Hlavní obsah

Módní hity jara: Od květin až po zvonáče!

Foto: Jakub Jurdič

Které trendy budou vévodit módnímu jaru?

Chcete se zorientovat ve světě jarních trendů? Dejte si celodenní maraton po obchodech, prostudujte kolekce návrhářů a sjíždějte přehlídku za přehlídkou. Anebo si jednoduše prohlédněte naši top pětku.

Článek

S každou sezonou přichází velká spousta módních trendů, v jejíž záplavě se dá snadno ztratit. Proto jsme pro vás vyselektovali pětici trendů, které se dají bez přehánění označit za ty nejzásadnější. Vítězi se stávají...

V rozkvětu

První trend nepotřebuje zdlouhavé představování – květinové potisky se v módě objevují téměř každou sezonu. Ani letošní jaro/léto nebude výjimkou. Na rozkvetlém trendu je sympatické, že se dá pojmout různými způsoby. Dlouhé, splývavé šaty mají bohémskou příchuť, křivák v pastelovém odstínu a podobně laděné kotníčkové boty jim ale dodají modernější vzezření.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: šaty (H&M, 999 Kč), kožená bunda (Marks & Spencer, 8999 Kč), kožené boty (Baťa, 2199 Kč), kožená kabelka (Lindex, 1999 Kč), náhrdelník (Topshop, 599 Kč/set 3 náhrdelníků)

Foto: archiv firem

Milujete květiny? Připravte se na složitá rozhodování – příležitostí k investicím bude spousta

Rozevláté třásně

Málokterý prvek funguje na efekt tak dobře. Třásně na sebe – i vás – upozorňují při každičkém pohybu. V jaké formě si je dopřejete, záleží jen na vaší odvaze. Třásně mohou zdobit vaši kabelku (touto bezpečnou cestou se můžete vydat všechny), bundu nebo sukni, v extrémním případě ale mohou překrývat téměř celé tělo.

Top s dlouhými třásněmi rozhodně není pro všední dny, na večírku v něm ale zabodujete. Vzhledem k jeho krátké délce ho doporučujeme nosit se sukní nebo kalhotami do pasu. Souznít bude i s některými typy šatů.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: top (H&M, info o ceně v obchodě), sukně (Ann Christine, 549 Kč), bunda (Tally Weijl, 799 Kč), náhrdelník (Lindex, info o ceně v obchodě), boty (Marks & Spencer, 1399 Kč)

Foto: archiv firem

Třásním to sluší na oblečení i doplňcích

Módní nostalgie

Inspirace módou sedmdesátých let je všudypřítomná. Přesto se nemusíte oblékat stejně jako tehdy. Příkladem je klasická sestava, složená z rozšířených kalhot, halenky a vesty. Jednotlivé prvky odkazují na minulost, jejich provedení je ovšem současné a stylisticky čistější.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: kalhoty (H&M, 899 Kč), halenka (Marks & Spencer, 1299 Kč), vesta (Topshop, 1799 Kč), kožené boty (Aldo, 1999 Kč), náhrdelník (Mohito, 299 Kč), kabelka (Mohito, info o ceně v obchodě)

Ubrusová kostička

Přehlídková mola ovládl gingham vzor, který pracovně nazýváme ubrusová kostka. Malé kostičky můžete nosit společně – pokud objevíte gingham vršek i spodek (a že na jaře to těžké nebude), pěkně je spojte. Odlišná barva není na škodu, ba naopak.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: sukně (Topshop, 999 Kč), košile (Tally Weijl, 529 Kč), bunda (Mohito, 1049 Kč), kožené boty (Baťa, 1899 Kč), prsteny (New Yorker, 109 Kč/set), náušnice (Lindex, 199 Kč), kabelka (Baťa, 999 Kč)

Jako pírko

Pokud milujete trenčkoty a kabáty jim podobné (je vůbec možné je nemilovat?), určitě uvítáte trend super lehkých plášťů. Se zahřátím nepočítejte, jakmile se ale oteplí, jejich vlastnosti určitě oceníte.

A ano, připomínají župany. Nosit je můžete k čemukoli, nás ale nejvíce baví v kombinaci s dalšími lehkými materiály.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: kalhoty (Lindex, 1499 Kč), kabát (Lindex, 1799 Kč), kožené boty (H&M, 1499 Kč), top (Topshop, 999 Kč), náušnice (Topshop, 299 Kč), psaníčko (Baťa, 599 Kč)

Na který trend se těšíte nejvíce? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama