Hlavní obsah

Mimomanželský sex u žen: Kdy jsou dámy nejčastěji nevěrné?

Foto: Profimedia

Chcete znát nejčastější důvod ženské nevěry? Čtěte dále!

Že muži jsou nevěrní víc a ženy méně? Tohle už dávno neplatí! Postoje k podvádění se mezi ženami rychle mění. Proč v současnosti zahýbají svým partnerům a která věková skupina je nejvíc přelétavá?

Článek

Výzkum sexuálního chování české populace, jehož garanty se stali sexuologové Petr Weiss a Jaroslav Zvěřina ze Sexuologického ústavu 1. lékařské fakulty v Praze, odhalil, že za posledních 15 let došlo k mírnému poklesu mimomanželských sexuálních styků.

Nevěru momentálně, aspoň co se týče České republiky, přiznává 55 procent mužů a 34 procent žen. Pro někoho je to málo, pro druhého moc, každopádně čeští odborníci považují našince za promiskuitní národ. (Statistiky ukazují, že ženy za svůj život vystřídají v průměru pět a více mužů.) Ale ono jinde tomu není jinak.

Kudy z nudy

Výzkum AshleyMadison, seznamky „pro zadané“, jehož se zúčastnilo 10 245 žen, odtajnil další zajímavé skutečnosti. „Zanášení“ svým oficiálním partnerům provozují hlavně ženy mezi 25 a 34 lety. Druhou nejohroženější skupinou jsou dámy ve věku 35-44 let.

Téměř dvě třetiny nevěrnic se rozhodnou pro románky, které trvají jeden až tři měsíce (60,3 procent). A 19,6 procent „přelétavek“ tvrdí, že hledá pouze dobrodružství na jednu noc. Co je k takovému chování vede?

Foto: Profimedia

Asi 20 procent žen touží po sexu na jednu noc. Jak to máte vy?

Člověk míní, život mění

79,3 procent žen za hlavní příčinu svého „zkratu“ považuje nenaplněný sexuální život. Že vy byste se k něčemu takovému neuchýlili, aby kdyby sex nebyl několik měsíců? Přesně tohle si kdysi myslela i čtenářka Sandra v „Kristových" letech!

„Manžel je řidičem z povolání. Jednou za dva týdny víkend tráví v zahraničí a já jsem sama doma,“ krčí rameny s tím, že mnoho jejích kamarádek má malé děti, takže s nimi nemůže počítat pořád.

Když flirt přeroste přes hlavu

„Občas jsme někam zašli, to já neříkám, ale většinou se jen dívám na televizi. Jen tak z nudy jsem si před půl rokem začala psát s jedním mužem. Nic jsem od toho nečekala, jen zábavu a povyražení. Manžela jsem rozhodně nechtěla podvést,“ krčí rameny. Jenže věci se vymkly kontrole.

Sandra měla jednoho dne trochu upito, napsala svému novému kamarádovi, že se poznají osobně, a po čtyřech uskutečněných schůzkách neodolala sexuálnímu napětí. A teď neví, co dál. „Manžel, nebo milenec?“ ptá se s tím, že náklonnost cítí k oběma. Tak klasika, že?

Foto: Profimedia

Mnohdy se stává, že žena má dva paralelní vztahy, protože původního partnera nepřestala milovat. Jak dlouho to ale může vydržet?!

Rovnost pohlaví?

Podle výpovědí z výzkumu 76,9 procent žen, které svoje partnery podvádějí, zároveň tvrdí, že stále milují svoje drahé polovičky. Některé lásku ke stávajícímu partnerovi necítí, nebo rovnou uvažují o rozchodu. A to všechno jenom „z nudy“?

Jistý si nemůže být nikdo

Zakladatel výše zmíněné seznamky Noel Biderman říká, že nevěra již dávno není záležitostí pouze mužů.

„Ženy získávají moc na pracovišti. Mnoho z nich pracuje dlouhé hodiny a žongluje mezi rodinnými a profesními povinnostmi. Rušný životní styl pak funguje jako omluva pro románky, kterých přibývá. S chytrými telefony a přístupem k internetu ženy mají k dispozici nástroje pro vyhledávání diskrétních záležitostí. Tabu zkrátka mizí a postoje k nevěře mezi ženami se rychle mění,“ uvedl Noel Biderman pro britský deník Daily Mail.

Máte se i vy bát, že partner si jednoho dne přivede mladší a krásnější?

Sexuolog Zlatko Pastor říká, že Miroslav Plzák ve své učebnici v roce 1988 uváděl, že nevěry nejsou schopna pouze dvě až čtyři procenta mužů a žen. „Toto číslo se od té doby asi podstatně nezměnilo,“ tvrdí sexuolog. Ale stejně, nevěra je všudypřítomná a „nikdy neříkej nikdy“…

A jak to máte vy? Už váš harmonický vztah někdy zakalil nějaký úlet?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.