Hlavní obsah

Recepty od čtenářů: Kuřecí řízky plněné slaninou a mandlemi

Foto: Mona Martinů

Plněné kuřecí řízky vypadají na talíři velmi lákavě

Řízky jde dělat z nejrůznějšího masa a plní se také mnoha způsoby i ingrediencemi. Na dnešek jsme pro vás připravili sice klasické kuřecí řízky, zato ale plněné netradičním způsobem: špikováním. O tuhle dobrotu se s vámi podělila čtenářka Zuzana Lasovská z Kojetína, a my jí moc děkujeme!

Článek

Kuřecí maso je u vás doma oblíbené, ale už vám docházejí nápady, jak ho upravit? Zkuste špikovanou variantu, nebo jak těmto řízkům říká paní Zuzana „injektované“ řízky. Mají něco do sebe a uvidíte, že vám budou chutnat!

Na 4 porce potřebujete: 4 kuřecí prsní řízky (celkem asi 800 g), 4 stroužky česneku, 100 g anglické slaniny vcelku, hrstku loupaných mandlí a sůl. Na obalení si nachystejte 2 vejce, 2–3 lžíce hladké mouky, 1 hrnek strouhanky a olej na smažení. Jako příloha se hodí americké či vařené brambory.

Foto: Mona Martinů

K přípravě je zapotřebí jen pár ingrediencí

Kuřecí řízky lehce pěstí naklepejte a úzkým špikovacím nožem do něj udělejte napříč vlákny masa dírky.

Slaninu (tu je dobré nejdřív vložit na chvíli do mrazáku, lépe se s ní pak pracuje) a česnek nakrájejte na nudličky či hranolky a mandle na půlky.

Foto: Mona Martinů

Kuřecí řízky prošpikujte slaninou, česnekem a mandlemi

Slaninu, česnek a mandle střídavě vkládejte do připravených dírek v mase. Podle chuti můžete použít také tvrdý sýr nebo třeba kyselou okurku.

Foto: Mona Martinů

Prošpikované maso obalte ve vajíčku s moukou a strouhance

V misce rozšlehejte vajíčka s hladkou moukou a do druhé misky nasypte strouhanku. Všechny řízky pak postupně obalte ve vajíčku s moukou, ve strouhance, a nakonec je osmažte dozlatova v rozpáleném oleji. Ten rozehřejte na mírném plameni, aby se řízky smažily jen velmi pomalu a propekly se i uprostřed.

Foto: Mona Martinů

Obalené řízky smažte velmi pomalu

Jako příloha se hodí americké brambory promíchané s prolisovaným česnekem nebo brambory jen vařené.

Foto: Mona Martinů

Jako přílohu zvolte různě upravené brambory

Vyzkoušet můžete také Šťavnatá kuřecí prsíčka 3x jinak nebo další recept z kuchyně našich čtenářek na kuřecí bábovku.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama