Hlavní obsah

Jedny šaty na den i na večírek? Jasně!

Foto: Jakub Jurdič

Šaty, sáčka i boty na vysokém podpatku si s úsměvem zkoušela naše čtenářka Kristýna

Na den nebo na večer? A proč ne obojí? Nedělejte módní ústupky a klidně si oblečte jedny a tytéž šaty do města i na večírek. Stačí jen prostřídat doplňky a svršky. Třeba takhle!

Článek

Určitě je máte taky. Šaty, které si pořídíte na party, a pak je chodíte měsíce okukovat do šatníku. Proč ale čekat až na večírek? Většinu šatů, pokud tedy zrovna nejde o honosnou róbu, můžete se správným stylingem nosit i během všedních dnů. Inspirovat se můžete tipy, které si pro vás nachystala stylistka Vlaďka.

Krajka jako materiál mnoha tváří

Stále přemýšlíte, jestli do krajkovaných šatů jít? My se za ně rozhodně přimlouváme. Krajka je totiž úžasně variabilní – může vypadat něžně, romanticky i neuvěřitelně svůdně. Stylistka zvolila sněhově bílé šaty, které na denní nošení zkombinovala s džínovou bundičkou. Ta se vám bude mimochodem hodit k většině šatů, kterým navíc dodá na ležérnosti. A co přes šaty přehodit, když se chystáte na party? Zkusit můžete koženou bundu, na formálnější akce potom elegantnější sáčko. A bez podpatků vůbec neopouštějte byt :-).

Foto: Jakub Jurdič

Na den. Na foto: šaty (Promod, 1199 Kč), džínová bunda (Tally Weijl, 799 Kč), boty (F&F, 489 Kč), náhrdelník (Promod, 399 Kč), kabelka (Aldo, 1399 Kč)

Foto: Jakub Jurdič

Na večer. Na foto: šaty (Promod, 1199 Kč), bunda (Ann Christine, umělá kůže, 1250 Kč), boty (CCC, 599 Kč), náramek (Lindex, 199 Kč), kabelka (Tally Weijjl, 319 Kč)

Sako versus kimono

Ve druhém případě si stylistka pohrála s přiléhavými černými šaty, které po bocích zdobí bloky červené. Nahradit je můžete samozřejmě jakýmkoli podobně střiženým modelem. Zatímco na den stylistka zvolila proužkované sáčko a přece jen pohodlnější boty na klínku, do večerní varianty zapojila trendový kimonový top. Ten se hodí právě k užšímu typu šatů. Rozhodně bystě měly zapracovat i na kabelce – ty s většími rozměry se na večer zkrátka nehodí. Pořiďte si proto větší psaníčko, do kterého vtěsnáte alespoň pár základních věcí.

Foto: Jakub Jurdič

Na den. Na foto: šaty (Koralline, 2195 Kč), sako (New Yorker, 859 Kč), boty (CCC, 799 Kč), náramek (Lindex, 399 Kč), kožená kabelka (Delmas, 7199 Kč)

Foto: Jakub Jurdič

Na večer: Na foto: šaty (Koralline, 2195 Kč), kimonový top (Zara, 1499 Kč), lodičky (New Yorker, 749 Kč), psaníčko (Delmas, 650 Kč), náhrdelník (Lindex, 399 Kč)

Až na zem

Na milost vezměte i dlouhé maxi šaty. Zatímco na den je můžete ladit do lehce bohémského stylu (stylistka vybrala volný háčkovaný top, který přepásala páskem ze šatů), na večer je podtrhněte jen několika doplňky (tady jsme pásek naopak vyměnili za jemnější). Fungovalo by i spojení s koženou bundou, v letních dnech můžete využít vesty.

Foto: Jakub Jurdič

Na den. Na foto: šaty (Mango, 1599 Kč včetně pásku), háčkovaný top (Lindex, 899 Kč), boty (F&F, 899 Kč), náramky (široký – Lindex, 299 Kč, řetízkový – Camaieu, 249 Kč), náhrdelník (Camaieu, 149 Kč), kabelka (F&F, 499 Kč)

Foto: Jakub Jurdič

Na večer. Na foto: šaty (Mango, 1599 Kč včetně pásku), pásek (C&A, 198 Kč), náramek (F&F, 169 Kč), náhrdelník (F&F, 229 Kč), psaníčko (Orsay, 549 Kč), boty (Baťa, 999 Kč)

S čím nejčastěji kombinujete šaty vy? Nosíte je poctivě pro různé příležitosti nebo si je schováváte jen na večer? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek