Hlavní obsah

Kadeřníkem roku 2013 se stal Jan Balcařík!

Foto: Czech and Slovak Hairdressing Awards

Kadeřník roku? Jedna velká show!

V pražském Průmyslovém paláci proběhlo v minulých dnech vyhlášení výsledků nezávislé kadeřnické soutěže Czech and Slovak Hairdressing Awards! Kdo vyhrál?

Článek

Jde o prestižní soutěž, která již třináctým rokem probíhá za podpory Schwarzkopf Professional, divize profesionální vlasové kosmetiky společnosti Henkel. Titul Kadeřník roku 2013 (Hairdresser of the Year) získal Jan Balcařík z Bomton Studií!

Slavnostní Galavečer se nesl v duchu moderního předávání „kadeřnických Oscarů“. Hosté u kulatých stolů měli možnost sledovat představení vlasových trendů Essential Looks na jaro/léto 2014 od Schwarzkopf Professional, které hýřilo barvami a technickou propracovaností jednotlivých účesů.

Foto: Czech and Slovak Hairdressing Awards

Titul Kadeřník roku 2013 získal Jan Balcařík

Svoji tvorbu v rámci vlastních velkolepých vlasových show představili významní kadeřníci Jana Burdová a Michal Zapoměl. Jana Burdová, loňská vítězka Kadeřníka roku, vystoupila s úchvatnou show pod názvem Individuality. Michal Zapoměl, ambassador značky Essensity, ve své show RoaR přenesl hosty večera do divoké džungle plné zářících barev. Současně s vyhlášením nového Kadeřníka roku vstoupila Jana Burdová do kadeřnické Síně slávy, to díky jejím třem vítězstvím hlavního titulu Kadeřníka roku v letech 2008, 2009, 2011.

Letošní ročník se konal po dvou letech a rekordní účast v soutěži potvrzuje, že se tento nastolený trend osvědčuje. Zároveň všechny lístky na galavečer byly vyprodané, což velký zájem kadeřníků jen potvrzuje.

Foto: Czech and Slovak Hairdressing Awards

Ukázka z vlasové show RoaR Michala Zapoměla

Nezávislá porota složená z českých i mezinárodních kadeřníků a zástupců módního průmyslu přidělila hlavní titul Kadeřník roku Janu Balcaříkovi (Bomton Studia, Praha), který získal také cenu v kategorii Pánský komerční účes.

Pro vítězství v ostatních kategoriích si na pódium přišly i další známé tváře. Po dvou soškách získali kromě Jana Balcaříka i Zuzana Falťánová (Salon ZF, Banská Bystrica) za kategorie Dámský komerční účes Slovensko a Cena tisku Slovensko a Romana Topinková (Salon Matrix R.T., Plzeň) za kategorie Dámský komerční účes Čechy a Avantgardní účes.

Foto: Czech and Slovak Hairdressing Awards

Jedno ze soutěžních děl vítěze Jana Balcaříka

Nové jméno přinesla kategorie Objev roku, kde své prvenství vybojovala Žaneta Lichnová (Toni&Guy, Praha). Cenu za nejlepší tým roku si odnesla Bomton Studia z Prahy. Sošku Nejlepšího koloristy roku získala Jana Hofmanová (Jet Set, Praha), vítězem Dámského komerčního účesu Morava se stala Marie Cnostová (Salon Šuta, Hevlín).

Cena veřejnosti přinesla vítěze z obou zemí – za Českou republiku v této kategorii zvítězila Nina Krajčo (Bomton Studia, Praha), za Slovensko se vítězem stala Jana Kukučková (Salon Anar, Žikava). Prvenství v kategorii Cena tisku za Slovensko patří Zuzaně Falťánové (Salon ZF, Banská Bystrica) a za Českou republiku Leoně Michalové (Salon Fame, Praha).

Foto: Czech and Slovak Hairdressing Awards

Show Individuality Jany Burdové

Večerem provázela známá slovenská moderátorka Adéla Banášová a vyhlašování výsledků doplnil doprovodný program, ve kterém nechybělo dynamické vystoupení skupiny Tam Tam Batucada či zazněly písně od Klara. feat. Bucinatores Orchestra v živém podání. Na slavnostní večer plný emocí, krásy a kreativity dorazily i další kadeřnické celebrity a osobnosti módního a společenského života. Z českých celebrit nechyběly například Česká Miss 2006 Renáta Langmannová, herečka Jitka Schneiderová či zpěvačka Bára Basiková a Mahulena Bočanová.

Foto: Czech and Slovak Hairdressing Awards

Ukázka z vlasové show Essential Looks

Slavnostní galavečer soutěže Kadeřník roku, která vznikla v roce 1985 ve Velké Británii a v současnosti se koná v řadě dalších zemí, každoročně vedle vítězů dílčích kategorií vynese na výsluní slávy absolutního vítěze s titulem Kadeřník roku. Sponzorem a organizátorem soutěže je Schwarzkopf Professional, divize profesionální vlasové kosmetiky firmy Henkel.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama