Hlavní obsah

Rekonstrukce mlýnu jim trvala 10 let. Teď ho prodávají za miliony!

Foto: Profimedia

Mlýn sloužil k původnímu účelu až do roku 1926, kdy se rozbil. Renovován pro bydlení byl poprvé v roce 1975

Když manželé Catherine a Nick Edwardsovi před 10 lety kupovali mlýn v britském Pillingu, byla to ruina. Dnes je z něj pětipatrová rezidence, kterou prodávají v přepočtu za 18,5 milionu. Nahlédněte dovnitř!

Článek

Mlýn, který je už od roku 1808 dominantou anglického venkovského města Pilling v Lancashire, je na prodej! Před více než 10 lety ho koupili manželé Catherine a Nick Edwardsovi za 310 tisíc liber (11,5 milionu korun), zrekonstruovali ho a dnes ho opouštějí podle svých slov „s těžkým srdcem“. Ale zato s vidinou, že jim na účtě přistane 18,5 milionu korun.

Současní majitelé za ty roky proměnili mlýn v pětipatrovou rezidenci se třemi ložnicemi a unikátním výhledem do krajiny. Za mohutnými vstupními dubovými dveřmi v přízemí najdete první obyvatelnou místnost s krbem, čtyřmi původními mlýnskými kameny a břidlicovou podlahou. V přízemí nechybí ani prostorná kuchyně se žulovou pracovní deskou.

Foto: Profimedia

V přízemí najdete i původní mlýnské kameny

Schody vedou do prvního patra, kde narazíte na dvě malé ložnice a koupelnu.

Foto: Profimedia

Jedna z menších ložnic

Druhé patro pak nabízí rodinný obývací pokoj s dřevěnou podlahou a se vstupem na balkon. První unikátní výhled do krajiny v oblasti Lake District!

Foto: Profimedia

Z této místnosti se dostanete na ochoz

Točité schodiště vede do třetího patra s hlavní ložnicí, čtvrté patro pak slouží jako pokoj pro koníčky majitelů a uložení knih.

Foto: Profimedia

Hlavní ložnice! Hledání zaobleného nábytku, který by kopíroval stěny, prý majitelé dávno vzdali

Páté patro dnes poskytuje skvělý výhled (a místo pro skladování věcí), dříve však sloužilo jako základna pro mechanismus plachet.

Foto: Profimedia

Místo, které původně sloužilo jako zázemí pro mechanismus lopatek

Jak se vám rekonstrukce líbí? Chtěli byste jednou bydlet ve mlýně?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek