Hlavní obsah

Nej svatebního veletrhu: Krásné šaty i sňatek snů!

Foto: Petr Makovička

Svatebních šatů bylo k vidění nespočet!

Spousta luxusních svatebních rób, dokonale padnoucí pánské obleky, svatba za milion a šaty přímo z rukou světově proslulé módní návrhářky Blanky Matragi. To je ve zkratce souhrn toho nej, co bylo k vidění na 1. Mezinárodním svatebním veletrhu, který se konal o tomto víkendu v pražském Obecním domě. Máme pro vás video i fotky šatů přímo z akce!

Článek

To nejlepší pro nevěsty i ženichy bylo v Obecním domě k vidění už od pátečního večera. První Mezinárodní svatební veletrh zahájila svým projevem módní návrhářka Blanka Matragi během zahajovacího koktejlu. A pak už nic nebránilo tomu, aby se akce pro nastávající nevěsty i ženichy rozjela v plném proudu. Ihned totiž následovala přehlídka dokonalých pánských obleků Image house Marco Mirelli a ukázka šperků z kolekce Irma Manjgaldze.

Celou sobotu jsme na veletrhu strávili i s kamerou, abychom vám mohli přinést ty nejžhavější trendy ze světa svateb. Tak tady jsou!

Svatba snů v centru Prahy

Už od sobotního rána jsme s kamerou i fotoaparátem nervózně vyhlíželi nevěstu. Ta totiž spolu se svým nastávajícím vyhrála v soutěži o svatbu za milion, a právě sobota 4. února se tak stala jedním z jejích nejšťastnějších dnů v životě. Ještě před obřadem se nám ale podařilo načapat Blanku Matragi, když v postranním salonku „ladila“ svatební šaty na jedné z modelek. Jak je vidět na videu, všechno muselo být precizní!

Foto: Petr Makovička

Blanka Matragi spolu s modelkou, která oblékla její dokonalé šaty

Poté už ale fanfáry z balkonu hlásily začátek obřadu a my se vrátili „uronit slzu dojetí“ do krásně vyzdobeného salonku, kde primátor Bohuslav Svoboda oddal šťastný pár. Novomanželé se mohli radovat nejen ze svatby, ale také z úžasné svatební hostiny, která na ně hned po obřadu čekala ve francouzské restauraci Art Nouveau v Obecní domě, nebo i z luxusní dovolené v Keni od cestovní kanceláře Keňa Safari a Magical Kenya. Letenky jim darovala letecká společnost Turkish Airlines.

Celý svatební obřad šťastnému páru zajistila společnost Wedding Design, a to včetně zapůjčení šatů pro nevěstu. Krásný oblek pro ženicha daroval Image House for Men Marco Mirelli. Snubní prsteny pocházely ze zlatnictví Irena Dayef, o květinovou výzdobu se postaralo studio Harmonie květin. Svatební noc pak manželé strávili v pětihvězdičkovém hotelu Kempinski

Foto: Petr Makovička

Šťastná nevěsta při cestě k oltáři

Foto: Petr Makovička

Pár oddal primátor Bohuslav Svoboda

Foto: Petr Makovička

Nevěsta se ženichem, kteří vyhráli svatbu za milion

Krásné šaty i úžasné šperky

Poté už nám nic nebránilo v tom do detailů prozkoumat jednotlivé stánky vystavovatelů. „Výběr šatů tolik neovlivňují trendy, jako spíše typ nevěsty. Některý typ žen potřebuje bílou, jiná nevěsta zase lépe vypadá v lehce krémové barvě. Málokdy se ale objeví výrazné barvy, maximálně fialová či zelená jako doplněk,“ říká Jana Macková z jičínského salonu Dekorace-svatebni.cz. Dodává, že podle šatů nevěsty se poté ladí i dekorace během hostiny – pokud nevěstu zkrášlují bohatší ozdoby, obvykle se to odrazí i na slavnostní tabuli. Čtveřici svatebních šatů v Obecním domě vystavila i Blanka Matragi, cena jedné róby se vyšplhala například i na 180 tisíc korun!

Foto: Petr Makovička

Malá výstava svatebních šatů od Blanky Matragi

Foto: Petr Makovička

Cena šatů se vyšplhala přes sto tisíc korun

Kromě šatů byly na veletrhu k vidění i účesy, ukázky líčení, široká nabídka rozmanitých míst pro dokonalou svatbu nebo ukázky opravdu povedených svatebních dortů. A ani o šperky rozhodně nebyla nouze. „Největší zájem je o klasické prstýnky v bílém i žlutém zlatě. Co se týče zásnubních šperků, hodně se prodávají ty s barevným kamenem či brilianty. U prstenů, které si novomanželé vyměňují během obřadu, vítězí prostá klasika, tedy zlato,“ shrnuje Anna Chumenko z klenotnictví Gold and Silver.

Největší podívanou bezesporu přinesly módní přehlídky šatů ze salonu Jitky Klet (první modely na následujících fotografiích), pánských obleků z dílny Marco Mirelli a šatů pro nevěsty od odborníka na svatby Wedding Design. Podívejte se na průřez fotografií z celého odpoledne, opravdu se bylo na co koukat!

Rozzářené oči některých návštěvnic, zavěšených do rámě svých o něco méně nadšených partnerů, dokazují, že se už teď jistě můžeme těšit na druhý ročník akce. Kdo ví, třeba to budete právě vy, kdo příště vyhraje svatbu snů!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama