Hlavní obsah

Manuál ke kabátům: Jaké kabelky, boty a doplňky k nim nosit?

Foto: Humanic

Jak si poradit s výběrem bot, kabelky nebo zimních doplňků? Poradíme vám!

26. 11. 2015

Kabát je bez debaty tím nejzásadnějším kusem sezony. Zapotit se nicméně můžete nejen při jeho výběru, ale i následném kombinování. Jak si poradit s volbou bot, kabelky nebo typicky zimních doplňků?

Článek

Móda není matematika, přesný návod tudíž nečekejte. O co se ale s vámi můžeme podělit, je malá nápověda v podobě pěti ukázkových variant. Možná se zamilujete do některého z kabátů (vinit vás nebudeme :-), možná se jen inspirujete jednotlivými kombinacemi – to už je na vás. My vám jen ukážeme různé módní cesty.

Kabát mnoha tváří

Foto: archiv firem

Univerzálnější kabát nenajdete. Pokud vás nebaví jeden a tentýž look, jděte do nude verze! Alternativou může být i barva velbloudí srsti, případně šedá. Jeho potenciál naplno využijete, když při výběru doplňků sáhnete po výrazných odstínech nebo kovových odlescích. Ke kabátu se budou hodit všechny typy obuvi včetně tenisek

Ruce ven!

Foto: archiv firem

Přišly jste na chuť módní peleríně? V první řadě se porozhlédněte po vysokých rukavicích, které zahřejí vaše předloktí. Pohrát si můžete i s leskem a matem. Na kombinování různých materiálů by se měly zaměřit především ženy, které milují (a hojně nosí) černou. Říkal někdo něco o nudě?

Barvy, ředěné bílou

Foto: archiv firem

Fandíte pastelovým barvám? Pokud chcete jejich jemnost zachovat, nemíchejte je s černou. Nahradit ji můžete jinými neutrálními tóny, které si s pastelkami více rozumí. Může to být bílá, šedá, krémová, hnědá nebo rovnou jejich mix. Mimochodem, už máte límec nebo šál z umělé kožešiny?

Nadčasová černá

Foto: archiv firem

Není třeba připomínat, že do černého kabátu se vyplatí investovat. Nosit ho totiž můžete až do doby, než se vám rozpadne. Nám se líbí v doprovodu geometrické kabelky, kotníčkových bot s řemínky a zdobených rukavic. Fantazii se ale v tomto případě opravdu meze nekladou

Jako medvídek

Foto: archiv firem

Kabáty z umělé kožešiny vás dost možná překvapí tím, jak hřejí. Nosit je můžete s kotníčkovou obuví i kozačkami, vyhýbejte se ale jehlám. Potíže může dělat šála, která si s huňatým materiálem často nerozumí. Vybruslit z toho můžete uvázáním krátkého saténového šátku. Bohémský look dotvoří klobouk s širokou krempou

Kterou kombinaci byste rády viděly ve svém šatníku? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.