Hlavní obsah

Test voděodolných řasenek: Obstojí v dešti nebo u vody?

Foto: Archiv redakce

Jsou opravdu voděodolné? Testovali jsme pro vás pět řasenek

Deštivé počasí, ale i den u vody. Jsou to i pro vás situace, kdy se buď nenalíčíte, nebo sáhnete po voděodolné řasence? Pak se vám bude hodit informace o tom, zda opravdu zvládnou kontakt s vodou.

Článek

Jsou sliby výrobců voděodolných řasenek jen reklamním trikem, nebo se můžete spolehnout na to, že nebudete po první spršce vody vypadat jako panda? Přesně to nás zajímalo. Požádali jsme o pomoc i vás – naše čtenářky – a ze zájemkyň vybrali dvacetiletou studentku Kristýnu. Vydržela s námi náročný den plný líčení, odličování, a hlavně namáčení.

Jak probíhal test?

Vizážistka Jana Darmovzalová vždy Kristýnu pečlivě nalíčila a při nanášení řasenky dbala na to, aby řasenky měly stejné startovací podmínky, tedy byly vždy naneseny na dokonale odlíčené řasy (použili jsme samozřejmě speciální odličovač pro voděodolné řasenky). Komentovala pro vás také to, jak se s nimi pracuje – což se dočtete v komentáři ke každé z nich.

Kontakt s vodou probíhal ve dvou fázích. Při první jsme imitovali mlhu či lehký deštík – dvěma dávkami z rozprašovače na celý obličej i oči – ze vzdálenosti asi 10 centimetrů.

Druhá fáze už byla náročnější – každé oko dostalo dva přímé zásahy z bezprostřední vzdálenosti. Imitovali jsme tím cáknutí vody v bazénu. Výsledek jsme v obou případech zdokumentovali fotografií.

Opravdu jsou voděodolné?

Vybrali jsme pět řasenek, které jsou běžně dostupné na trhu, napříč cenovými hladinami tak, aby si vybrala opravdu každá žena. Seřadili jsme je pak od nejlevnější k nejdražší – ceny jsme hledali na portálu Zboží.cz a přepočetli na cenu za jeden mililitr.

Dermacol Imperial long lash waterproof

Foto: Archiv redakce

Řasenka s prodlužujícím efektem, má docílit vzhledu umělých řas. Cena od 190 Kč za 12 ml (15,80 Kč za 1 ml). Komentář vizážistky: „Oceňuji zajímavý gumový kartáček, který řasy pročeše a docílí jejich opravdu výrazného prodloužení. S řasenkou se pracuje dobře."

Foto: Archiv redakce

Vodní test: Voda v podobě mlhy či cákance řasence nevadila, zůstala stále stejná, jen se trochu slila a slepila některé řasy. Modelku však v očích nepálila. Za lehké slepení dostává jedna minus.

Max Factor 2000 calories waterproof

Foto: Archiv redakce

Řasenka slibuje, že vaše řasy budou mít dramatický vzhled. Cena: 269 Kč za 9 ml (29,90 Kč za 1 ml). Komentář vizážistky: „Skvělý kartáček, který řasy pročeše a nanese řasenku na celou jejich délku. Efekt zahuštění není tak výrazný, ale prodlužuje opravdu výrazně."

Foto: Archiv redakce

Vodní test: Můžete s klidem vyrazit do deštivého počasí, ale i k vodě. Řasenka v testu obstála a z řas nestékala. Modelka si ale stěžovala, že ji pálí oči a řasy se jakoby slily, slepily. Za pálení v očích a slepené řasy dostává dvojku.

Clinique high impact waterproof mascara

Foto: Archiv redakce

Clinique slibuje kromě odolnosti proti vodě i zvětšení objemu řas. Cena: od 495 Kč za 8 ml (61,90 Kč za 1 ml). Komentář vizážisky: „Na konzistenci řasenky jsem si musela zvyknout, ale stojí to za to – efekt zahuštění řas je výrazný a pěkný. Jde jen o to si pohrát s kartáčkem, a budete velmi spokojené."

Foto: Archiv redakce

Vodní test: Voda si na řasenku nepřišla. Ani stopy po tom, že by jí mlha či zásah vodou vadil. Dokonce se řasy ani výrazně neslepily, a jak potvrdila naše modelka, oči ani nepálily – jen maličkou chvilku poté, co se voda dostala do očí. Řasenka tedy obstála na jedničku.

Lillipops Paris Mascara Waterproof

Foto: Archiv redakce

Uhrančivě černá s maximální výdrží. Taková je řasenka podle výrobce. Cena 499 Kč za 7 ml (71,30 Kč za ml). Komentář vizážistky: „Kartáček je hodně velký a hrdlo obalu malé, takže stačí chvíle a hmota řasenky je na držátku kartáčku a kolem uzávěru. Navíc se s ním špatně pracuje, je hodně měkký, takže řasy nepročeše."

Foto: Archiv redakce

Vodní test: V tomto ohledu řasenka uspěla – voda na ní nezanechala žádné následky a modelku ani nepálily oči. Řasy se neslepily. Z důvodu problémů s nanášením a nedomyšlenému obalu dáváme za tři.

Esteé Lauder Sumptuous Waterproof

Foto: Archiv redakce

Řasenka slibuje díky novému kartáčku a složení skvělý objem i prodloužení. Cena od 431 za 6 ml (71,80 Kč za 1 ml). Komentář vizážistky: „Má skvělou konzistenci a dobře se nanáší, s kartáčkem se pracuje příjemně. Řasenka viditelně prodlužuje i zahušťuje."

Foto: Archiv redakce

Vodní test: Ani s touhle řasenkou se nemusíte bát černých šmouh na obličeji během deště nebo poté, co vás někdo zlije v bazénu. Vydržela obě fáze testu, aniž by se rozpila. Navíc vůbec nepálí v očích a i po vodní lázni jsou řasy stále stejné. Dostává tedy jedničku.

Závěr: Voděodolné řasenky nezklamaly a opravdu vám dobře poslouží. V tomto bodě nevidíme rozdíly mezi řasenkami levnějšími a dražšími. Jenom při nákupu pozor na to, aby vám vyhovoval kartáček – příliš měkký nezvládne řasenku pořádně včesat do řas.

Jakou zkušenost máte s voděodolnými řasenkami vy? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.