Hlavní obsah

Michal peče: Babiččina srdíčka

Foto: Mona Martinů

Babiččina srdíčka vám budou určitě chutnat

Ani vánoční seriál Michal peče cukroví nemůže opomenout vyzkoušené laskominy našich babiček. Štědrý den je naštěstí „až“ za týden, takže by dnešní ořechová srdíčka s máslovým krémem měla mít dost času na to, aby se ještě proležela. Pusťte se do nich i vy!

Článek

Představte si tu rodinnou idylku v tento čas příští týden.

To všechno se stane ale až za týden. Takže je zbytečné se tím teď nějak zvlášť stresovat a bude lepší, když si ten zbytek času do Vánoc užijete. Třeba při pečení babiččiných srdíček – stejně jako já!

Na 4 plechy babiččiných ořechových srdíček si připravte: 300 g hladké mouky, 200 g tuku, 120 g mletých ořechů, 120 g moučkového cukru, trochu šťávy a kůry z citronu, 1 žloutek Na krém: 1 vanilkový cukr, 200 g másla, 1 lžíci polohrubé mouky, 150 g cukru moučka, 150 ml mléka; čokoládu a lískový oříšek na ozdobení

Hned jak máte suroviny připravené, můžete se pustit do díla. Ze všech uvedených přísad vypracujte hladké těsto a dejte ho do lednice na dvě hodiny odpočinout. Poté ho vyválejte na tenký plát (asi 3 mm) a vykrajujte z něj plná srdíčka.

Pečte v předehřáté troubě na 170 stupňů asi 6 minut (dozlatova, ale nespalte je! V tomto případě méně znamená více. A když budou trochu křehčí, nebojte se – ten krém je zvláční). Když máte upečeno, připravte si krém.

Já jsem dělal klasický žloutkový, jako u jiných receptů, protože ho mám prostě radši (uvařit 3 žloutky s vanilkovým cukrem a cukrem krystal, nechat vychladnout a pak vyšlehat s máslem), ale původní recept radí smíchat mléko s rozmíchanou moukou (nebo škrobovou moučkou) a přivést k varu, pak povařit asi 2 minuty a hustou kaši nechat zcela vychladnout.

Kaši (nebo jako já vychlazené uvařené žloutky s cukrem) vyšlehejte s máslem a cukrem a zdobičkou plňte na srdíčka.

Přiklopte druhým srdíčkem, polijte kapkou čokolády a dozdobte lískovým oříškem. Nechte několik dní ještě uležet a podávejte.

Pokud se mnou počítáte, kolik cukroví mi ještě zbývá do finálního počtu 35, tak se děsíte správně (10 druhů...)! Hoří mi koudel u zadní střední části mého těla a do Vánoc krutě nestíhám! I když... Ještě to zkusím, a tak se tu radši společně potkáme i zítra, i v neděli. Slibuju, že udělám radost všem těm, kdo chtěli speciální recepty! Jaké? Zítra na viděnou!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama