Hlavní obsah

Proměna jako překvapení pro maminku nemocné dcerky Emmy: Jak se vám líbí?

11. 12. 2015

Monice zrovna končila mateřská, když se dozvěděla, že se plánový návrat do práce nekoná. Celý rok totiž trávila v nemocnici s vážně nemocnou malou dcerou. My jí dopřáli den péče o ni samotnou.

Článek

Rodina pětatřicetileté Moniky má za sebou náročný rok. U malé Emmy, které jsou momentálně čtyři roky, totiž lékaři objevili zhoubný nádor na ledvině. Před oslavou třetích narozenin už za sebou měla několik chemoterapií a brzy poté musela podstoupit náročnou operaci, po které následovala další série chemoterapie. S holčičkou tak čtenářka Monika neustále pendlovala mezi domovem a nemocnicí.

Současná situace je ale pozitivní, zdá se, že je všechno na té nejlepší cestě k normálnímu životu. Přestože Emma kvůli snížené imunitě tráví veškerý čas se svou rodinou a nesmí mezi děti, poslední testy dopadly na výbornou.

Během náročných měsíců navíc Monika nelenila a vrhla se i do pomáhání ostatním nemocným dětem. Založila skupinku kamarádů, kteří shánějí dárky, aby jim alespoň v rámci možností zpříjemnili pobyt v nemocnici. A protože na sebe myslí až v poslední řadě, do proměny musela Moniku tajně přihlásit její maminka Milena. O celé akci jí řekla až ve chvíli, kdy jsme začali den s kadeřnicí, vizážistkou a stylistkou organizovat.

Monika, která se po počátečním šoku začala na den plný péče těšit, sama uznala, že změnu potřebuje. A jak se přesvědčíte za chvíli, změna to byla obrovská...

Chcete se i vy zúčastnit naší proměny? Přihlásit se můžete na e-mail jana@prozeny.cz. Nezapomeňte připojit svoje aktuální fotky a krátké informace o vás. Budeme se těšit!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.