Hlavní obsah

Šperky s magickou mocí: Které vás ochrání a zbaví negativní energie?

Foto: Thinkstock

Noste šperky promyšleně. Někdy se v nich může skrývat i něco víc!

Spirála jakožto studna energie, pentagram jako ochrana před zlými silami nebo energetické náramky pro každodenní povzbuzení. Jaké šperky vám přinesou něco víc než jen krásu?

Článek

Každý z vás určitě někdy zatoužil mít u sebe něco, co by ho okamžitě nabilo energií, přineslo mu kapičku štěstí nebo prostě pomohlo z libovolných problémů. Ideálním řešením jsou kouzla skrytá v podobě šperků, které nejen že ozdobí váš zevnějšek, ale pomohou vám i uvnitř. Které byste rozhodně neměli opomenout?

Buddhovy energetické náramky pro klid a harmonii

Speciální náramky se vyrábějí většinou z drahých kamenů, každý z nich jim vtiskne jedinečnou podobu a vlastnosti. I obecná forma má ale svůj smysl. Buddhův náramek se skládá z 21 stejných kuliček a je zakončen jednou větší vyvedenou do špičky. Používají je buddhističtí mniši při modlitbách a meditacích, může se o nich přemýšlet trochu jako o křesťanském růženci. Číslo 21 reprezentuje magickou symboliku číslic 7 a 3, se kterými se často setkáváte v nejrůznější mystice.

Náramky mohou energii přijímat i vysílat. Pokud chcete svoji sílu rozprostřít po okolí, náramek nasazujte na pravou ruku, na levé ruce slouží naopak k příjmu energií, pokud vám chybí. Pořídíte je v ezoterických prodejnách či obchodech s dárkovými předměty.

Foto: Thinkstock

Náramky mohou mít i vedlejší účinek, nemusejí jen zdobit, někdy vás i nabijí energií

Spirála poslední záchrany

Spirála je elegantní, hypnotický symbol, který se vyjímá na špercích z mědi či oceli, ať už je řeč o náušnicích, prstenech či přívěscích. Spirálu používali jako léčivý a ochranitelský symbol už Keltové. Energie, která do ní přichází, je totiž jejím kruhovým stočením transformována do podoby, která vyhovuje nositeli. Negativní vlivy jsou odfiltrovány a energie je tak uvnitř spirály skryta i na „horší časy“.

Spirály uklidňují a tlumí stres i úzkost, poslouží tedy v těch nejvypjatějších situacích. Harmonizují nejen jednu osobu, změní i atmosféru celé místnosti, proto je dobré je zavěsit či namalovat třeba na stěnu.

Ochranný pentagram

Pentagram je jeden z nejznámějších a nejuniverzálnějších magických symbolů. Pěticípá hvězda nakreslená pěti tahy je nejen symbolem člověka a pěti elementů, které tvoří svět, ale také jakousi ochrannou známkou proti negativním energiím a energetickým upírům.

Pentagram je navíc velmi hezký a univerzální symbol, který může být dále dozdoben dle vašich osobních preferencí – může zůstat jen jako malá nenápadná hvězdička, může být propojen s rytinami run či symboly živlů, může být bohatě ozdoben drahými kameny, přesně podle vkusu každého jedince.

Foto: e-shop Nefertis, e-shop Spirit obchod

Nilský kříž je jednou z cest energie

Nilský kříž života

Ankh je kříž s okem nahoře, oblíbený egyptský symbol. Slouží opět jako taková čistička energie, a navíc jako štít před duchy a bytostmi z jiných sfér a dimenzí. Skrze oko ankhu se přicházející energie filtruje a k tomu, kdo ho má na krku, přichází již zcela čistá a neškodná. Pomůže vám zkrátka vyčistit vzduch.

Magnetické náramky pro čištění organismu

Magnetické náramky se nejčastěji vyrábějí z chirurgické oceli, do které jsou vpraveny malé magnetky. Ty mají za úkol stabilizovat a vyrovnávat organismus, působit na něj přímo jako čisticí a harmonizační prvek skrze tlakové body na zápěstích, v případě magnetických náhrdelníků i na krku. Uvolňují stažené svaly i cévy, takže zabraňují bolestem hlavy i nejrůznějším křečím a ztuhlostem. Navíc řeší i nespavost nebo nechutenství.

Magnetické náramky celkově podporují funkci organismu, který toho pak více vydrží. Jsou většinou díky svému složení vhodné i pro osoby s citlivou kůží, pozor na ně jen v případě, že máte kardiostimulátor, nosit by je neměly ani těhotné ženy.

Magických šperků existuje nespočet, máte i vy své oblíbené?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.