Hlavní obsah

Karty napovědí: Co čeká v prosinci vaše znamení?

Foto: 4 PM production, Shutterstock.com

Je tady prosinec, taková tečka za uplynulým rokem. Záleží jen na vás, jestli si Vánoce užijete poklidně a relaxačně, nebo podlehnete nákupnímu šílenství. Tedy na vás a na vesmíru. Co přihraje do cesty vašemu znamení?

Článek

Prosincový úplněk připadá na magické datum 12. 12. a ponese se ve znamení Blíženců. To znamená, že nás čeká období nestálosti, nerozhodnosti, vypjaté okamžiky, kdy nebude jasné, co můžete od sebe a od druhých očekávat. Nálady vámi budou zmítat jako rozbouřené moře, tak na to myslete a držte je vědomě pod kontrolou. Kromě toho pozor na plíce a průdušky, které budou náchylnější k prostydnutí, tak ať nestrávíte Vánoce s teploměrem pod paží. Co dalšího prosinec přinese právě vašemu znamení?

Beran (21. 3. – 20. 4.) Mág – 2 meče – rytíř pentaklů

Do vánočních příprav se letos vrhnete až s nebývalou kreativitou. Hlavu máte plnou nápadů, které byste rádi zrealizovali, ať už jde o nákup dárků, sváteční tabuli nebo výzdobu. Popusťte uzdu té tvůrčí síle a klidně letos zrealizujte „handmade“ Vánoce, bude to příjemná změna. Připravte se, že předvánoční období přinese spoustu konfliktů. Snažte se vše posuzovat s odstupem a nestranně. Buďte tou klidnou silou, na kterou je spoleh a všechny udrží příčetné.

Býk (21. 4. – 21. 5.) Velekněz – Mírnost – rytíř pentaklů

V předvánočním období byste se měli zaměřit sami na sebe a svoje nitro. Zapomeňte na chvíli na všechny komerční aspekty Vánoc a soustřeďte se na poklidnou stránku, které toto období nabízí, a naberte energii pro další dny. Najděte křehkou rovnováhu mezi příjemnou předvánoční atmosférou a nákupním šílenstvím a držte se na té bezpečné straně. Určete si několik úkolů, které chcete udělat, a na těch pracujte. Ale nesnažte se o dokonalost, té se stejně dosáhnout nedá.

Foto: Alliance Images, Shutterstock.com

Býkům prospěje, když si udělají seznam a jednotlivé úkoly budou odškrtávat

Blíženci (22. 5. – 21. 6.) páže pohárů – 8 pentaklů – král pohárů

Kdy jindy dělat laskavá gesta a pomáhat druhým než před Vánoci? Dobré skutky vás zahřejí u srdce, tak se do nich pusťte a rozsviťte den ještě někomu dalšímu. Vánoční šílenství vás občas smete víc, než by bylo záhodno. Kroťte tedy své nutkání a buďte rozumní: nemusíte ověsit světýlky celý dům, nemusíte napéct třicet druhů cukroví, ani mít strom až do druhého patra. Soustřeďte se spíš na lidi než na věci, nalaďte se na druhé a vypomozte těm, kdo to potřebují. Budete mít ze sebe skvělý pocit.

Rak (22. 6. – 22. 7.) královna pentaklů – rytíř holí – Hvězda

V prosinci pro vás bude nejdůležitější zůstat stát nohama na zemi a pohlížet na všechno prakticky. Raci mají tendenci se před Vánoci vyčerpat k smrti, tak se tomu letos prosím tímhle zdravým přístupem vyhněte. Když se rozhlédnete, zjistíte, že máte kolem sebe natěšené pomocníky s přebytkem energie. Nesnažte se všechno dělat sami a nějaké úkoly jim předejte. Zaveďte to třeba jako novou tradici, ať do budoucna víte, že nebude vše ležet jen na vás. Dělba práce, tak to má být.

Lev (23. 7. – 22. 8.) 9 holí – rytíř pohárů – král pentaklů

Prosinec vám alespoň zpočátku moc nesedne. Ještě nejste připraveni na Vánoce a konec roku. Máte pocit, že jste nestihli nic z toho, co jste chtěli, takže se začnete automaticky stavět do defenzivy a odmítat, že se něco takového děje. Tudy ale cesta z lesa nevede. Soustřeďte se na to, že lidé kolem vás si prostě chtějí konec roku užít, a tak by od vás nebylo fér jim tuhle radost upírat. Buďte praktičtí – vy sami jásat nemusíte, ale postarejte se o to, ať vašim drahým nic nechybí. Třeba vás svou radostí nakonec nakazí.

Foto: LightField Studios, Shutterstock.com

Lvi by měli vnést do tohoto období praktičnost. A třeba zjistí, že zdobit stromeček ve dvou může být zábava

Panna (23. 8. – 22. 9.) 7 pohárů – Mírnost – Kolo štěstěny

Jak je pro Panny typické, snažíte se mít všechno tip top. Chcete stihnout všechno na jedničku s hvězdičkou. V hlavě máte utkvělou představu, že jinak se zhroutí svět, všichni vás pomluví a bude to zkrátka nepředstavitelná katastrofa. Vykašlete se na to. Vydechněte, zastavte se, zklidněte tep. Na ničem z toho zas tolik nezáleží. Jasně, vy Panny nedovedete všechno hodit za hlavu. Ale nemusíte se strhat. Starejte se hlavně o svou pohodu a lidi kolem vás budou šťastní.

Váhy (23. 9. – 23. 10.) 2 pentakly – 9 holí – eso pentaklů

V prosinci vás budou mírně trápit finance, kterých se vám zkrátka nebude dostávat tolik, kolik byste potřebovali. Není to žádná tragédie, prostě trochu seškrtejte plány a výdaje, všichni to pochopí. Hlavně se nežeňte jak blázni do nějakých půjček. Pomůže vám spíše spořivost, sebekontrola a trochu omezení. Koncem roku už bude zase všechno v pořádku a leden odstartujete s čistým štítem. Dluhy by vám jen nepříjemně dýchaly za krk.

Štír (24. 10. – 22. 11.) 3 pentakly – 7 pentaklů – 2 poháry

Konec roku se u vás ponese v duchu bilancování toho, co se stihlo a nestihlo podle vašich představ. Ačkoli vaše ambice nedáváte tak očividně najevo jako jiná znamení, pořád toužíte po úspěchu. Nezapomeňte se odměnit za všechno to, co se vám povedlo. A nekritizujte se zbytečně – máte tendenci vyčítat si lenost, to, že byste mohli dělat víc. Není to pravda, jen jste na sebe přehnaně nároční. Věnujte se také své drahé polovičce, konec roku bude pro vás dva pěkným obdobím, které váš vztah posílí.

Foto: Syda Productions, Shutterstock.com

Štíři by se měli věnovat svým partnerkám. Tedy vzhůru na vánoční trhy a dejte si třeba svařák

Střelec (23. 11. – 21. 12.) 5 pohárů – 4 meče – Slunce

Začátek prosince bohužel nebude moc slavný – čeká na vás pár smutných a depresivních dnů, kdy se nebudete cítit ve své kůži. Pro vás Střelce je takové rozpoložení nečekané, a tak moc nevíte, jak s tím naložit. Dejte si pauzu. To je jediné, co pomůže: zastavte se, vydechněte. Omluvte se všem, že potřebujete chvíli volna pro sebe. Jedině tak v sobě zase najdete energii a radost, která je pro vás tak typická, a užijete si konec roku, jak se sluší a patří: s úsměvem na tváři a radostí v srdci.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.) 2 hole – královna holí – rytíř pentaklů

Na začátku měsíce na vás čeká rozhodnutí, které bude i vám, praktickým a střízlivým Kozorohům dělat problém. Nechte si v tomto případě poradit od lidí, kteří o tom něco vědí a mají co říct. Zvažte jejich stanoviska. A jak se jednou rozhodnete, stůjte si za tím. Co se Vánoc týká, nejste zrovna prototypem nadšeného vánočního skřítka a přistupujete k nim spíše prakticky. Ničemu to nevadí, jen se otevřete atmosféře kolem a těm, kteří nadšení jsou. Dost možná se od nich radostí nakazíte.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.) páže mečů – Svět – král pohárů

Prosinec je i měsícem rodinných setkání a návštěv. Takže se stane, že dojde i na třecí plochy. A že ve vašem případě konflikty rozhodně přijdou. Ne každý se totiž dovede vyrovnat s vaším svobodným přístupem k životu. Snažte se krotit, ale zase se nebojte ozvat. Jen vyjasnění stanovisek pročistí vzduch. Myslete ale na to, že nesmíte nechat převážit vztek. Buďte kultivovaní a snažte se druhým neublížit, jen tak oslavíte svátky v klidu.

Ryby (21. 2. – 20. 3.) Poslední soud – rytíř pentaklů – Smrt

Konec roku se u vás ponese v duchu obrovských změn – něco zkrátka končí a něco nového začíná. Vy Ryby se sice umíte změnám přizpůsobit poměrně snadno navenek, ale v srdci se s nimi ještě nějakou dobu vyrovnáváte. Opřete se o své blízké a myslete na to, že ty změny budou vážně dobré. A že změna znamená vývoj. Tak se vám podaří z nich načerpat sílu a energii a vyrazit do nového roku odpočatě a nadšeně. A to je ten nejlepší start, jaký si můžete přát.

Víme, jak prožít Vánoce v klidu. Tady je postup.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama