Hlavní obsah

Kouty a pleš můžou být minulostí

Foto: Provexin

Provexin

Alopecie neboli plešatění či zvýšené vypadávání vlasů je nejčastější příčinou ztráty vlasů jak u mužů, tak u žen. 95 % patří do skupiny androgenní alopecie. Ta je dědičná a je způsobena zvýšenou citlivostí vlasových folikul na mužské pohlavní hormony (androgeny).

Článek

Příčinou plešatění je kombinace genů, hormonů a věku. Většina mužů  je zasažena touto formou vypadávání vlasů. V jakém věku a jak rychle vlasy vypadají, se u jedinců liší. Vlasy rostou z vlasových folikulů, což jsou malé, pytlovitě tvarované dutiny v kůži. Při androgenní alopecii se cyklus růstu vlasů zastaví v klidové fázi a nedostane se lehce zpět do růstové fáze. To znamená, že poté, co vlas vypadne, je obnovení růstu na tomto místě těžší.

Prokazatelné účinky proti dědičnému vypadávání vlasů  

„Novinka Provexin® A100HF je patentovaný přípravek pro opětovný růst vlasů, který byl vyvinut ve Švédsku, kde je také vyráběn. Provexin® A100HF byl předmětem několika klinických studií. Jejich výsledky jasně potvrzují účinky přípravku,“ říká profesor Jonas Müntzing. V Sahlgrenské fakultní nemocnici v Göteborgu si všimli, že přibližně třetina účastníků studie měla dvakrát více vlasů, přičemž asi polovina zaznamenala 50% nárůst vlasů. To znamená, že u více než 80 % účastníků bylo vidět požadovaný účinek, a to již v průběhu studie. Přibližně 60 % zúčastněných zaznamenalo zvýšený růst vlasů již během prvních 3 měsíců. Pokud chcete dosáhnout trvalých výsledků, je důležité používat Provexin® A100HF dlouhodobě. Přípravek neléčí androgenní alopecii, ale pozitivně ovlivňuje růst vlasů při pravidelném používání. Jeho používáním může také pomoci zabránit další ztrátě vlasů.

Foto: Provexin

Provexin

Faktem je, že kvůli androgenní alopecii mohou vlasové folikuly úplně zmizet. „Toto se stane při zanedbání problému, a pokud již vlasový folikul neexistuje, nemá nový vlas z čeho vyrůst. Pokud vám vlasy vypadávají déle než 7 až 10 let, může být jakýkoliv pokus o jejich opětovný růst velmi těžký. Léčba přípravkem Provexin® A100HF by se proto měla zahájit ihned, jakmile zjistíte řídnutí či vypadávání vlasů,” říká Jonas Müntzing.

Foto: Provexin

Provexin

Provexin® A100HF je zdravotnický prostředek, který má prokazatelné účinky na vypadávání vlasů. Přípravek byl vyvinut ve Švédsku a poprvé byl testován v Sahlgrenské fakultní nemocnici v Göteborgu. Jeho používáním můžete snížit vypadávání vlasů způsobené androgenní alopecií. Provexin odstraňuje povlaky a rozpustí nečistoty, které ucpávají vlasové folikuly. Usnadňuje tak živinám, aby se dostaly k vlasovým folikulům a zlepšily podmínky pro růst vlasů. Provexin® A100HF působí lokálně tam, kde chcete podpořit růst vlasů. Snadno se aplikuje a dobře proniká do pokožky hlavy. Provexin® A100HF má klinicky prokázaný účinek na růst vlasů a nemá hlášeny žádné vedlejší účinky. Pro dosažení nejlepšího efektu by měl být gel aplikován na postiženou oblast dvakrát denně.

Více na provexin.cz

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.