Hlavní obsah

Netradiční odměna pro koledníky!

Lovely Bunnies cupcaky

Vyzkoušejte letos netradiční velikonoční pohoštění! Cupcaky ve tvaru roztomilých ušáků překvapí i větší koledníky a vy sklidíte body za nejoriginálnější výslužku.

Článek

I když vypadají složitě, není tomu tak. Provedeme vás krok za krokem jejich přípravou.

Ušaté cupcakes

Na asi 12 kousků

Těsto:

110 g rostlinného tuku Hera máslová příchuť

80 g krupicového cukru

110 g polohrubé mouky

50 g strouhaného kokosu

2 vejce

1 ČL kypřicího prášku do pečiva

1 ČL vanilkového extraktu

Krém:

150 g rostlinného tuku Hera máslová příchuť

100 g krupicového cukru

40 g rozlámané bílé čokolády

Dekorace: 100 g strouhaného kokosu, 12 rozinek, 20 kusů marshmallow

Postup:

Předehřejme si troubu na 180 °C. Připravíme si papírové košíky, případně plech na muffiny, který vyložíme papírovými košíčky. Vždy je lepší zvolit kombinaci košíčků a plechu – pojistíme si tím správný tvar cupcaků.

Nejdříve smícháme prosátou mouku s kypřicím práškem na pečení a vanilkovým extraktem. V další míse vyšleháme rostlinný tuk Hera máslová příchuť s cukrem do hladké pěny a postupně přidáme všechna vejce, jedno po druhém. Pak přidáme mouku a vše vyšleháme do hladkého těsta. Nakonec přidáme strouhaný kokos a vše pečlivě smícháme. Košíčky plníme lžící do 2/3 jejich obsahu. Pečeme přibližně 20 minut. Zda jsou cupcakes upečené, zjistíme pomocí špejle – pokud se po zapíchnutí těsto na špejli nelepí, jsou upečené. Po vytažení z trouby necháme vychladnout.

Ve vodní lázni si rozpustíme bílou čokoládu. V další míse si vyšleháme rostlinný tuk Hera máslová příchuť s krupicovým cukrem. Nakonec do hmoty přidáme rozpuštěnou bílou čokoládu a vše pečlivě promícháme. Než se nám rozpustí čokoláda na vodní lázni, nakrájíme si marshmallow na několik plátků, ze kterých budeme vytvářet uši a tváře zajíčků. Pomocí lžíce navrstvíme na cupcakes připravený krém a posypeme strouhaným kokosem. Z plátků marshmallow připevníme na krém uši a tváře a z rozpůlených rozinek vytvoříme oči. Vše je důležité připevnit do nezatuhlého krému, jinak marshmallow nebude na cupcakes držet.

Hera máslová

Více inspirace hledejte na www.pecenijeradost.cz!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.