Hlavní obsah

O zázrak z hloubi země pečují mnichové

Foto: Dr. Theiss Aqua Med

Zástupci řádu Milosrdných bratří společně s Dr. Theissem dohlížejí na léčivý pramen Augusta

Ty nejlepší účinky na naše zdraví má často sama příroda. Důkazem toho je i unikátní léčivý pramen Augusta v německém Rilchingenu, o který už dlouhé roky bedlivě pečují zástupci řádu Milosrdných bratří.

Článek

Léčivou vodou se smí nazývat pouze ta voda, která pochází z původních podzemních zdrojů, které jsou chráněné před znečištěním. Odebírá se přímo z pramene a pro svůj obsah minerálů a stopových prvků má vědecky prokázaný léčivý, mírnící a preventivní účinek.

Mezi všemi léčivými prameny v Evropě vyniká svými zdraví prospěšnými účinky právě pramen Augusta ležící v biosférické rezervaci UNESCO v německém Sársku. Pojmenován byl podle císařovny Augusty a voda z něj pochází z hloubky neuvěřitelných 300 metrů.

Foto: Dr. Theiss Aqua Med

Podzemní rezervoár léčivé pramenité vody je veřejnosti nepřístupný

O pramen už léta pečují zástupci řádu Milosrdných bratří, kteří se zavázali uchovat jeho unikátní vlastnosti i pro další generace. A pramen je skutečně potřeba chránit. Neobvykle vysoký obsah minerálů a stopových prvků jej totiž řadí mezi nejvýznamnější mezinárodní léčivé prameny vůbec.

Voda z pramene Augusta obsahuje více soli, než je obsaženo v mořské vodě, a také další bio využitelné minerály, jako jsou chlorid sodný, vápník, sulfát, hořčík, draslík, mangan a měď. Proto je ideální například k léčbě senné i běžné rýmy. Díky tomu nejenom zvlhčuje nosní sliznici, ale také mírní její otok a uvolňuje hlen.

Foto: Dr. Theiss Aqua Med

Jedinečná léčivá voda je bohatá na využitelné bio minerály

Právě těchto unikátních účinků si již před lety všiml výrobce přírodních produktů Dr. Theiss, který se zavázal, že spolu s řádem Milosrdných bratří bude o pramen pečovat a chránit ho. Unikátní léčivou vodu z pramene Augusta použil bez jakéhokoli ředění při přípravě nosního spreje Dr. Theiss Aqua Med. S přídavkem dexpanthenolu, kyseliny hyaluronové a ekalyptového oleje jde o nejšetrnější způsob, jak se zbavit nepříjemně ucpaného nosu. Sprej je k dostání v lékárnách.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama