Hlavní obsah

Návštěva v domě, kde zahradu vpustili do obýváku

Foto: Rostislav Zapletal (13x)

Pohled do nejvelkorysejšího prostoru v domě. Útulnost celému interiéru dodává jednotná tmavá laminátová podlaha

27. 10. 2014

Původní dispozice domu byla pro mladou rodinu nevyhovující, přála si prostory více otevřít. A podařilo se! Vítejte v domě z 90. let s kompletně novým vnitřkem.

Článek

Rodinný dům u Prahy prošel v nedávné době rozsáhlou rekonstrukcí vnitřních prostor. Původní dispozice z 90. let nevyhovovala svými malými místnostmi a chyběl zde i přístup do zahrady. Změny musely být proto radikální. Skvělou výzvou pro Ing. arch. Annu Lacovou, která se ujala návrhu a realizace proměny, bylo celý interiér více otevřít.

Originály na každém rohu

Požadavkem majitelů byl jednoduchý moderní styl, nečekejte však strohé prostory věrné pouze moderním prvkům a materiálům. „Velkou výhodou bylo, že klienti jsou vášnivými sběrateli výtvarného umění, a proto byl celý interiér doplněn krásnými originály,“ říká autorka realizace. Největší dispoziční zásah prodělala kuchyně s obývacím pokojem, které architektka spojila v jednu místnost nově prosvětlenou velkým oknem vedoucím na terasu.

Foto: Archiv firmy

Nábytku v prostorách jídelny a obývacího pokoje najdete minimum. Několik polic a skříněk, které tu jsou, vyráběl truhlář na míru

Velkorysý prostor o ploše 66 m2 je opticky propojen jednotnou plovoucí podlahou a použitím stejného stylu atypického nábytku v kombinaci dýhy a bílého laku ve vysokém lesku. Stylově jednoduchá stropní světla jsou látková, na míru je vyrobila česká firma EZR.

Foto: Archiv firmy

Originální malby v celém domě doplňují moderně zařízený interiér

Foto: Archiv firmy

Stropní svítidla jsou od českého výrobce EZR

Dětský pokoj, který baví

Protože v domě bydlí i dva předškoláci, mohla Anna Lacová více zapojit fantazii v poměrně velkém prostoru s plochou 28 m2 určenému právě dětem. Také v dětském pokoji nechala rodina vyrobit veškerý nábytek v ceně 200 000 korun na míru. Jedinečnost pokoje je v jeho vyvýšené části zabezpečené zábradlím, která může být využita buď jako dětská skrýš, nebo šikovný úložný prostor. Všimněte si nejen netradiční dispozice a detailů v podobě úchytů ve tvaru kytiček.

Foto: Archiv firmy

Které dítě by si nepřálo takové „zašité" místo ve vyšších prostorách pokoje, kam se dostane jen po lezecké stěně, kam se dostane jen po lezecké stěně??

Místo pro práci či odpočinek

I dospělí našli v domě vlastní prostor, který lze nazvat pracovnou. Na rozdíl od ostatních částí domu je pracovna vybavena jednoduchým sériově vyráběným nábytkem z Ikea, odkud jsou i police tvořící atypickou policovou stěnu. Dobrý tip, jak si sami doma můžete levně vytvořit zajímavý prvek interiéru.

Foto: Archiv firmy

Z pracovny čiší klid a harmonie. Zde se musí pracovat jedna radost!

Unikátní je prosklená stěna, která přivádí do interiéru určenému především k práci a četbě dostatek světla. Také proto si zde architektka mohla dovolit použít v části pracovny sytě rudou barvu a nemusela se tak obávat příliš tmavého prostoru.

Foto: Archiv firmy

Koupelna s velkoformátovými obklady v odstínech šedé byla oživena jemným dekorem květiny a nábytkem z dýhy s výraznějšími lety

Co vy na to, líbí se vám?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.