Hlavní obsah

Nejstylovější šperky sezony: Zkuste jejich snové kombinace!

Foto: Greta Blumajerová

Vydejte se s námi do světa módních šperků!

Letmý pohled tentokrát nestačí. O vaši pozornost se totiž budou prát stylové šperky v čele s náhrdelníky, náramky, náušnicemi i prsteny. Pozor, existuje reálná šance, že se zamilujete do více kusů!

Článek

Jak to vypadá, když doplňky převezmou hlavní roli? V dnešní módní story jsme dali prostor bižuterii, kterou pořídíte za pár korun, ale i šperkům s čtyřmístnou (a ve dvou případech i pětimístnou) cifrou na cenovce. Jak se dají jednotlivé kousky kombinovat? A které doplňky jsou zrovna na vrcholu módních trendů? Udělejte si pohodlí a pozorně si prohlédněte následující sestavy. P. S.: S množstvím šperků můžete v běžném životě samozřejmě ubrat.

Antikou inspirované prvky

Čelenka zdobená drobnými lístečky evokuje éru starověkého Říma. „Přestože jde o kousek, který vyznívá poměrně honosně, můžete ji bez obav sloučit i s ležérním outfitem,“ říká stylistka Mariya Patrovská. Z historie jsou dobře známé i náramky na paži, které ovšem vyžadují útlé ruce. Look jsme doplnili náhrdelníkem s tyrkysovými kamínky a minimalisticky řešenými prsteny.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: body (Marks & Spencer, 899 Kč), čelenka (Claire´s, 269 Kč), náramky na paži (Claire´s, 269 Kč/3 kusy), náušnice (New Yorker, 89 Kč), náhrdelník (Bijou Brigitte, 399 Kč), prsteny (C&A, 199 Kč), kožené psaníčko (Dušní 3, DVF, 6390 Kč)

Foto: archiv firem

Zlaté čelenky vypadají krásně v rozpuštěných vlasech

Dramatický přístup

Šperky nejsou jen o stříbře a zlatě, sáhnout můžete i po tvrdší variantě v tmavě šedém až černém odstínu. Řetězový náhrdelník unosíte běžně, ten velký už vyžaduje odvahu a vhodnou příležitost. Náušnice v podobě kamenů se nedají přehlédnout, pozornost ale směřujte i nad ně. Náušnice na boltci jsou stylové, stejně jako náramek s ostrými zuby, který se nosí na dlani.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: body (Marks & Spencer, 899 Kč), náušnice (Dušní 3, Monies, 2490 Kč), trojúhelníkový náhrdelník (New Yorker, 139 Kč), řetězový náhrdelník (Lindex, 299 Kč), velký kruhový náhrdelník (Debut Gallery, Lucie Houdková, 22 000 Kč), tenký náramek (Pandora, 2190 Kč), náramky proplétané (Reserved, 199 Kč/kus), náramek na dlaň (Antipearle, 9500 Kč), náušnice na boltci (Antipearle, světlý 2700 Kč, tmavý 2900 Kč)

Podmořský svět

Dvojitý prsten s hvězdicí, perly, zlaté odlesky a motiv spleteného lana na náramku. Není těžké odhadnout, čím je tento look inspirovaný. Nemůžete se rozhodnout, který z náhrdelníků zvolíte? Na krk si přicvakněte oba dva.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: horní díl plavek (New Yorker, 139 Kč), náušnice (Ti Sento, 5699 Kč), náhrdelník s perličkami (Reserved, 449 Kč), náramek (e-shop Necklet, 249 Kč), prsten (Antipearle, 15 900 Kč), náhrdelník s třásněmi (Mohito, 349 Kč), psaníčko (Bijou Brigitte, 500 Kč)

Barevné kameny

Dojem uděláte i s doplňky, které jsou vykládané velkými kameny. Na náhrdelníku se střídá fialová se zelenou a modrou, náramek zdobí kameny v tyrkysovém odstínu. V menším podání je najdete také na náramcích. Decentní náušnice kontrastují s obřím prstenem. Mimochodem, troufly byste si ho nosit?

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: horní díl plavek (Reserved, 399 Kč), náhrdelník (e-shop Necklet, 549 Kč), náušnice (New Yorker, 89 Kč), náramek s korálky (Pandora, info o ceně v obchodě), prsten (Dušní 3, Monies, 2490 Kč), široký náramek (Claire´s, 269 Kč/set), náramek s modrým kamenem (Ti Sento, 5699 Kč), náramek s bledě modrým kamenem (Ti Sento, 4999 Kč), psaníčko (Bijou Brigitte, 799 Kč)

Foto: archiv firem

Pátráte po náhrdelníku s kameny? Už nemusíte! Našli jsme pro vás rovnou tři

Když se spojí zlato a stříbro

Zapomeňte na zastaralé poučky, které přátelství těchto dvou kovů vylučovaly. Kombinace zlata a stříbra vypadá skvěle. Pokud jste se ještě nesetkaly s náhrdelníkem, spadajícím přes celý trup, při nejbližší příležitosti si ho prohlédněte osobně. Na večírku s ním zazáříte!

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: tílko (Debut Gallery, Anna Vácová, 880 Kč), náhrdelník spadající na tělo (Lindex, 399 Kč), široký náhrdelník (Mohito, 299 Kč), náhrdelník s kroužkem (Reserved, 199 Kč), náušnice (Antipearle, 6000 Kč), široký náramek (Bijou Brigitte, 150 Kč), tenký náramek (Debut Gallery, Janja Prokić, 7350 Kč), prsten (Debut Gallery, Shit Happens, 1600 Kč), psaníčko (Dušní 3, DVF, 8690 Kč)

Která sestava se vám líbí nejvíce? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.