Hlavní obsah

Tarotový horoskop na leden: Jaký bude váš začátek roku?

Foto: Thinkstock

Co vás čeká v lednu podle tarotu?

Leden je novým startem, za uplynulým rokem můžete udělat tlustou čáru a začít znovu. Vydržíte všechna novoroční předsevzetí? Bude leden příjemným počátkem dalšího roku? Takhle to vidí karty!

Článek

První úplněk roku 2015 přichází velmi brzy, hned 5. ledna, a odehraje se ve znamení rodinného Raka. Tento den není absolutně vhodný k lékařským zásahům a prohlídkám, snažte se jich vyvarovat. Na druhé straně přeje setkávání, pokud jste nenavštívili rodinu či přátele před Vánocemi, dožeňte to. A co lednové taroty věští právě vám?

Beran (21. 3.–20. 4.) páže pohárů – 9 mečů – 9 pentaklů

Je před vámi ne úplně snadné období plné stresu a nervozity. Snad to může být zkouškové období ve škole, snad povánoční nával práce. Důležité je, že se tomu nesmíte poddat – a ani jednat příliš agresivně. Přijímejte věci s klidem a otevřenou myslí a všechny problémy se vám budou řešit lépe. A brzy si již budete moci užívat klid a plody vlastní práce. Jen pozor na to, abyste nechtěli příliš, to se může nehezky vymstít.

Býk (21. 4.–21. 5.) Císařovna – eso pentaklů – 3 pentaklů

Tato kombinace je vlastně pro leden jako stvořená – všechny karty tu mluví o nových začátcích. S koncem loňského roku se vám zdárně podařilo ukončit jedno úspěšné období, s novým rokem pak vstupujete do dalšího, ještě mnohem lepšího. Úspěch pocítíte jak po materiální, tak i po duchovní stránce, ani vaše vztahy nebudou nijak trpět. V dobré výsledky je důležité věřit a dostaví se, připravili jste si totiž pečlivě půdu pro další dny. Využijte toho a jděte do ledna po hlavě, vyplatí se to, za ten úspěch to rozhodně stojí!

Foto: Thinkstock

Býk má předpověď poměrně jednoduchou, dařit se mu bude ve všem, do čeho se pustí

Blíženci (22. 5.–21. 6.) Ďábel – Poustevník – 7 holí

V prosinci jste měli pocit, že tápete ve tmě, že jste sešli z cesty a už ji nejste schopni najít. S lednem přichází šance se z bludného kruhu vymanit, musíte ji jen rozpoznat a nenechat odejít. Naslouchejte svému nitru a intuici, a ty vás již na správnou cestu za světlejšími zítřky zavedou. Jakmile se jednou rozhodnete, co dál, nenechte se zviklat. Jistě se najdou pokušitelé, kteří se budou snažit vaše rozhodnutí změnit, ale nedejte se. Stůjte si za svým, ač na to jindy třeba nejste zvyklí.

Rak (22. 6.–22. 7.) 4 mečů – královna holí – 8 mečů

Možná vás všechno to bláznění s konce roku tak nějak vyčerpalo a unavilo, že vám zkrátka na optimismus a úsměvy chybí energie. To se stává a jediným řešením je ubrat plyn, na chvíli se stáhnout a párkrát se nadechnout, než se člověk vrátí do každodenního stresu a spěchu. Ačkoli se vám věci možná zdají černé, vězte, že je vidíte až příliš tragicky, není třeba si dělat vrásky, věci se vyřeší. A nenechte se znechutit srážkou s blbcem, bude jich ještě požehnaně.

Lev (23. 7.–22. 8.) Vůz – Milenci – král mečů

Ve vašem životě se pravděpodobně objevil někdo, kdo vás silně přitahuje, charismatická osobnost, se kterou se cítíte dobře a v bezpečí. Ačkoli si nejste jisti tím, zda je to vhodné, cítíte k ní nějaký cit, který sami neumíte blíže určit. Mějte na paměti, že všechna omezení, o kterých si myslíte, že vám stojí v cestě, tvoříte vy sami. Nenechte si mluvit do života, staňte se jeho středem a hlavním hrdinou. Soustřeďte se na svůj cíl, a vztah mezi vámi a záhadnou osobou se vyvine tak, jak má. Bez ohledu na okolí.

Panna (23. 8.–22. 9.) rytíř mečů – 10 holí – Blázen

S novou energií jste vyrazili k cíli, ale náhle se zdá, že je v nedohlednu, že jste narazili na překážku, kterou nelze překonat. Je na čase si připustit, že vaše rozhodnutí nebylo dokonalé, možná naopak – učinili jste ho příliš zbrkle a zavedlo vás do slepé uličky. Tím, že doznáte svou chybu, se posunete vpřed. Je nutno myslet hlavou a řídit se rozumem a jednat tak trochu sobecky. Někdy to jinak nejde a ohleduplnost a vnímavost teď bohužel není zcela na místě.

Foto: Thinkstock

Panny budou ledacos přehodnocovat

Váhy (23. 9.–23. 10.) Svět – Mírnost – Měsíc

Snad se vám zdá, že se nic nezměnilo a vaše trable přetrvávají – není tomu tak. Je čas otevřít oči a uvědomit si, že je všechno dokončeno a uzavřeno a před vámi je nepopsaná tabule, která čeká jen na vaše kroky a rozhodnutí. Jednejte na základě intuice a uvědomte si, že ne všechno je takové, jaké se zdá na první pohled, mnohé zůstává očím skryto. Vnímejte své okolí a věnujte dostatek pozornosti lidem kolem sebe. Jedině tak nepodlehnete iluzím a vydáte se opět vpřed.

Štír (24. 10.–22. 11.) rytíř pohárů – 3 mečů – Císařovna

Dostali jste novou hračku, pravděpodobně hračku lidskou. Jste nadšeni tou novostí a dobrodružstvím, které jsou spojeny se začátkem nové známosti. Ovšem pozor, pokud budete příliš lehkomyslní, nakonec z toho všeho vyjdete se zlomeným srdcem a raněnými city. Jednejte se svým druhem férově, zajímejte se o jeho pocity a přání, naslouchejte mu, snažte se ho poznat. Jedině tak dojdete k plodnému a harmonickému vztahu.

Střelec (23. 11.–21. 12.) 3 holí – páže mečů – Blázen

Ve vašem životě se v lednu objeví nový impulz, podnět, svěží vítr, který přinese vzrušení a změny do stereotypních dnů a postupů. Je však nutné, abyste nepřijímali všechno nové bez rozmyslu.

Novota je atraktivní, ale podle toho, jak začnete, se bude všechno odvíjet dále. Volte tedy obezřetně, vyvarujte se lehkomyslnosti a lhostejnosti. Je také ten pravý čas zahledět se do sebe, přiznat si své problémy a vytáhnout je na světlo – lépe se pak řeší. Nepromeškejte správnou chvíli.

Foto: Thinkstock

Střelci budou muset pojmenovat své problémy, což je předpoklad pro jejich možné řešení

Kozoroh (22. 12.–20. 1.) Měsíc – 10 holí – 4 pentaklů

Vaše situace by se dala nazvat bojem s větrnými mlýny. Stojíte před problémem, snažíte se ho obrátit snad i naruby, a přesto nemá vaše úsilí téměř žádný účinek. Je to taková lekce od života – některé věci zkrátka člověk nezmění a musí je akceptovat. Někdy nejsou radikální změny na místě a v ničem nepomohou, vyplatí se prostě nechat čas, aby odvedl svou práci. Vyčkejte – ale nevzdávejte se. Situace se změní, sama, tak, jak byste nečekali, ale bude se vám dařit lépe.

Vodnář (21. 1.–20. 2.) 10 pohárů – páže holí – 10 mečů

Nový rok začne velmi příznivě, budete se cítit na vrcholku sil, život zkrátka poběží jako na drátkách. To však nebude mít úplně dlouhé trvání, takže si úspěch užijte do sytosti, zasloužíte si ho. V dalších dnech pak přijdete na to, že někdy zkrátka nezbývá nic jiného než se něčeho vzdát. To, že jedna věc končí, znamená také, že jiná začíná. Neutápějte se v depresích a raději se těšte na to nové, co přijde. Ztráta může být bolestná, ale bude vám vykompenzována.

Ryby (21. 2.–20. 3.) 6 pentaklů – 7 pohárů – rytíř holí

V lednu se rozhodně příliš nevzdalujte od svých blízkých, ať už mluvíme o přátelích či rodině. Budou pro vás více než důležití a podpoří vás i v těžších chvílích, které byste bez nich nejspíš nezvládli. A také vás vrátí do reality, pokud z ní příliš utečete do krajin snění a fantazírování. Je důležité si ujasnit, čeho dosáhnout můžete, co je reálné, a co už je mimo vaše schopnosti. Takový úsudek není jednoduchý, ale pomůže vám pak dále, budete vědět, na co se soustředit a kam investovat čas i energii. Rozum bude vaším rádcem.

Leden je novým začátkem, časem snů a představ i velkých rozhodnutí. Nenechte si je přerůst přes hlavu. Poradily vám karty, jak na to?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.