Hlavní obsah

Michal (ne)peče: Kokosové roládky

Foto: Mona Martinů

Nepečený, rychlý recept

Označení „tvrdá práce“ pro zpracování dřeva, zedničinu a podobné manuální úkony musel vymyslet někdo, kdo v životě nic nepekl. Každý den hníst jedno těsto za druhým, v dlouhém maratonu až do Štědrého dne, to je teprve makačka! A ani dnešní recept nebude výjimkou, budu zkoušet nepečené roládky, na které jsou potřeba těsta hned dvě.

Článek

Denně mi od vás na e-mail michal@prozeny.cz chodí super nápady na další druhy vánočního cukroví. A tak by byla škoda jich nevyužít! Podle vašich receptů jsem tento týden pekl už čtyřikrát, ne jinak tomu bude i dnes.

Pokud sledujete seriál Michal peče cukroví každý všední den, určitě víte, že chci do Štědrého dne napéct 35 druhů. Kokosové roládky jsou v pořadí 20. recept, takže mě momentálně budí ze spaní zlověstné číslo 15… Pořád ale věřím, že to zvládnu, a to hlavně díky vám! A teď už se pojďme podívat na tu kokosovou dobrotu.

Foto: Mona Martinů

Kokosové roládky od Míly

Foto: Mona Martinů

Začíná se dvěma těsty

Postup: Nejprve si připravte tmavé těsto. Rozemelte sušenky, smíchejte je se 150 g cukru moučka, kakaem, rumem a mlékem. Vypracujte hladké těsto, které nechte chvíli v lednici ztuhnout, a poté ho vyválejte na 3 mm tenký plát.

Foto: Mona Martinů

Bílou hmotou pokryjte vyválený plát

Pak zpracujte hmotu, která se bude trochu drolit – z kokosu, másla, cukru moučka a vanilkového cukru. Tou po kouskách pokrývejte vyválený plát tmavšího těsta. Nakonec vše opatrně zarolujte do malé roládky.

Roládku nechte několik dní ve špajzu nebo v lednici uležet. Před podáváním ji krájejte na kolečka a uvidíte, že z ní strávníci budou nadšení!

O víkendu si v pečení dám opět pauzu a budu obíhat nějaké ty ježíškovské dárky. Už v pondělí tu ale zase budu jako na (bílém) koni s další dávkou vánočních receptů. Přeji všem krásný třetí adventní víkend a hlavně pohodu a spoustu milých vánočních úsměvů.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama