Hlavní obsah

Michal peče: Skvělé měkké perníčky

Foto: Mona Martinů

Moji pomocníci

Perníčky jsou cukroví, kterým většinou celé vánoční pečení začíná. Počítá se totiž s tím, že budou tvrdé jak beton a že změknou díky milosrdnému igelitu, ve kterém se budou schovávat až do Štědrého dne. Znám ale i recept na perníčky, které jsou měkké hned druhý den. Tady je!

Článek

Už v pátek jsem vám v receptu Michal peče: Sladké marokánky sliboval, že celý tento týden bude speciální. A taky že bude! Každý den mi totiž na pomoc s tou fůrou cukroví přijde jedna kolegyně z redakce (10 druhů už mám sice za sebou, ale 25 dalších do Štědrého dne bude ještě makačka).

Některé perníčky jsem zkusmo po upečení potřel rozšlehaným vajíčkem, jiné jsem jen lehce potřel vodou. Ty s vajíčkem mi přeci jen přišly ještě o něco měkčí! Perníčky by se správně měly zdobit nejméně den po upečení. Jinak na nich totiž nedrží poleva a je to škoda práce. Tak na to pamatujte a věřím, že letos budete mít perníčky už konečně měkké!

(A pokud ne, zkuste je dát do ošatky s celým jablkem a zakrýt ji utěrkou nebo perníčky před zdobením zavřít přes noc do igelitového sáčku.)

Foto: Mona Martinů

Medové perníčky

Na 3 plechy perníčků si připravte: 35 dkg hladké mouky, 15 dkg cukru moučka, 70 g Hery, 2 vejce, půl lžičky sody, 1 lžíci koření do medového perníku (dá se koupit přímo směs), 3 lžíce medu, 4 lžíce kakaa, rozšlehané vejce na potírání

Foto: Mona Martinů

Vyválené těsto nemusí být úplně tenké

Postup:Propracujte máslo s moukou a vejci, přidejte cukr, sodu, koření, med, kakao a vypracujte hladké těsto (může být i měkčí, je možné přidat i trochu mléka – to tak, že ho zahřejete v kastrůlku a rovnou v něm rozpustíte med). Těsto může být vláčné až moc, proto ho raději nechte v lednici přes noc odpočinout.

Foto: Mona Martinů

Tvary vykrajujte dle možností a libosti

Těsto rozválejte na možná trochu silnější plát, než jste zvyklé (4 mm) a vykrajujte tvary, fantazii se meze nekladou. Pokládejte na pečicí papír a pečte na 160 stupňů. Dejte pozor, aby se vám nezačaly připalovat kraje, to už by bylo pozdě.

Foto: Mona Martinů

Poleva může být domácí nebo kupovaná

Nechte přes noc uležet a druhý den můžete zdobit. Citronovou polevu dělám od oka, protože každý bílek je stejně jinak velký. Jde o to rozšlehat bílek s prosetým moučkovým cukrem a kapkami citronu. Výsledná hmota nesmí být úplně tuhá, ale musí držet tvar.

Každý rok si sáčky na zdobení připravuju z igelitové tašky (ale už se prodávají i speciální zdobičky s umělou hubičkou). Z tašky vystřihnu čtverec, ten přeložím, kraje obalím z obou stran novinovým papírem a žehličkou okraje přes noviny přejedu. Igelit se k sobě speče a pevný sáček je na světě! Stačí nůžkami vystřihnout dírku a může se zdobit.

Foto: Mona Martinů

Zdobení může být i zábava!

Napadlo mě, že byste mi své ozdobené perníčky mohly posílat na michal@prozeny.cz. Já je přidám do fotogalerie k článku, aspoň budeme mít každý dost inspirace na zdobení! Zítra za mnou přijde módní redaktorka Jana Finferlová a pomůže mi s oříškovými nepečenými trojhránky. Tak se přijďte podívat i vy!

ynezorPumanzeSaNyknalC