Hlavní obsah

Proměna koupelny: S vychytávkou na špinavé prádlo!

Foto: isifa

Jaká je koupelna snů? Každý touží po něčem jiném. Nejdůležitější je ale pohodlí a příjemná atmosféra

Majitelé zánovního bytu se rozhodli pro rekonstrukci koupelny. Ta sice nebyla ve špatném stavu, ale nevyhovovala současným trendům. Protože zde musela zůstat i pračka, svěřili rekonstrukci odborníkům.

Článek

Koupelna a WC již v době svého vzniku neodpovídaly nárokům majitelů, proto se rozhodli pro rekonstrukci. „Dá se říci, že stav přípomínal téměř kolaudační minimum," vysvětluje Jaroslav Vačkář, vedoucí podpory prodeje Siko koupelny. „Designéři probrali s majiteli jejich přání a možnosti a připravili jim plán a vizualizace,“ dodává.

Foto: Siko koupelny

Původní koupelna byla vybavena pouze sanitou, obkladem a dlažbou v pudrových odstínech

Foto: Siko koupelny

Okolo umyvadla bylo dost místa, které chtěli noví majitelé účelně využít

Na dekoru záleží

Klienti si z nabídky vybrali obklady ve velikosti 30,5 x 72,5 centimetrů, v příjemných dekorativních motivech.

„Digitální tisk, kterým jsou obklady zdobeny, je možné vyrábět i v nižších nákladech, a je proto dostupný také menším výrobcům keramických obkladů a dlažeb," vysvětluje designér Karel Novotný. „Dokáže věrně reprodukovat povrchy kamene nebo dřeva s potřebným důrazem na detail. Právě v perfektním prokreslení detailu je fotorealistický tisk velmi silný, a tudíž oblíbený."

Foto: Siko koupelny

Ukázka jedné z vizualizací, kterou připravili designéři

Foto: Siko Koupelny

Toaleta po rekonstrukci. Místem šetří zapuštění umyvadla do vytvořené niky

Dobře utajený koš

Místnost má rozměr 1880 x 3008 centimetrů. Majitelé potřebovali, aby se sem vešla kromě vany, umyvadla se skříňkou a bidetu také pračka se sušičkou. Designéři ji ukryli pod pracovní desku. Skvělou vychytávkou je otvor s krytem v místě nad košem na prádlo, který se nachází pod deskou (vidět ho můžete ve fotogalerii). Prádlo se tudy hází přímo do koše, který v místnosti nepřekáží.

Cena se odvíjí od vybavení

Sofistikovaný design zdobených dlaždic, pohledná velikost obkladu s moderní sanitou, nábytek na míru i velká zrcadla tak přispěly k vytvoření harmonického prostředí v koupelně. Celková částka za vybavení a realizaci se vyšplhala včetně 15% DPHna hodnotu okolo 115 000 korun.

Foto: Siko koupelny

Velmi zajímavé jsou ostře řezané tvary keramiky. Nábytek je vyroben na míru

Chcete se o proměnách koupelen dozvědět víc? Přečtěte si článek Proměna malé koupelny 4x jina k nebo Malou koupelnu proměnili chytře. Podívejte se!.

Jak byste si koupelnu zařídili vy? Líbí se vám nápad s ukládáním prádla do koše?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek