ale i pohodlnosti. Do kabátu se totiž dá krásně zabalit, a pokud si vyberete kousek z příjemného materiálu, budete se muset přemlouvat, abyste ho vůbec odložily. Mimochodem, před nákupem podzimního svršku si vždy pročtěte složení na vnitřní cedulce – zaměřte se zejména na procentuální podíl vlny. Čím vyšší bude, tím méně se budete klepat zimou.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: kabát (Mango, 3999 Kč), kožené šaty (Marks & Spencer, 8999 Kč), rolák (Van Graaf, 1799 Kč), kožené boty (Office Shoes, 2690 Kč), kabelka (Marks & Spencer, 1499 Kč)

Foto: archiv firem

Ke kabátu můžete klidně obout i tenisky

Stylová pelerína

Sháníte neotřelou alternativu ke klasickému kabátu? Pořiďte si módní pelerínu. Jediné, na co musíte myslet, jsou ruce v teple. Bez svetru s dlouhým rukávem se neobejdete. Pokud se tedy nevyzbrojíte vysokými rukavicemi, které vám více než vřele doporučujeme.

A k čemu se pelerína hodí nejvíce? Vzhledem k jejímu tvaru to jsou především krátké délky nebo užší střihy. Pokud se vám nechce přímo do šortek nebo sukně, zkuste přiléhavé šaty či slimky.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: pelerína (Van Graaf, 6299 Kč), svetr (F&F, 549 Kč), šortky (Mohito, 699 Kč), čepice (Lindex, 599 Kč), punčocháče (Reserved, 199 Kč), kožené boty (Tosca Blu, info o ceně v obchodě), kabelka (Mango, 299 Kč), náušnice (C&A, 379 Kč/set)

Vzorový příklad

Z výčtu módních kabátů nesmíme vynechat svršky, které zdobí nejrůznější vzory nebo výšivky. Co říkáte třeba na motiv květin? Dobře si prohlédněte i střih následujícího kabátu – zaoblený tvar a zkrácené rukávy jsou stále oblíbené.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: kabát (Dušní 3, info o ceně v obchodě), kalhoty (F&F, 549 Kč), rolák (Marks & Spencer, 999 Kč), kožené boty (Högl, 4799 Kč), kabelka (Van Graaf, 2499 Kč)

Strohé linie

Tíhnete k jednoduchosti? Porozhlédněte se po minimalisticky řešeném kabátě, který v sobě nese prvky pánské strohosti. Variabilní svršek můžete navíc pojmout jak ležérně (stylistka Mariya doporučuje pohodlné cool boty a hřejivý kardigan), tak i více elegantně a žensky. Příště proto klidně sáhněte po sukni a podpatcích.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: kabát (Marks & Spencer, 1999 Kč), koženkové kalhoty (Reserved, 899 Kč), kardigan (Esprit, 1690 Kč), kožená kabelka (Tosca Blu, 6200 Kč), boty (Office Shoes, 1290 Kč), náhrdelník - choker (Bijou Brigitte, 249 Kč)

Foto: archiv firem

Tak schválně – kterou byste si vybraly?

Inspirace uniformou

Kabáty, které svým provedením připomínají uniformy, patří jednoznačně mezi největší hity sezony. Nemůžete se rozhodnout, jestli se přikloníte k námořnicky modré nebo vojensky zelené? Teď vám zamotáme hlavu ještě více. Typické knoflíčky a armádní prvky se totiž objevují i na barevných kabátech. Modelka si vyzkoušela hořčicový. Co na něj říkáte?

Foto: Eva Malúšová

Na foto: kabát (Van Graaf, 8699 Kč), šaty (Esprit, 2599 Kč), kožené boty (Baťa, 1999 Kč), punčocháče (Reserved, 199 Kč), kožená kabelka (Dušní 3, 9200 Kč)

Který kabát byste rády viděly ve svém šatníku? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek