Hlavní obsah

Nesmrtelné kostky! Oblečte se na léto do vichy vzoru a budete módní jednička

Foto: Greta Blumajerová

Vichy nebo gingham kostka. Jaký je mezi těmito pojmy rozdíl? Vůbec žádný! Pod oběma termíny se skrývá důvěrně známý vzoreček. Nechte nás hádat – že jste si při pohledu na něj hned vybavily babiččin ubrus?

Článek

V případě „ubrusové“ kostičky se můžete setkat s francouzským termínem vichy (vzor kdysi zpopularizovala Brigitte Bardot a v kostce se dokonce vdávala) i pojmem gingham, který se používá v anglicky mluvících zemích a o jehož původu se vedou debaty. Vichy kostku najdete v nejrůznějších barevných variantách, vzoreček je ale vždy proložený bílou.

Pokud se při pohledu na kostičkový vzor neubráníte úsměvu a pohráváte si s myšlenkou, že byste ho ubytovaly u sebe doma, budete mít rozhodně z čeho vybírat. Do gingham vzoru se totiž zamiloval celý módní svět a obchody jsou drobných kostiček plné.

Ahoj prázdniny!

Stýská se vám po dobách, kdy jste měly pořádně dlouhé prázdniny? Nalaďte se na letní vlnu kombinací mile holčičích šatů s teniskami, které tento dojem naopak lehce utlumí. Všemi deseti vám můžeme doporučit i spojení s módními slaměnými doplňky.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: šaty (Zara, 799 Kč), boty (Guess, prodává Van Graaf, 2599 Kč), klobouk (Bershka, 349 Kč), kabelka (Marks & Spencer, 899 Kč)

Sukně s velkým S

Máte slabost pro sukně? A co říkáte na tuto asymetrickou, červenobílou krásku? Pokud chcete nechat kostičku opravdu vyniknout, spárujte ji s co možná nejjednodušším topem. A pozor, zaměřte se i na kabelku v ruce modelky a především její materiál...

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: sukně (Zara, 799 Kč), top (MAX&Co., 2255 Kč), boty (Kitten, prodává Office Shoes, 1099 Kč), kabelka (Mango, 1299 Kč), sluneční brýle (Lindex, 299 Kč)

Navázání přátelství

Kostka se v nové sezoně začala přátelit i s volán(k)ovým trendem. A nutno říct, že jim to pohromadě sluší. Stylistka top spárovala s kobaltově modrými culottes, kalhoty ale můžete vyměnit i za oblíbené džíny nebo šortky.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: top (Mango, 799 Kč), kalhoty (Bershka, 349 Kč), náušnice (Topshop, 299 Kč), boty (Kate Gray, prodává Humanic, 799 Kč), kabelka (Pinko, 11 400 Kč)

Mix vzorů

Chcete-li hrát na jistotu, dodržujte rovnici, o které jsme psali – kostičky zkombinujte s jednoduchým protějškem. Zvolit ale samozřejmě můžete i smělejší přístup. Co vyzkoušet třeba spojení kostek s drobným proužkem?

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: šortky (Mango, 599 Kč), košile (Reserved, 899 Kč), boty (Stradivarius, 649 Kč), kabelka (Mango, 799 Kč), náušnice (Lindex, 129 Kč)

Když se kostkami nešetří

Kostkovanou módu zakončíme kalhotami v černobílém provedení, které stylistka doplnila stylovým transparentním vrškem. Pokud se vám průsvitný kousek líbí, ale nejste si jisté podprsenkovým topem vespod, klidně ho vyměňte za méně odvážné body. Zvolit můžete nenápadný tělový odstín i kontrastní výrazné barvy.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: kalhoty (Lindex, 799 Kč), podprsenkový top (Stradivarius, 399 Kč), průsvitný top (Stradivarius, 699 Kč), sluneční brýle (Topshop, 699 Kč), kabelka (Calvin Klein, prodává Van Graaf, 5199 Kč), kožené boty (Gino Rossi, 2790 Kč)

Náš tým a poděkování

  • Styling - Mariya Patrovská
  • Vizáž - Linda Chudomelová
  • Modelka - Maisha C. (Pure Model Management)
  • Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové - Hradecká 1250/2, Hradec Králové, www.vkhk.cz

Co říkáte na vichy kostku? Líbí se vám tento vzoreček? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek