Hlavní obsah

Nádherná koupelna? Tyhle kousky tu vaši vyšperkují

Foto: Siko koupelny

Série obkladů a dlažeb White Collection výrobce Fineza nabízí bílý základ, který lze doplnit mnoha různým barvami nebo třeba i mozaikou (například obklad bílý matný, 25 x 33 cm, za 299 Kč)

Přestože v koupelně jde především o účelnost a funkci, určitě se také chcete obklopovat věcmi, které jsou i pěkné na pohled. Pár takových kousků jsme pro vás právě teď vybrali.

Článek

Nemusíte mít celou koupelnu prošpikovanou designovým vybavením, mnohdy postačí jeden prvek, a rázem vše vypadá jinak.

Úžasné umyvadlo

Pro mnoho z vás je právě umyvadlo nejdůležitější, přece jen ho v koupelně používáte nejčastěji. Starou známou klasiku, umyvadlo zapuštěné ve skříňce, dnes střídá designové řešení – umyvadlo na desce. Výsledek? Toto umístění dává nejlépe vyniknout tvaru zvolené sanity.

Foto: keramika soukup

Umyvadlo INKA značky Kerasan zaujme svým přesahem přes odkladnou desku. Lze je zakoupit samostatně nebo s deskou v pěti různých rozměrech a pěti barevných provedeních (prodává se bílé nebo černé ve dvou rozměrech, 40 x 40 cm, v bílé za 5580 Kč)

Vana, která ohromí

Exkluzivní kousky se vyrábějí třeba i ze dřeva, litého mramoru, vrací se litina a podle Jany Soukup Líkařové ze společnosti Keramika Soukup luxusní může být i ocelová smaltovaná vana, pokud má dostatečnou tloušťku oceli a odolný smalt. Zajímavě vypadá rovněž směs drceného křemene a pryskyřic (například materiál Exmar, Quaryl). Ovšem stejně pestrý výběr je i ve tvarech. Navíc designéři myslí i na ty z vás, kteří nemáte v koupelně moc místa, a navrhují sanitu, jež doslova zapadne do malých prostor.

Foto: JIKA

Asymetricky tvarovaná vana patří do série Tigo designéra Michala Janků. Její součástí jsou rovněž umyvadla a sprchový kout, nábytek, vhodné do malých prostor. Vanu lze pořídit jako pravou i levou variantu (160 x 80/70 cm, od 5854 Kč)

Elegantní kohoutek

Už dávno neplatí, že (nejen) umyvadlové baterie musí být výhradně stříbrné. Zejména u stojánkových baterií si designéři můžou doslova pohrát s tvary anebo je ozdobit stejně jako vzácný šperk.

Foto: keramika soukup

Stojánková baterie řady Coloric (Gustavsberg) se prodává v pěti barevných provedeních. Součástí kolekce jsou i další baterie, například sprchové nebo vanové (provedení Champagne, za 3479 Kč)

Kam se všemi věcmi

Design se v koupelnovém nábytku odráží hlavně v jeho tvaru, materiálech, barvách či vzorech. Co je momentálně trendy? Závěsný nábytek, velké podumyvadlové šuplíky s dalším vestavným a organizérem místo několika méně hlubokých, podstatná je rovněž i zdánlivá drobnost v podobě bezúchytkového otvírání. „Nábytek bez úchytek se volí z hlediska designu, kdy naplno vynikne čelní plocha dvířek nebo zásuvky, ale také v případě velmi malých koupelen,“ dodává Zdeněk Blažek ze společnosti Dřevojas.

Foto: trachea

Mezi letošní novinky patří koupelnová dvířka s T.acrylicem – akrylátovým materiálem s vysokým stupněm lesku. Snadno se udržuje, hodí se do vlhkých prostor, odolává slunečním paprskům a nabízí řadu barevných provedení nebo i vzorů (dvířka od 2730 Kč za 1 m^2)

Foto: ikea

Efektní koupelnové skříňky sázejí na lesk a výrazné barvy, což platí i pro nábytek Godmorgon, jehož design navrhoval Magnus Elebäck (skříňka se 2 zásuvkami, 80 x 49 x 64 cm, 5790 Kč – cena včetně umyvadla a sifonu, vysoká skříň, 40 x 30 x 192 cm, 4990 Kč)

Nové obklady. Nebo něco jiného?

Odstíny a vzory obkladů i dlažeb se stále proměňují, ubývá však výrazné zdobnosti, sází se na větší formáty s minimálními spárami i kombinaci různých tvarů (obdélníkový obklad s úzkou listelou na stěně plus čtvercový formát na podlaze a podobně). Chcete zkusit něco jiného? Mezi moderní materiály dnes patří stěrky, na výběr je celá řada barev, ovšem super originální koupelnu budete mít i díky obkladu ze skla; v tomto případě si lze volit doslova z milionů nejrůznějších dekorů.

Foto: siko koupelny

Novinka, obklady Play It!, představuje jednu z nejbarevnějších kolekcí značky Villeroy & Boch. Na výběr je oranžová, červená, sametově modrá nebo mechově zelená, které vyvažují bílá a černá spolu s decentní vlnovkou (například plnobarevné obklady 25 x 50 cm za 699 Kč/m^2, dekorační obklady ve stejném formátu za 349 Kč a podobně)

Foto: perfecto design

Hedvábně béžová stěrka H155 z kolekce MagicTouch Pearl stojí 1208 Kč za m^2, ovšem v ceně je rovněž obsažená práce

Designové drobnosti

Úchytky, držák na mýdlo či na ručníky, dávkovač mýdla a další doplňky pomáhají doladit finální podobu koupelny. Vyrábějí se z řady materiálů, z těch top je oblíbený hlavně matný nerez, který sází na čisté, jednoduché tvary. A pokud vám přijde napohled přece jen trochu chladný, koupelnu zútulníte novými ručníky nebo hřejivými koberečky. Co třeba s motivem připomínajícím letošní dovolenou?

Foto: magnet3pagen

Nové ručníky? Maličkost, která však ve vhodné kombinaci s koupelnovou předložkou a dalším drobným textilem dokáže vnést nový vítr i do vaší koupelny (50 x 70 cm, bavlna, za 275 Kč)

Foto: blomus

Nerezové držáky na ručníky a toaletní papír Menoto vloni získaly ocenění Interior Innovation Award 2012 (držák na ručníky 50 x 86 x 16 cm, za 3595 Kč, držák toaletního papíru a WC štětky, 15 x 64,5 x 20 cm, za 3595 Kč)

Až si budete vybírat některou z designových vychytávek, nezapomeňte jen, že nejlépe vynikne tam, kde jí dopřejete prostor.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek