Hlavní obsah

Souboj receptů: Nepečené cukroví na poslední chvíli

Foto: Mona Martinů

Nestíháte vánoční cukroví? Nevěste hlavu a vyzkoušejte tyhle dva bleskové tipy!

Předvánoční shon vás tak pohltil, že jste ještě ani nestihli začít s přípravou cukroví? To ale vůbec nevadí! Naše dnešní tipy zvládnete za chvilku, klidně den před Štědrým dnem!

Článek

Nebojte, nic neošidíte a cukroví bude chutnat na jedničku! Oba dnešní recepty jsou nepečené, snadné ale rafinované a chuťově dokonalé. V redakci se po obou druzích jen zaprášilo a dlouho se debatovalo, který tip je nakonec lepší. Vyzkoušejte oba a sami se rozhodněte, která nepečená variace vám chutná víc! Budou to Michalovy kokosové, nebo Klářiny karamelovo-skořicové kuličky?

Michalovy kokosové kuličky ze 3 surovin

Na 50 kuliček potřebujete: 200 g jemně strouhaného kokosu, 200 g slazeného kondenzovaného mléka, 150 g mandlí, kokos na obalení

Foto: Mona Martinů

Tyhle kokosové kuličky jsou mnohem lepší než kupované, máte je rychle hotové, a navíc jsou jen ze tří ingrediencí, co víc si přát?

Postup: V misce smíchejte kokos a mléko a hmotu dejte uležet do lednice na půl hodiny. Pak z ní prsty oddělujte vždy část a obalte těstem mandli. Zarolujte v dlaních kuličky, obalte je v kokosu a dejte na den uležet. Dělejte je těsně před Vánoci, ať vám nezplesniví.

Karamelovo-skořicové koule podle Kláry

Na 25 kuliček potřebujete: 250 g karamelových sušenek (Lotus, Coppenrath, Pepitos), 1 lžíci mleté skořice, 120 g másla, 50 ml rumu, mleté oříšky na obalení

Foto: Mona Martinů

Netradiční karamelovo-skořicové kuličky v redakci chutnaly. Zkuste je také a překvapte rodinu neotřelou kombinací!

Postup: Sušenky v robotu rozmixujte nahladko, přidejte k nim skořici, změklé máslo a rum a vypracujte jednotnou hmotu, kterou dejte aspoň na 15 minut do lednice. Pak z těsta tvarujte koule, které ihned obalte v namletých oříšcích. Kuličky dejte zpátky do lednice, nechte je ztuhnout a podávejte.

Máte také tipy na bleskové cukroví na poslední chvíli? Napište nám recept do diskuse!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.