Hlavní obsah

Mřížkový koláč, co voní po skořici a oříškách. Naučte se ho s námi!

Foto: Eva Malúšová

Naučte se tradiční rakouský dezert, co voní až k sousedům

Někdy opravdu litujeme, že vám, čtenářům, nemůžeme kromě fotky a popisu předat i chuť a vůni připravovaných jídel. A zrovna dnešní linecký koláč by si to přitom tak zasloužil!

Článek

Zavzpomínejte s námi dnes na padlou slávu Rakouska-Uherska a upečte si křehký oříškový koláč s brusinkami. Tento tradiční dezert z Lince kombinuje máslové skořicové těsto, lískové oříšky a výraznou brusinkovou zavařeninu, což dohromady tvoří dokonalou harmonii. Dejte si s námi kousek tohoto voňavého dezertu!

Linecký koláč

Na formu o průměru 24–27 cm potřebujete: 200 g polohrubé mouky, lžičku prášku do pečiva, 120 g cukru krupice, 1 vanilkový cukr, vrchovatou lžičku skořice, 1 vejce, 125 g másla, 125 g mletých lískových ořechů či mandlí, 400 g brusinkové nebo rybízové zavařeniny, lžičku mléka, moučkový cukr na posypání, hladkou mouku na rozválení

Foto: Eva Malúšová

Křehké máslovo-oříškové těsto doplňte skořicí a brusinkami

Postup: Z mouky, prášku do pečiva, obou cukrů, skořice, bílku, ½ žloutku (zbytkem pak koláč potřete), pokrájeného másla a oříšků vypracujte hladké těsto, které zabalte a nechte alespoň 30 minut odpočinout v chladu.

Foto: Eva Malúšová

Nejprve si připravte těsto, které nechte alespoň půl hodiny odležet

Polovinu těsta pak buď na pomoučené ploše rozválejte dotenka, nebo ji natlačte rukama přímo do formy. Nejlépe se pracuje s takovou, co má vyklápěcí dno. Potřete zavařeninou a překryjte mřížkou z proužků z druhé poloviny těsta. Ze zbytku těsta vytvořte také proužek po obvodu koláče. Je křehké, proto s ním pracujte opatrně a pomáhejte si nožem nebo tenkým dnem z jiné formy.

Foto: Eva Malúšová

Polovinou těsta vyložte formu, potřete brusinkami a nakonec ze zbylého těsta vytvořte mřížku

Odložený žloutek prošlehejte se lžičkou mléka a mřížku směsí potřete. Pečte 30–40 minut při 180 °C dozlatova. A jestli i přes vůni vydržíte až do vychladnutí koláče, ještě ho pak lehce pocukrujte.

Foto: Eva Malúšová

Koláč potřete odloženou polovinou žloutku s troškou mléka a dejte péct

Foto: Eva Malúšová

Dopřejte si ke kávě kousek tohoto voňavého oříškového koláče s brusinkami. Je dokonalý!

Lákají vás podobné tradiční dezerty, nebo raději experimentujete a zkoušíte modernější recepty?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek