Hlavní obsah

Michal peče: Rafinované drdoletky

Foto: Mona Martinů

Tomuto cukroví neodoláte!

Čokoláda, marmeláda, krém i měkoučké těsto – to všechno najdete v roztomilém cukroví s ještě roztomilejším názvem drdoletky. Neodolal jsem a musel jsem ho letos upéct i já. Příprava je sice trochu piplačka, ale ta kombinace chutí, které se snoubí na úplném konci, rozhodně nemá chybu. Pozor, 14. díl vánočního seriálu Michal peče cukroví právě začíná!

Článek

Nevím, čím to je, ale při popisování dnešní dobroty se mi skoro nedostává slov. Netuším totiž, co bych jí vytkl!

Krém, kterým se drdoletky mažou, je žloutková klasika, kterou jsem si letos zamiloval (i když se chuťově asi zatím dělí o první místo s pařížským krémem na oříškové rohlíčky). No a korunu tomu všemu dodávají pramínky čokolády… I když teď si vzpomínám, co se mi při pečení moc nelíbilo – to zdlouhavé potírání vykrojených koleček náplněmi. I to má ale řešení!

Naštěstí znám jedno hezké pořekadlo „ve dvou se to lépe táhne“. Takže jsem poprosil kolegyni redaktorku Pavlu Drlíkovou, jestli by mi trošku nepomohla. Souhlasila, a tak nám pečení drdoletek šlo jako po másle (po tom změklém v pokojové teplotě, ne po tom, které vyndáte z lednice a je tvrdé jak beton…).

Teď už honem rychle na recept, ať ho taky můžete vyzkoušet!

Foto: Mona Martinů

Těsto jde tentokrát hladce

Na 3 plechy rafinovaných drdoletek potřebujete: 250 g hladké mouky, 150 g cukru krupice, 200 g tuku, 3 žloutky, 150 g mletých ořechů Máslový krém: 3 žloutky, 1 vanilkový cukr, 4 lžíce cukru krupice, 2 kostky másla po 250 g (nebojte se toho množství) Na potírání a zdobení: Marmeládu, čokoládovou polevu

Postup:Ze surovin na přípravu těsta vypracujte hladkou nelepivou hmotu. Lepší jsou samozřejmě v tomto případě vlašské ořechy, ale vzhledem k tomu, že se jich letos až tak moc neurodilo, je můžete nahradit i těmi lískovými. Hmotu potom nechte alespoň hodinu odpočinout v chladničce.

Poté vyválejte tenký plát (výška asi 2 mm) a vykrajujte z něj tvary dle libosti. (Ovšem pamatujte, že na jeden kousek cukroví budete potřebovat vždy tři části!) Pokládejte na pečicí papír a dejte péct na několik minut do trouby, předehřáté na 160 stupňů Celsia. Opravdu stačí, když budou kraje cukroví růžové, ne hnědé.

Foto: Mona Martinů

Tvary vykrajujte po třech

Mezitím si připravte krém. Nad párou (nebo na vařiči na velmi nízký stupeň) přiveďte k varu žloutky s cukrem (krupicí i tím vanilkovým) a míchejte až do zhoustnutí. Nechte zcela vychladnout a tuto hmotu následně zapracujte do lehce změklého másla. A můžeme finišovat!

Foto: Mona Martinů

Na krém smíchejte žloutkovou hmotu s máslem

My jsme to dělali tak, že jeden namazal kousek marmeládou, druhý jiný kousek krémem, poté jsme vše spojili dohromady, přiklopili třetím a nakonec polili čokoládou. Teď mě ale napadá, že by to možná bylo jednodušší, kdybychom tu třetí část polili čokoládou ještě před spojováním, nechali ji zaschnout a pak až spojovali. Jaký postup si vyberete, je jenom na vás!

Foto: Mona Martinů

Nejdřív marmeláda a krém...

Foto: Mona Martinů

...potom spojit a polít čokoládou

Drdoletky nechte minimálně jeden den uležet v krabici v chladu a uvidíte, jak se budou nádherně rozplývat na jazyku. Na e-mail: michal@prozeny.cz mi můžete poslat, jak se vám povedly! A jestli jsem vás dnes nenalákal, najděte si jiný recept – v rubrice Vaše recepty je jich spousta!

Zítra se na vás těší opilí čerti (to je další jednoduchý druh cukroví), tak přijďte!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama