Hlavní obsah

Přináší nová prsa také nové sebevědomí?

Foto: Yes Visage

Proměna paní Radky – zvětšení prsou pomocí implantátů (augmentace)

„Mít opět hezká prsa by mi pomohlo se znovu cítit víc jako žena,” přiznala paní Radka, matka 2 dětí. Dle statistik je se svým vzhledem nespokojeno 98 % žen a prsa jsou většinou tím hlavním důvodem.

Článek

Plastickou operaci zvažuje třetina žen. A právě plastika prsou patří k druhému nejčastěji podstupovanému zákroku. Častější je už jen liposukce. Větší, plná a tvarově stejná prsa jsou snem většiny žen, ale ne každou takto příroda obdarovala. Získat zpátky svou někdejší ženskou postavu s plnějšími prsy toužila paní Radka. Její sen se jí splnil: podstoupila zvětšení poprsí. Dostavilo se s novými prsy také větší sebevědomí?

„Proč jsem si chtěla nechat změnit tvar prsou? Především pro svůj vlastní dobrý pocit,“ vysvětluje Radka Martin, čtyřiatřicetiletá matka dvou dětí. „Přiznám se, že o trochu větších prsou jsem snila už v mládí. A pak právě po narození dětí se mi postava změnila, prsa se zmenšila a nebyla tak pevná jako dříve. Mou hlavní motivací tedy bylo zvýšit si sebevědomí, cítit se dobře ve své kůži. Mít prsa alespoň taková, jaká jsem měla před dětmi, a nemuset je pokaždé „vyrábět“ pomocí double push-up podprsenky. A celkově pak znovu nosit barevné letní šaty, které mám tak ráda.“

Foto: Yes Visage

Odborná konzultace s lékařem, která musí předcházet zákroku

Foto: Yes Visage

Výběr vhodného implantátu

Foto: Yes Visage

Výběr vhodného implantátu

Foto: Yes Visage

Předoperační vyšetření na Klinice Yes Visage

Pochopitelně, že na plastickou operaci přicházela s jistými obavami, které jsou při takovém zákroku nevyhnutelné. „Ale po seznámení s panem doktorem Issamem Al Awou jsem se uklidnila a šla jsem do toho s klidným svědomím,“ říká Radka.

Na první schůzku s lékařem přišla s vlastní představou, která se po odborné konzultaci trochu pozměnila: „Pan doktor mě přeměřil a vzhledem postavě mi doporučil nový rozměr poprsí.“ Rozptýlit obavy jí pomohl i velmi profesionální a lidsky přirozený přístup lékařů a sester na Klinice Yes Visage. Více o plastických operacích prsou najdete na www.yesvisage.cz/prsa.

Foto: Yes Visage

Před operací

Foto: Yes Visage

Zakreslení operačního postupu lékařem Issamem Al Awou

Foto: Yes Visage

Během operace, kdy jedno prso je již hotovo

Foto: Yes Visage

Závěrečné sešití

A první pocity po operaci? „Ležela jsem a viděla jsem jen horní část svých prsou. Můj úplně první pocit byl: wow! To, co pan doktor vytvořil, bylo opravdu krásné!“

Pobyt na klinice Radce nezabral více než dvě hodiny před operací, den po operaci už byla propuštěna domů. Následná rekonvalescence a s tím spojená omezení trvala asi tři týdny.

A jaké jsou její první pocity s novým tělem v reálném životě? „Není to úplně nové tělo,“ směje se Radka, „spíše jsem se vrátila k tomu, jaké moje tělo bylo dříve, než prsa ztratila svou pevnost a tvar. Jsem však docela skromný člověk, samozřejmě se uvnitř cítím lépe, ale určitě to neznamená, že teď budu chodit po ulici a vystavovat se,“ dodává s úsměvem.

Foto: Yes Visage

Výsledek zákroku zvětšení prsou paní Radky na Klinice Yes Visage

Foto: Yes Visage

Výsledek zákroku zvětšení prsou paní Radky na Klinice Yes Visage

Foto: Yes Visage

Výsledek zákroku zvětšení prsou paní Radky na Klinice Yes Visage

Foto: Yes Visage

Výsledek zákroku zvětšení prsou paní Radky na Klinice Yes Visage

Nyní Radku čeká ta nejpříjemnější část celého procesu: na léto si chystá pořídit nové šaty a také plavky a prádlo v nové velikosti. „Proměnu šatníku si opravdu užívám,“ říká. Více o moderní plastice prsou a zákroku paní Radky naleznete na www.yesvisage.cz/prsa.

Foto: Yes Visage

Radka v novém po zvětšení prsou na Klinice Yes Visage

MUDr. Issam Al Awa, plastický chirurg Kliniky Yes Visage, poznamenal k výkonu:„Paní Radce zůstal po kojení dvou dětí značný úbytek tkáně poprsí s lehkým poklesem. Při odborné konzultaci jsme probrali možnosti modelace s augmentací (zvětšení) nebo pouze augmentace. Z důvodu menší jizvy padlo rozhodnutí na augmentaci s umístěním implantátu pod sval přístupem z podprsní rýhy. Velikost a typ implantátů jsme vybrali na základě konzultace, měření a přání klientky. Společně̌ jsme zvolili kvalitní implantáty Polytech o velikosti 360 ml s vysokým profilem, čímž jsme vyřešili lehký pokles prsou bez nutnosti dalšího řezu, a tím pádem také bez další jizvy. Operace a pooperační rekonvalescence probíhala bez komplikací a klientka je šest týdnů po operaci velmi spokojena ."

TIP pro vás

O plastiku prsou, ať už zvětšení, zmenšení nebo jejich modelaci a úpravu tvaru, je na Klinice Yes Visage velký zájem, neboť využívá moderní postupy, které jsou však zároveň maximálně šetrné a bezpečné a zaručují hezká prsa bez zbytečných jizev a komplikací.

Klinika Yes Visage v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě nabízí pro všechny nezávaznou konzultaci přímo se specialisty včetně možnosti financování splátkami již od 500 Kč a s nulovým navýšením. Více na www.yesvisage.cz.

Podívejte se na videa paní Radky, která se stala vítězkou o dokonalou proměnu s Klinikou Yes Visage a Simonou Krainovou.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama